Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez már terhesgondozásnak számít?

Ez már terhesgondozásnak számít?

Figyelt kérdés
Sziasztok, magánúton 7+1 hetesen voltam először az orvosnál, nem mondta hogy lenne szívhang de nem is kereste még szerintem, a mm-eket összeszorozva 24mm jött ki ami táblázat szerint pont jó méret egy ilyen korú petezsáknak. Mondta, hogy 3 hét múlva is menjek vissza, tehát akkor leszek 10 hetes de a Down-szűrést 11. héttől lehet csinálni. Az első UH-n 15000 fizettem és néztem, hogy a terhesgondozás 45000Ft és nem tudom, hogy ez a 10.heti vizsgálat már terhesgondozasnak fog számítani? Mert nem mindegy hogy hogy készülök. Köszönöm előre is a segítséget
2021. okt. 13. 08:18
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Nem mondta hogy lett volna bármi baj, a kijelzőn nem láttam még embrió alakot hanem csak egy nagyobb fekete "golyót" lehet lett volna már kezdődő szívhang de gondolom biztosra akar menni a 10.héten. Egyébként másik orvoshoz akarok majd menni de így hogy visszahívott muszáj lesz még hozzá+ csinált rákszűrést is. Ha baj lett volna mondta volna nem? A tüneteim még mindig megvannak ugyanúgy. Kaptam papírt rá volt írva hogy 7 hetes és a petezsák méretei és a méh mérete is. Olvastam, hogy többen csak a 11.héten mentek védőnőhöz, az orvosom tényleg nem mondott semmit se védőnővel se háziorvossal kapcsolatban és vizsgálatokat se csak azt, hogy 3 hét múlva menjek vissza.
2021. okt. 13. 12:09
 12/26 A kérdező kommentje:
Lehet azért nem adott még beutalót sehova mert úgy látta nincs minden rendben csak nem akart stresszelni hátha kialakul még valami de akkor is kötelessége elmondani ha valami nincs rendben.😔De ha nem görcsölök,nem barnázok és nem vérzek, a tüneteim is megvannak ugyanúgy akkor nem lehet gond szerintem. Első baba és régóta vártunk rá, azért is szeretném magánúton végigcsinálni mert a legjobbat akarom de lehet már túlparázom. Mindenképp más orvost keresek majd
2021. okt. 13. 12:21
 13/26 anonim ***** válasza:

Nem kötelező visszamenni. Mond le nyugodtan az időpontot és keress mást.

Ha csak petezsákot látott a 7. Héten akkor vagy később fogant vagy nem fejlődik rendesen és ilyenkor általában egy héttel később rendelnek vissza.

Élő terhességet akkor állapítanak meg, ha már van szívhang és ezzel lehet menni a védőnőhöz. Persze az is lehet hogy nagyon gagyi UH-val vizsgált és ezért nem látott embriót, de ha így van akkor extrém pofátlanság 45-öt kérni a terhesgondozásért.

Én Budapesten járok terhesgondozásra, egy nagyon jó helyre és 25 ezer forint.

2021. okt. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Tehát ez nem számít terhesség megállapításnak hogy nem volt még szívhang?
2021. okt. 13. 12:32
 15/26 anonim ***** válasza:

10-es vagyok, pontosan, amíg nincs szívhang, addig nem számít élő terhességnek - ez így szó szerint rajta is lesz az ambuláns lapon, és amikor ezt ráírják, az a dátum lesz a terhesség megállapításának a napja. a védőnő is csak ezután fog foglalkozni veled.

Nyugodtan menj másik orvoshoz, akár jövő héten. Nem lehet a 45 ezer a genetikai uh ára? Bár én még azért sem fizettem ennyit, a kombinált teszttel együtt.

2021. okt. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. okt. 13. 12:40
 17/26 anonim ***** válasza:

Jo akkor szerintem ami történt...ha a leleten nincs crl méret akkor vagy később fogant vagy Üres a petezsák.


A 3 hetet nem értem ha ez a helyzet akkor 1-2 héttel később szoktak visszahívni.

