Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti ilyen feltételek mellett...

Ti ilyen feltételek mellett elutaznátok vagy elutaztatok külföldre 33 hetesen a férjetekkel?

Figyelt kérdés

Teljesen rendben van a terhességem és a magzatunk is szépen fejlődik. Nincsenek testi/lelki panaszaim.


Bécsbe mennénk 3 napra, egy konferencián ad elő a férjem (csak arra mennénk be az eseményre), szállodában, ellátással lennénk. Szeretnénk egy kiállítást megnézni, sétálgatni, teázni a városban, amiket itt Bp-en is szoktunk gyakran.


Vonatoznánk Railjettel (helybiztosítás, kényelmes) és mindketten jól beszélünk németül és angolul.


Európai biztosítási kártyánk is van, és kötünk utasbiztosítást is.


Eszetekbe jut valami gátló tényező, ami miatt nem utaznátok a helyünkben?



2016. jan. 15. 10:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Simán mennék.

Jó utat!

:)


A vonaton ráadásul fel lehet állni, járkálni, mozogni, így nem fog vizesedni a lábad sem.

2016. jan. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Becs nincs is messze.
2016. jan. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan menjetek, ha egészséges a terhességed és semmi panaszod nincs.
2016. jan. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Simenon mennék
2016. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem külföldi a férjem, így sokat utaztam én is kismamaként.

Vonattal nyugodtan menj, ha az általános egészségi állapotod egyébként jó.

Ausztriába is rendszeresen mentünk, én még a 34. héten egyedül vezettem le a Budapest-Graz távot, illetve egész nap a városban sétáltam-jöttem-mentem.


Nyilván egyénfüggő, hogy ki mit bír, de a terhesség alapvetően nem betegség- ha jól érzed magad, miért ne?


A Railjet-et én is nagyon szeretem (főleg a 4 napos jegyeiket), olcsó, kényelmes, kultúrált (az este induló szerelvények viszont nem mindig olyan szépek, mint a napközbeniek).


Esetleg gondot jelenthet már a gyakori pisilés- egyszerűen fertőtlenítő kendővel, kézfertőtlenítő géllel készülj a városi sétára- de semmi más nem jut eszembe.

Kismamaként én mindig vittem magammal a kiskönyvemet, az esetleges utolsó leletemet, illetve amikor 34. hetesen egyedül vezettem, a kocsiban már volt egy táska kórházi cuccokkal- de szerintem neked felesleges, ha eleve a férjeddel utazol.

Bécsből gyakorlatilag óránként lehet hazaindulni vagy vonattal vagy orangeways buszokkal.

2-2,5 órás táv- szinte kevesebb és kényelmesebb, mint Budapestről egyik-másik megyeszékhelyre.


Jó utat és élvezd a terhességed :)

2016. jan. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm, hogy írtatok! nyáron Máltán voltunk és az egyik sztk-s doki, akinél voltam, gúnyosan megjegyezte, hogy "micsoda bátor, modern kismama, gondolom, még dolgozik is..." 10 hetes voltam akkor...:))


azért gondoltam, hogy megkérdezlek titeket a dologról, hogy 33 hetesen mit gondoltok a dologról.:)

2016. jan. 15. 10:15
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

persze. mi autóval megyünk 26 hetesen tengerpartra, de annál bécs még közelebb is van, igaz én 33 hetesen oda már nem indulnék, de Bécsba, úgy hogy van egészségbiztosítási kártya, úgy nyugodtan utazz.


egyébként milyen feltételekkel lehet igényelni a kártyát?

2016. jan. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7: bementünk az oephez, elkérték a taj kártyánkat és kiállították ezt, kb. 5 percig voltunk ott, már a kártyánkkal távoztunk, mindenkinek ingyen és gyorsan jár.:) nézd: [link]
2016. jan. 15. 10:20
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyomas!


Becs itt van a szomszedba.



Jo setat, es teazast

2016. jan. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
33 hetesen kimentünk egy hétre karácsonyozni anyuékhoz (szintén szomszédos ország)-
2016. jan. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!