Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a géles...

Mi a véleményetek a géles körmökről terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Szabad ilyenkor megcsináltatni?

8 hetes terhesen? Rövid ízléses körmökre gondolom, nem ragasztott műkörömre.


2021. okt. 9. 17:45
 1/10 A kérdező kommentje:
*gondolok
2021. okt. 9. 17:45
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagyok/voltam terhes es kozeleben sem allok, de a kismamak gyorsan szules elott is mennek kormozni, hogy a kovetkezo 3 hetben ne legyen ra gondjuk. Nem ertem, miert ne volna szabad? Hajfestes is szabad.
2021. okt. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Nyugodtan.

Én jobban szeretem ha van mert nem éles a körmöm.

Körmös/anya

2021. okt. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Sokan csináltatják, úgyhogy szabadnak épp szabad. Biztos, hogy semmi olyan káros hatása nincs, amit bárki is összefüggésbe akarna hozni bármilyen kisgyermekkori egészségügyi problémával.

Én a saját véleményem alapján inkább nem csináltam már jóval a teherbeesésem előtt sem. Szó szerint rosszul vagyok azoktól a vegyianyagoktól nem terhesen is, úgyhogy nekem nem érte meg a kockázatot.

2021. okt. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Hát...szabad, de szülés előtt én nem rakatnék.

Lehet, hogy császár lesz belőle, mert bármi közbe jöhet és műtétnél nem szeretik ha nem látható a köröm.

2021. okt. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Semmi akadálya nincs. Semmi olyan nem tud felszívódni, ami árt a babának.
2021. okt. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Nem is értem magam, hogy minek válaszolok teljes jóindulattal ilyen kérdésekhez, mikor tudom előre, hogy mindenki vakon elhiszi, hogy az a tömény kemikália (meg a használat során felszabaduló gőzök/gázok), amit eladnak neki egy vagon pénzért, az garantáltan nem káros az egészségre hosszútávon sem :D Ha az lenne, akkor a cseppet sem profitorientált befektetők azonnal leállítanák a gyártást és a forgalmazást, persze :D

Oké, tudom miért tettem ezt: mert egy magzatról van szó.

Talán ideje ezt a hozzáállást elfelejtenem, és szó nélkül néznem mi megy körülöttem a világban. Igen, ez lesz a legjobb.

2021. okt. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Hú, köszi a lepontozást.

Az én orvosom biztos csak jókedvében mondta, hogy szedessem le szüléshez.

Öntörvényű tyúkok😃

5. Voltam.

2021. okt. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nem tudom ki szórakozik azzal, hogy mást lepontoz. Tőlem mindenkinek ment a zöld pipa.


Olyan helyen dolgozok ahol az ápolt kéz/köröm elvárt, na meg nem is nézne ki jól össze vissza töredezett körmökkel dolgozni ilyen helyen. Időm, türelmem pedig nincs minden nap reszelgetni, festegetni ezért évek óta géles körmöm van. Viszont ha belegondolok ennél sokkal több kémiai anyagot szívunk be naponta.

2021. okt. 10. 12:22
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Az én orvosom biztos csak jókedvében mondta, hogy szedessem le szüléshez.


Az van, hogy a legtöbb orvosnak, pláne a férfiaknak halvány fogalma nincs a műkörömről...


Sokan ragaszkodnak a műköröm eltávolításához műtét előtt, de ez egy elavult dolog.

A mai műszerek mellett SENKIT nem érdekel a műtőben a beteg körmének elszíneződése, hiszen a műszerek hamarabb mutatják, ha baj van, mint hogy látható tünete lenne. Ha csak a köröm elszíneződéséből tudják, hogy baj van, akkor az azt jelenti, hogy elszállt minden berendezés.

A pulzoximétert nem csak a kézte lehet csiptetni. Lábujjon, fülcimpán is jól mér.


A másik dolog, amit fel szoktak hozni, hogy megkarmolod a babát, bemegy alá a kosz, stb...

Namost... A természetes köröm natúran hagyva vékonyabb, élesebb, könnyebben okoz sérülést. A kosz pedig bármikor bemehet alá, de egy szappanos, körömkefés kézmosás megoldja.


A felszívódó kemikáliákról annyit, hogy a köröm felszívóképessége gyakorlatilag nulla. Egyedül a víz és az olaj képes a köröm rostjai közé hatolni.

A kikötött alapanyagból semmi nem tud szivárogni, hiszen egy kikötött akril származékról beszélünk.

2021. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!