Az hogy nem mondja el egyértelműen érthetően h mi van az meg nonszensz.

Baromira nem vagy köteles hozzá visszamenni. Lemondod az időpontot es kész.


A 45 ezer szerintem nevetséges a legjobb helyeken is max 25 a magán rendelés ára Budapesten, a genetikai uh lehet több de ahhoz meg mar kell a kiskönyv, amihez kéne hogy legyen élő terhességed, mert a védőnő csak úgy adja ki a kiskönyvedet.


Meg tudnád mutatni a papírt amit kaptál? Persze úgy h a személyes adataidat letakarod, meg az orvos nevét is

2021. okt. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Leírom ide ami rajta van


Gyerek: nincs

Part: nem történt

Utolsó menses: 2021. 08. 24

Grav. hét: 7

Term: 2022. 05. 29.

Státusz: has puha szabadon betapintható. kóros resistencia, nyomásérzékenység nincs. Mindkét oldali vese ballotálható, szabad. Norm. Külső gen. Kp. tág hüvely. Sima portio folytatásában rendes nagy uterus afv-ben, szabad környezet.

Tkp: neg. Kolp: ép hám

Colposcopos lelet: ép hám

UH lelet: Pzs: 4,5x5,4 mm. Uterus: 45x30x47 mm, szabad hasűri folyadék nincs.

Cytl. leletért kontroll

UH kontroll 3 hét múlva

Sze.: 2x1 progesteron exeltis

11. hétig Metformin mehet

2021. okt. 13. 14:33
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Ebben sajnos nincs elő terhesség megállapítva. Petezsák van, ami nem túl nagy. Később foganhatott, vagy nem fejlődik.

Az a baj, hogy ennyiért nonszensz, hogy ne mondjon semmit.

Én fele ennyit fizettem, de hatalmasakat vigyorogtunk, mindent elmondott, megmutogatott uh-n. Mi a petezsák, a szikhólyag, hol pulzál, mit kell figyelni, stb. Sőt, úgy kezdte, hogy rögtön ki is mondja, hogy minden a legnagyobb rendben, mert tudja, hogy mindenki emiatt aggódik. Utána kezdett el magyarázni.

Kérdezhettem, mindenre készségesen válaszolt, tanácsokat is kértem, az eljárást is elmondta (hova kell mennem, mit kell intéznem).

Annyira sérülékeny és bizonytalan időszaka ez egy nőnek, hogy véletlenül sem mennék vissza egy ilyen orvoshoz. Elmennék már jövőhéten egy másikhoz, akitől kérdezhetek és aki frankón az arcomba mondja, ha esetleg valami bizonytalanság van.

2021. okt. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Petezsák már az ötödik héten szokott látszani, és a 9. hétig naponta nől 1 mm-t. Fura, hogy még egy szikhólyagot sem említ, és 7 hetes terhességnél már szokott látszódni az embrió, és többnyire szívcsőpulzálás is van. (Nekem például 5 hetesen 10 mm petezsák volt szikhólyaggal, amire 1 héttel későbbre hívtak vissza. Másodszor mikor már volt élő embrió, akkor onnantól kezdve már egy szó nem esett a petezsák méretéről, de még a szikhólyagról sem, csak az embrió mérete volt érdekes. Egyébként mikor kértem időpontot a 12 hetes genetikai UH-ra, ott sem érték be a menstruáció szerinti terhességi héttel, a CRL alapján adtak időpontot.) Ha nem sikerült neki még élő terhességet megállapítani, mert nincs embrió, akkor nem értem mire vár 3 hetet. Max 2 hét után újra szokták nézni. Hüvelyi vagy hasi UH-val vizsgált? Én tuti elmennék egy másik orvoshoz, amint lehet. Ráadásul a 45ezer Ft nem reális ár 1 alkalom terhesgondozásért ha csak az van benne, hogy összefutsz a dokival és rád néz uh-val, max 25000 Ft. Főleg ilyen dokinak nem fizetnék még ennyit sem, akinél magadnak kell kigoogle-zni, hogy vajon minden oké-e.
2021. okt. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!