Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes lettem, de rosszul...

Terhes lettem, de rosszul állunk anyagilag?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, tegnap voltam az első uh vizsgálaton.

6+3 napos vagyok ma, már vert a pici szíve.


De a gond az, hogy még nem terveztük, VÉDEKEZÉS MELLETT lettem terhes.

Összesen 300 000Ft.ot keresünk és ebből albérletet kell még fenntartanunk.

Gondolhattok eszetlennek, de megtartom. Meghallottam aszívdobogását és szerelmes lettem. A párom is mellettem van ebben. Lefotózhattam a monitort a dokinál és ő is odáig volt érte.

Inkább olyan dolgok érdekelnének, hogy ha már 2 éve dolgozok, akkor jogosult vagyok a csedre és a gyedre(majd gyesre) is?


2021. szept. 22. 20:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 éven belül megvan a 365 ledolgozott nap akkor csed, gyed jár. Gyes alanyi jogon jár mindenkinek.
2021. szept. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
Bocsi, off, de mivel vedekeztetek, hogy teherbe estel?
2021. szept. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Óvszerrel.

Igaz, volt, mikor nem használtuk("veszélytelen" napokon), de akkor hüvelykúpot. Szóval minden védelem nélkül soha.


Ja, és köszi egyesnek. Megvan a 365 ledolgozott napom.

2021. szept. 22. 21:22
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen jár mindkettő ha megvan a 365 nap.
2021. szept. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
53%

Veszélytelen napok nincsenek, bármikor terhes lehetsz (ahogy látod is), szóval jobb lett volna minden alkalommal védekezni.

De azért minden jót kívánok a babához

2021. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, még annyi, hogy ez a fizetésem bizonyos százaléka? és az fixen jár 2 évig?
2021. szept. 22. 21:26
 7/33 A kérdező kommentje:

Igen, ötös, de akkor is használtunk mást.

De már úgy vagyok vele, hogy jönni akart a baba. Mióta megláttam/hallottam uh-n, ha épp nem aggódok, akkor folyton örülök neki.

2021. szept. 22. 21:28
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Van pár csed, gyed kalkulátor a neten. Ott kiszámolja, hogy mennyit fogsz kapni. A 91. naptól igényelheted a családi adókedvezményt is ami 1 gyermek esetén 10.000 Ft vagy egy összegben kérheted adóbevalláskor. #1 voltam
2021. szept. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
44%
De hogy akarsz gyereket vállalni, ha annyira nem vagy képes, hogy rákeress a neten, milyen esetben járnak juttatások????
2021. szept. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
20%
Hat a juttatasokbol nem fogtok tudni felnevelni egy gyereket... Max pelenkara elég lesz. Ráadásul egy terhesseg is benne van vagy fél millió forintba, legalábbis ha nem csak sztk jársz és csinaltatsz prena v nifty tesztet, szív uh-t, és a többi.
2021. szept. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!