Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Algopyrint bevehetek 7 hetesen?

Algopyrint bevehetek 7 hetesen?

Figyelt kérdés
Azt írja a tájékoztató, hogy nem lehet a terhesség első és utolsó harmadában beszedni. Most akkor?? Eddig nem voltam migrénes, de most úgy látszik előjött.
2010. szept. 2. 18:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Szerintem ne nagyon. Én kérdeztem a dokimat, mit lehet, azt mondta, inkább semmit az első trimeszter végéig. Akkor újra rákérdeztem, és akkor mondta, hogy most már bevehetek 1-1 szem Algopirynt, de csak ha nagyon muszáj.
2010. szept. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%
Nekem azt mondták a gyógyszertárban, hogy paracetamol tartalmút ne.. Az orvosom csak Algopyrint engedélyezett. Sajnos a 7. héttől nagyon migrénes lettem, heti 3-4szer előjött. Muszáj volt bevennem gyógyszert, de mindig csak negyedet, max. felet vettem be. Használt! Vegyél be nyugodtan, nekem sem lett bajom tőle.
2010. szept. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
81%

ÉN IS ÚGY TUDOM, HOGY LEHET, és rubophent is.

az első tehességem alatt Nurofent szdtem a fejfájásra, csak az hasznlt. most algoflex fortét veszek be, ha fáj a fejem.

nekem az algopyrin soha nem használt.

2010. szept. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

nekem a védőnő nem javasolta, ugyanis lehet olyan hatása hogy a kezek ill egyéb végtagok nem fejlődnek ki.

kaptam homeos fejfájás csillapítót, és az az egyetlen amit lehet.

én nem javaslom.

főleg 7hetesen nem.

inkább valami mással próbálkozz, ne kockáztass.dokim se engedte!!

nem is vettem be semmiféle gyógyszert..

2010. szept. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

akarom mondani nem fejlődnek ki rendesen..

ne haragudj ha riogat a dolog, de én is kibírtam nélküle..

31heteske

2010. szept. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat. Most pihentem/fekudtem 1-2 orat sotetben es nagyon sokat hasznalt. Jo h nem vettem be semmit. Ugy tudom meg a migren sem art a babanak a gyogyszer meg lehet h igen. Szoval elso a baba. Megyek, most mar reggelig nem kelek fel.
2010. szept. 2. 21:18
 17/22 anonim ***** válasza:
75%

A migrén nem árt a babának, de tudod Te mi a migrén????

Annál rosszabbat, fájdalmasabbat el se lehet képzelni. A migrén még a legerősebb gyógyszerre se múlik el!

3 nap hányással, iszonyú rosszulléttel, fájdalommal.

Akinek migrénje van vegyen be nyugodtan gyógyszert, algopirint.

Amúgy szoptatás alatt, ha migrénem volt (s volt min. hetente 1-szer) a kórházban mindig algopirin injekciót adtak!!!!

2010. szept. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%

Aki azt írta, hogy nem lesz keze-lába a babának, nagy baromságot írt!!!!!!!! Akkor sok mindenki kéz és láb nélkül lenne...

30 évvel ezelőtt is CSAk az Algopyrint engedélyezték az orvosok egéyz terhesség, majd a szoptatás alatt! Minden mást csak felírva szigorú orvosi felügyelet mellett!

Amikor várandós lettem tavaly, nekem is elmondta az háziorvos, a nőgyógyász és a védőnő is, hogy Algopyrint lehet szedni, persze csak a legvégső esetben, mást nem javasolnak.

És igen a migrénre kell valami, mert magától csak úgy nem fog elmúlni.

2010. szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, beveheted. Dokim is ezt ajánlotta.
2010. szept. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

abszolút nem írtam baromságot, hisz nem véletlenül nem szabad az első trimeszterben szedni!!

magzatkárosító hatás- nem szó szerint értettem azt hogy nem lesz keze-lába, de ha esetleg idegrendszeri károsodást okoz, az sem szerencsés.

31hetes vagyok, semmiféle gyógyszert nem szedtem be akármilyen fájdalmaim voltak, mert nem mertem, hisz az első tanácsadásokon is kaptam egy jó nagy adag kioktatást, többek közt az algopyrinről is..

az hogy végső esetben lehet, (de azt is csak a 2.trimeszterben) nem azt jelenti hogy kell is, vagy nyugodtan bármikor.

a cigire is sokan mondják, hogy a doki szerint napi 1 nem baj..hát nekem ez ugyanabba a kategóriába tartozik..ott is előfordulhat hogy valakinek nem lesz baja tőle.ennyi..

ez csak szerény véleményem

2010. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!