Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség 11.hetébe léptem...

A terhesség 11.hetébe léptem ma. Mit "kell" ilyenkor érezni?

Figyelt kérdés

Ma léptem a 11. Hétbe. Egészen a 9.hét végéig hányninger, ételundor, alsóhas puffadás, méhtágulás, mellfájdalom, pattanások stb gyötörtek. Ekkor volt 2,5 cm a baba ülőmagassága. De egy hete mintha elvágták volna a tüneteim. Csak a pattanásosodás, mellfájdalom maradtak.

A hányinger e meg az ételundor elmúlt, aminek külön örülök de ennek ellenére hiányzik mert félek hogy esetleg azért mert baja van a babámnak.


A hasunkba pl ilyenkor bent mit kell érezni???? Nyilván nem mozgást akarok erezni hiszen azt sokára lehet, hanem valaminek az "ottlétét"...


Van akinek abszolut semmi tünete? Egy hét múlva megyek dokihoz, addig lerágom a körmöm az aggódástól.



2021. okt. 11. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmit érezni. Főleg a hasadban nem.
2021. okt. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Néha esetleg 1-2 szurka normális.
2021. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem harmadik baba es en holnap kezdem a 11.hetet.


Semmi bajom, 1 hét volt durvább de az is bőven elviselhető, a 7-8 hétig

Utána volt kis gyomorfajas de az sem volt gáz.


Most úgy érzem ha hirtelen felállok kicsit húzódik a hasam, egyébként simán tudok hason aludni még, nem érzek úgy igazán semmit a hasamban. Később egészen különleges érzés lesz majd, első babánál kb a 15. Héten éreztem valaminek az ottlètét :)


Szóval nyugodj meg biztosan semmi baj, akkor sem ha épp semmi tüneted nincs

2021. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért vagyok ilyen ijedős mert olyan sok rémtörtenet is áll a neten hogy megszűntek a tünetei, aztán a köv. UH-n kiderült hogy nincs szivhang es kb már két hete megállhatott a fejlődésbe stb, anélkül hogy vérzéssel távozott volna. Ezért izgultam ennyire.
2021. okt. 11. 21:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
11 hetesen nekem is elmúlt már a hányinger meg az ételundor. A méhtágulással járó kisebb fájdalmak maradtak meg a mellérzékenység. A babát én a 16. héten kezdtem érezni, mintha apró izomrángások lettek volna. Ne aggódj, nincs semmi baj.
2021. okt. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok.

Ugyanilyen gondolatok voltak bennem. Igazából csak bízni tudsz a legjobbakban, mikor minden nap érzed már a mozgását akkor az azért már egy jobb állapot.

Így most én is azt érzem mintha nem lenne, mert igazából nincs semmi látványos még... Nem nő a hasam nem érezni a mozgását és semmi terhes tünetem sincs.. Jövőhéten megyek genetikaira, izgatottan várom ☺️


Próbálj megnyugodni és valamivel foglald el magad hátha gyorsabban megy el ez a hét :)

2021. okt. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A tünetek mint hányinger, fáradtság, gyomorsav, fejfájás, has szurkálás, vérző fogíny fogmosáskor stb. jönnek-mennek. Nekem is volt bőven. Minden trimeszterben előjött, azután elmúlott, aztán megint csak előjött. Ne aggódj, sűrűn változnak/ váltakoznak a dolgok.
2021. okt. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na igen, a mellfájdalmam azért megvan de már nem olyan duzzadt és érinthetetlen mint az első hetekben, de néha még mindig rossz hason aludni mert nyomja a mellem.


A has kb mikortól látható? Én 173 centi vagyok és 70 kiló de full izom és izmos a hasfalam. Na meg hátrahajlott méhem van.

2021. okt. 12. 14:45
 9/11 anonim ***** válasza:
A hátrahajlott méh nem számít szerintem, mert nekem is az van. Én akkor kis plusszal indultam. 64kg 158 cm viszont hasfalam nagyon erős, de egy kis úszógumi akadt fölötte. Nekem 15-16.hét környékén kezdett látszódni. Persze a puffadás is közrejátszott. Viszont a legvégén is óriási szép gömbölyű hasam volt, mint aki ikreket vár, pedig a babám is átlagos méretekkel született. Azt mondják 18. hét környékén már elég látványos mindenkinek.
2021. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Első terhességnél 18-20 hetesen kezdett látszódni. 176 centi es 74 kg voltam akkor, és nem kőkemény izom 😅🤷‍♀️


Egyébként alkat függő


Második babánál 66- al kezdtem és kb a 15.héten kezdett látszódni

2021. okt. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!