Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez már terhesgondozásnak számít?

Ez már terhesgondozásnak számít?

Figyelt kérdés
Sziasztok, magánúton 7+1 hetesen voltam először az orvosnál, nem mondta hogy lenne szívhang de nem is kereste még szerintem, a mm-eket összeszorozva 24mm jött ki ami táblázat szerint pont jó méret egy ilyen korú petezsáknak. Mondta, hogy 3 hét múlva is menjek vissza, tehát akkor leszek 10 hetes de a Down-szűrést 11. héttől lehet csinálni. Az első UH-n 15000 fizettem és néztem, hogy a terhesgondozás 45000Ft és nem tudom, hogy ez a 10.heti vizsgálat már terhesgondozasnak fog számítani? Mert nem mindegy hogy hogy készülök. Köszönöm előre is a segítséget
2021. okt. 13. 08:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Szerintem ha megvan a kiskönyved és megvan a betoltott 12 hét, akkor számít annak. De max megkerdezed telefonon az asszisztenst, vagy a klinikat.
2021. okt. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem elég lesz a 10.hét után menni a védőnőhöz mert az orvos egy szóval nem említette még, tehát ha jól értem ameddig nincs kiskonyv addig nem terhesgondozasnak számít?
2021. okt. 13. 08:33
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
terhességet megállíptották, onnantól az biza terhesgondozás.
2021. okt. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Pont tegnap voltam az első orvosi vizsgálaton (terhesség megállapítás). Nekem azt mondta az orvos, hogy az első hivatalos uh gyakorlatilag a 12. heti genetikai. Addig a most kapott papírral el kell menni a védőnőhöz, kiállítja a kiskönyvet, a háziorvos ad beutalót ahova szükséges és túl kell esni az első vérvételen. 12. héten menjek a genetikai uh-ra, és 13-14. héten hozzam vissza neki a leleteket.

Szóval az én értelmezésemben az első még nem az, igazából csak bekerülsz a rendszerbe. Innentől kezdve viszont már minden annak számít.

2021. okt. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
A terhesgondozásba beleszámít az úgynevezett "nulladik" uh, amikor megállapítják az élő terhességet. Ezt a terhes kiskönyvbe is rögzítik.
2021. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Én a helyedben körbenéznék a dokik körében. A dokid nem mond kb semmit. De majd el fog kérni 45-öt??? Ennél sokkal olcsóbban kapsz normális ellátást. Nézz körül.

Amit kaptál papírt, hogy megállapította a terhességet, azzal menj a védőnőhöz. Ő majd tőle is meg tudod kérdezni a vizsgálatokat. Majd háziorvos csinál belgyógy. vizsgálatokat, ad beutalót vérvételre. Ez még az első trimeszterben lesz.

2021. okt. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek... Harmadik babámat várom de nem igazán értem miről beszélsz.


7+1 hetesen lennie kell szívhangnak olyan nincs hogy nem keresi... Ha meg van, azt le kell írnia valahol hogy élő terhességed van, mert azzal tudsz menni a védőnőhöz. Ha csak megnezni h igen terhes vagy az még nem igazolja h élő terhesség.

Kaptál papírt? Van rajra bármi is?


Amit még nem értek. Milyen mm-eket szorzott össze??

A baba méreteit nem szorzatokbol számolják.

Bár most hogy újra elolvastam nem is a baba méreteit nézte hanem a petezsákot???


Ha élő terhességed van (nézd meg a papírt amit kaptál mit ír) akkor teljesen felesleges a 10. Héten menned.


De hogy őszinte legyek ha a petezsákot nézte szerintem nem látta még a babát se... Vagy én tényleg nem értem.

2021. okt. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Ha magán úton mész készülj rá hogy igen, ennyi, drága lesz, én tegnap 200.000 hagytam ott genetikai uh és prena teszt. Vallaltam az árakat, mindenki maga dönthet magán vagy állami úton csinaltatja a dolgait, de azt kell mondjam ha magán akkor sokkal készülj anyagilag 🙃 nekem összesen a cukorterheles és a vervetelek állami minden más magán és igen, a magán orvos is terhesgondozas. De én sem értem, 7 hetesen már bőven kell legyen szivhang sőt embrió is nem csak petezsak 🤷‍♀️
2021. okt. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%
Leírom én kereken, amit mások virágnyelven. Le akar húzni a doki.
2021. okt. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Onnantól terhesgondozás, hogy megállapítják a terhességet. Ha nincs szívhang (mi az, hogy nem is kereste?), akkor még nem élő terhesség. Legalábbis nekem a "szívhang sejthető"-re még nem írta rá az orvos, hogy élő terhesség.

De komolyan 45 ezret fogsz fizetni egy olyan orvosnak, aki nem keresi a szívhangot és nem is érted, mit csinál? Én is magánba jártam, Budapesten, és 20 ezer körül fizettem, az utolsó hónapban emeltek, akkor talán 25 ezer volt, és mindent tök részletesen elmondott az orvos.

2021. okt. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!