Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meg kell venni a mózeskosarat...

Meg kell venni a mózeskosarat és a babahordozó biztonsági autósülést is? Vagy elég csak a másodikat?

Figyelt kérdés
Úgy értem meddig szükséges a mózeskosár használata? Mennyi idős kortól lehet a babahordozó biztonsági autósülést használni?
2008. dec. 11. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Újszülött kortól kötelező az autóban a hordozó. Kikerülhetetlen a megvétele. Mózesunk nekünk nincs, sztem felesleges, rossz benne cipelni a babát, ha mondjuk 4 kg vagy több. Ha akarsz venni, vegyél nyugodtan, de mondom, én megvagyok nélküle!
2008. dec. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, hogy azt ki lehet hagyni. Köszi a választ
2008. dec. 11. 17:04
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A mózeskosár szerintem is felesleges.
2008. dec. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attol is fugg, hogy mikor szuletik a babad. Ha telen szuletik, es a babakocsi nem dontheto 180fokban, akkor a mozeskosar jol johet (azt is ugyanolyan biztonsagosan be lehet kotni az autoba, igaz, macerasabb). Ha 180 fokik lehajthato az babakocsi rendes uloresze, akkor valoszinuleg en sem vennek mozeskosarat. A mozeskosar azert jo telen, mert sokkal jobban be tudod bugyolalni a babat, hogy ne fazzon, viszont max 6 honapig tudod hasznalni (bar egy babanal sok ilyen dolog van...)
2008. dec. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%
Szia, szerintem a mózes kosár akkor fontos mikor kihozod a babát a kórházból, mert akkor még nem rakhatod bele hordozóba, mivel az nem vízszintes, de ennyiért megvenni külön felesleges, esetleg kölcsön lehet kérni valakitől, nekünk a babakocsival együtt adtak egy mózest.
2008. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azért vettem mózest, mert kertes házban lakunk és abban a legjobb kitenni levegőzni a babát. Sétára biztosan nem fogom használni, a nagy mérete miatt kézben is kényelmetlen vinni a mózest, nekem pl. már egy sima bevásárlókosár is folyton a lábamnak ütődik, szóval szerintem nem érdemes.
2008. dec. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Miért ne rakhatnád bele a hordozóba? Mi a kórházból is azzal jöhettünk csak haza! A miénk 0-13 kg-ig jó. Szóval az újszülöttet bele szabad (kell!) rakni, igaz, h furán nézett ki, de gondolom, h nem véletlenül így van kialakítva! Azért van a szűkítő újszülötteknek, h bele lehessen tenni a babát. Nálunk okosabb emberek fejlesztették ki valszeg, hülyeséget csak nem csináltak!

Mózes felesleges, nehéz és körülményes cipelni és a kocsiba simán is jól be tudod bugyolálni a babát, nekem legalábbis sikerül!

Persze Te döntesz, ha úgy érzed, h szükséged van rá, vedd meg!

2008. dec. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
A hordozoba a baba nem lehet 1 oranal tobbet, mert fel eves koraig a gerincenek az a legjobb, ha vizszintesen fekszik, a hordozo meg nem ilyen. Szoval ha ugy gondolod, hogy a hordozot ki tudod hasznalni (mint ahogyan egy elottem szolo is irta: mondjuk a kertbe kitolni, vagy egy konnyed setat tennel vele), akkor erdemes megvenni. En mondjuk kulfoldon lakom, itt kultusz a mozeskosar, es bar az elejen en is feleslegesnek tartottam, a vegen a 3 darab (mozes, hordozo, sport babakocsi) kevesebbe kerult, mintha csak a hordozot es a sport reszt vettem volna meg. De mint ahogy elozoleg is irtam, hogy ha esetleg a babakocsi, amit venni szeretnel 180fokig ledontheto, akkor tok felesleges a mozeskosar. (Mi majd fel evig tanakodtunk ezen a kerdesen, ugyhogy megertelek)
2008. dec. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2008. dec. 11. 18:56
 10/13 anonim ***** válasza:
17.22-es vagyok, a családba nálunk aki eddig szült mind mózesben hozta ki a kisbabát, mert egy 5 napos bébi főleg ha pólyában is van hogy tuszakolod be egy hordozóba? Biztos jót tesz neki.. utána 2 hetesen stb. már én is beletenném de egy olyan nagyon pici babát?
2008. dec. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!