Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második terhesség, nehezebb...

Második terhesség, nehezebb teherbírás?

Figyelt kérdés

14 hós babám mellett 16 hetes terhes vagyok. Úgy érzem, sokkal hamarabb elfáradok, fájdogál a hasam, több magnézium kell, mint anno. Ezek miatt nagyon félek, hogy nehogy gond legyen a babával, pedig a vizsgálatokon minden oké volt.

9-10kg között van a lányom, igyekszem a lehető legkevesebbet emelgetni, de nem tudom teljesen elkerülni. Állandóan pakolok utána, hajolgatok, stb. Okozhatok ezekkel bajt a kicsinek? Nyilván a természet úgy alkotta meg, hogy ezt is bírni kell, de aggódom. Az első terhességemnél jobban tudtam kímélni magam, most viszont a több dolog mellett még a pihenésre is kevesebb idő jut.

Aki hasonlóképp volt, minden rendben alakult?



2021. okt. 4. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lányaim közt 21 hónap van.

Semmi gondot nem okoz a hajolgatás egészséges terhesség esetén. Én végig emelgettem is a nagyobb lányomat, még kiságyban aludt.

Ha fáradt vagy, pihenj, amikor tudsz,de ne aggódj ezek miatt, többedik gyereknél senki nem tudja úgy kímélni magát, mint elsőnél.

Igen, minden rendben alakult, nektek sem lesz gond :)

2021. okt. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja se babának se neked,minden rendben lesz.emelgetheted első gyerekedet,addig pakogathatsz addig hajolgathatsz amig tudsz
2021. okt. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

A fiam 16-17 kg volt mikor terhes voltam. Akkor emeltem őt, amíg az orvos azt nem mondta hogy nem szabad mert a 30.hettol elkezdett nyílni a mehszaj. Nem volt gond 39.hetig bírtam addigra már 3.5 ujjnyira nyitva volt.


Problémamentes terhességnél 10kg emelés nem okozhat gondot. Ha fáj ne csináld. Ha nem bírod, pihenj, majd folytatod


Most újra babát várok ugyan még csak 10hetes terhesség, a lányom 13kg és decemberben lesz 2 éves, őt még gond nélkül tudom emelni nem terhel meg. A fiamat egyáltalán nem emelem már de ő már 5 éves.

2021. okt. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Én most vagyoyk 34 hetes terhes a 27 hós lányom mellett. Ugyanígy vagyok mint te. Nagyon nehéz, már alig várom hogy megszülessen a kicsi. Nehezebb a hasam is, a hajolgatás, pakolás, takarítás főzés stb....levegőt is alig kapok már. Elsò terhességel semmi nem volt, simán megcsináltam mindent. Kitartás!
2021. okt. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Én veszélyeztetett terhes voltam, 14 hónapos volt a lányom, másfél éves koráig nem indult el, nekem kellett cipelnem, és mondanom sem kell, hogy mennyi dolog van egy ennyi idős gyerekkel. Ahogy közeledtem a vége felé, úgy vált egyre nehezebbé a terhesség. Az utolsó hónapban már sétálni sem tudtam vinni a lányomat, az apja vitte ki mindig.
2021. okt. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Igen, bennem is az van, hogy rengeteg családban van kis korkülönbség a gyerekek között, és minden rendben zajlott. :) Remélem, nálunk is így lesz. Próbálok vigyázni, férjem sokat segít, ennél többet nem tehetünk.

2021. okt. 4. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!