Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van szükség terhesvitaminra,...

Van szükség terhesvitaminra, ha ezeket a vitaminokat szedem?

Figyelt kérdés

Jelenleg ezeket szedem, teherbeesés előtt is ezeket szedtem már hónapok óta: C, D, E vitamin, folsav, magnézium, Omega 3


Ha már itt a baba, szedhetem továbbra is ezeket amíg el nem fogynak, vagy váltsak inkább terhesvitaminra?



2021. szept. 24. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
30%
folsav az alapbol kismama-várandos vitamin,szehdeted őket várandosan is
2021. szept. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, a külön E vitamint már nem szabad terhesen. Ártalmas lehet a magzat szívének. Én a nemvárt előtt nem sokkal abbahagytam mindig a szedését. Pozitív teszt után váltottam terhesvitamin + magnéziumra. (Előtte, a próbálkozós hónapokban D, E vitamint és folsavat szedtem.)


[link]

2021. szept. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy a terhesvitaminok bő háromnegyede csak egy átlag multivitamin rosszul hasznosuló ásványi anyagokkal vagy olyan összetevőkkel, amik egymást akadályozzák a felszívódásban. Ezt szem előtt tartva jobban jár az, aki egyesével megy utána a dolgoknak és megpróbál mindenből jó felszívódású terméket találni. Egyetlen olyan gyártóról tudok, amelyik ezt megtette és előállított egy átgondolt terhesvitamint, de az annyiba is kerül.

A folsavhoz annyit, hogy folátot lenne érdemesebb szedni, mert nem biztos, hogy tudod hasznosítani az összetettebb formáját. A folsavnak bizonyos nagyon korai magzatfejlődési rendellenességek kivédésében van szerepe, ezért az emelt dózisú folsavat el lehet hagyni a 12. héttől (az érintett fejlődési szakasz az 5-6. héten zajlik).

A felsoroltakon kívül érdemes még jódpótláson elgondolkodni, mert nagyon fontos a magzat -pl. agyi- fejlődéséhez, miközben az egész ország kórosan jódhiányos. Jódpótláshoz viszont elengedhetetlen a szelén is - jól felszívódó formában persze. Ezen felül jól jöhet még vas a későbbi szakaszban, de azt mindentől külön kell szedni, ideálisan reggel, éhgyomorra. Továbbá esetleg egy B-komplex, amiben ideálisan folsav helyett folát, ill. cianokobalamin (B12) helyett valamilyen más kobalamin van, de ez már tényleg csak a nagyon ínyenceknek...

2021. szept. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!