Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rh negatív kismamák, csináltat...

Rh negatív kismamák, csináltattatok magzati vércsoport meghatározást? Van ennek értelme? Megbízható vajon?

Figyelt kérdés
Most láttam, hogy a Prena teszttel együtt lehet ilyet is csináltatni és ez felkeltette az érdeklődésemet. Tudom, hogy az antiD injekciót nem kell sokszor/rendszeresen kapni - de mivel véralvadásgátlóval szúrom magam minden nap, minden megúszott egyéb szúrás jól jönne. :)

#RH negatív #magzati vércsoport
2021. szept. 28. 16:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

9-es vagyok. Bocsi 10-es valóban felreolvastam/felreertelmeztem😁

Eléggé hozzáertonek tűnsz. Kérdeznék tőled hátha tudod a választ. 2014-ben szültem. B- vagyok, lányom és az apja A+. Sajnos akkoriban én sem nagyon figyeltem erre és őszintén nem emlékszem kaptam e antiD-t. Most tesót szeretnénk és nem tudom mikor tudom leghamarabb nézetni az ellenananyag szintet. Még keresem a papírokat vagy a kórházból elkerem majd. De mi a legrosszabb ha nem kaptam anno? Félek hogy már túl korán a baba ellen lenne a szervezetem😕

2021. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
9-es. A kiskönyved nincs már meg? Abba beírják/beragasztják, hogy mikor kaptál. Egyébként nagyjából 100%, hogy kaptál - ez alap protokoll. :) Anyukám is kapott velem (ugye, mint kiderült fölöslegesen), pedig az nem tegnap volt, szóval te biztosan kaptál.
2021. szept. 30. 12:18
 13/20 anonim ***** válasza:

#9!

Nekem a zárójelentésemre rávezették napra, órára pontosan, hogy mikor adták be.

Egyébként szülés után nem 'jár' automatikusan (legalábbis ma már, régebben, nem tudom), csak ha a baba vércsoportja indokolja. Azt pedig születésnél köldökzsinór vérből veszik le. Ha rh- a baba is, akkor nem adnak. Ha rh+, akkor kell, hogy adjanak. Nem hiszem, hogy olyan van, hogy 'elfelejtik'.

Ha valamiért mégis úgy alakulna, akkor az nehezített teherbeesést, ismétlődő vetéléseket, magzati ártalmakat (első sorban vészes vérszegénységet, fejlődési elmaradást, oxigénhiányt) okozhat.

Magánúton egyszerűen, gyorsan ki lehet deríteni, hogy van-e ellenanyag a szervezetedben; pl. a Synlab-nál is csinálnak.

2021. szept. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

9-es vagyok. köszönöm a válaszaitokat :)

az eeszt-n fent van a vércsoportom, ugye mivel az 2017 óta működik később töltötték fel, de a mintavétel dátuma a szülésem utáni nap, úgy gondolom nem véletlen :) megvan valahol a kiskönyvem is, de költöztünk azóta és sok mindent visszavittem apuhoz utána pakoltam át ide és lehet, az ott maradt.

szó szerint minden papírt őrzök, a gyereknek is minden zárójelentése (van ami több példányban) előkerült de sajnos pont az enyémek még nem :D

Nehezített teherbeesés amitől tartok amúgy, mert hónapok óta próbálkozunk és az egyik hónapban azt hittem sikerült, több terhességre utaló jel is volt, majd több napos barnázás után jött meg. úgy éreztem, hogy esetleg nem tudott megmaradni valamiért :/ akkor láttam meg a párom vércsoportját és felkutattam a gyerekét is :D fogalmam sincs neki mikor nézték, valószínű születésekor. jövő héten szabin leszek ráfekszem a témára, hogy megtaláljam, illetve a kórházban érdeklődök mi a teendő :)

ha a dokim elő tudja hozni a gépből akkor megteszi biztosan de akár ez a vizsgálat is jó ötlet :) köszönöm :)

2021. szept. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Azt írta 9-es, hogy ő maga negatív, a gyermeke pozitív, szóval biztos, hogy kapott. :)

De ennyi év elteltével, azért szerintem már nincs jelen a vérben, szóval mindenképp célszerű megnézetni. Talán, ha elmész nőgyógyászhoz, előadod, hogy mi van, ő is kiírja ezt a vizsgálatot.

2021. szept. 30. 16:24
 16/20 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Igen, amúgy szerintem is kaptam, csak jobb lenne papíron látni :D ma jött meg párom spermavizsgálati eredménye is és szuper... az én eddigi ereményeim is, szóval már lassan végére érünk a vizsgálatoknak, azért próbálok nyomozni mi lehet még akadály :D
2021. szept. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

9-es: az remek! :)

Nálad d vitamin, terheléses vércukor ÉS inzulin, tsh/T3, T4 vizsgálat esetleg volt már?

2021. okt. 1. 10:08
 18/20 anonim ***** válasza:
Inzulin miert? Folosleges,a terhesseg alapbol is egy inzulinrezisztens allapot. Tsh-t nekem csak az elso trimeszteres vervetelnel neztek,t3,t4 nem remlik,talan nem is volt. (Nem 9-es vagyok.)
2021. okt. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

9-es vagyok. T3 T4 és d vitamin még nem volt.

Hormonális vérvételek nem indokolták az inzulint és a vércukrot. Jók lettek az értékeim🙂 AntiTPO is jó az tegnap kaptam meg 😊

2021. okt. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

9-es egyelőre csak szeretne várandós lenni, még nem az, ezért kellene az inzulin.

Akkor ezeket csináltasd meg. Jó tsh mellett is lehet rossz a T3 és a T4. A többi hormonnak pedig nincs köze a vércukorhoz és az inzulinhoz. Nekem is jó volt minden hormonom és a vércukrom is, meg a sima inzulin is elfogadható még,de a terheléses már nem jó. Szóval mindenképp kell 3 pontos terhelés és csak a cukor nem elég, az nem mutat semmit.

A D vitaminnak is jónak kell lennie. Van, akinek elég csak azt pótolni és máris jön a baba.

Nekünk sem gyorsan jött össze, ezért néztem utána ezeknek.

Drukk!!

2021. okt. 2. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!