Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megkaptam a kombinált teszt...

Megkaptam a kombinált teszt eredményét. Közepes kockázat jött ki Down - kórra. 13 + 4 hetes vagyok. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Nincs fogadott orvosom, SZTK - ba járok. Ilyenkor mi van? Bemehetek megbeszélni a dokival a lehetőségeket? Nézegettem a genetikai vérvizsgálatokat, szeretnénk további vizsgálatot. Ezt kivel kell megbeszélni? A 75.000 forintos down szűrésen gondolkodunk. Vagyis ezt szeretnénk. Kicsit bepánikoltam.

2021. szept. 23. 09:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ha fizetőst akarsz nem kell beszélni senkivel, felhívod a kiszemelt helyet ahol leveszik kérsz időpontot és elmész. Verifit csináltattam a sotén, down jött ki, ott intézték is a hasbaszurit mert csak annak az eredményével lehetett megszakítani, kb 1 hét volt a vérteszt eredménye után a megszakítás.

De a közepes kombi miatt ne agódj minden rendben lesz, de a megnyugvás miatt csináltass vértesztet.

2021. szept. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mesélj majd, hogy mi volt, szurkolunk! :)
2021. szept. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
Szia! Valószínűleg genetikára irányítanak. A kombinált tesztnél számít a kor,a túlsúly, ezek is le tudják húzni a véreredményt. Ez egy arányszám. Nekem a korom és a súlyom húzta le az eredmény,én is a közép kategóriába kerültem,ennél rosszabb értékekkel. Az " eredmény" egészséges,4 kg-os baba. Ha orrcsont van,tarkóredő jó, UH jó,akkor nem aggódnám túl a dolgot. Boldog babavárást kívánok!
2021. szept. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Orrcsont volt, tarkóredő nagykönyv szerinti az áramlás volt egyedül ami nem volt jó Downos baba volt. Isminek redő 3.5 áramlás nekik is rossz egészséges baba.

Sajnos ezek sem mindig adnak pontos képet.

2021. szept. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Voltunk ismét ultrahangon magánban, ahol jó alaposan megnézték a babát.Elvileg minden rendben van vele, az áramlás is normális.
2021. szept. 28. 19:57
 16/25 anonim ***** válasza:
Gratulálok kérdező
2021. szept. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Végül csináltattál másik tesztet is??


Nagyon nagyon hasonló lett az én eredményem is 😔

Teljesen kétségbe vagyok esve. Egyedül az ad egy kis reményt, hogy az ultrahangon mindent rendben találtak.

2021. okt. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, hogy csak most írok. Voltunk genetikusnál. Ő felvázolta a lehetőségeinket. Nem mondta, hogy rosszak az eredményeim vagy jók, csak annyit, hogy az egyik érték inkább down-osokra jellemző. Várjuk a teszt eredményét. Én úgy érzem minden rendben, de inkább megcsináltattuk. Az UH nem biztos. Azt mondta a Doktornő, hogy 100 downos babábol az UH-n 85-t felfedeznek, 15 rejtve marad.
2021. okt. 12. 19:55
 19/25 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ kérdező!

Én is voltam azóta egy másik teszten, várjuk az eredményt, de borzasztó idegőrlő, már konkrétan rémálmaim vannak.

Alapból aggódós a természetem sajnos.

Szurkolok neked is 🤞🙏🙏

2021. okt. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Én is szorítok nektek! <3


Mi megbeszéltük babóval, hogy egészséges és semmi baj nem lesz :D és bízunk a legjobbakban :)

2021. okt. 13. 21:29
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!