Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetes terhes vagyok, jövő...

11 hetes terhes vagyok, jövő héten kell mennem genetikai ultrahangra. Sajnos tavaly elvesztettük 18 hetesen a kisfiunkat. Genetikai rendellenesség miatt, policisztás volt mindkét veséje.Ugye erre nem sok esély van hogy megismétlődik?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok és nem volt a családunkban genetikai rendellenesség sose. Bízok benne hogy valaki segít, jártas az ilyen témában, előre is köszönöm a válaszokat.

2021. okt. 21. 13:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezt csak egy genetikus tudná megmondani. Valószínű alacsony rá az esély, ha nincs genetikai rendellenesség a családban.

Azt megkérdezhetem, hogy hogyan derült ki? Genetikai teszten? Volt invazív vizsgálat/genetikai tanácsadás is, ami alapján ti döntöttetek arról, hogy megtartjátok-e, vagy ő döntött úgy, hogy elmegy?

Bocsánat nem akarok sebeket feltépni, csak én is pont a genetikai előtt állok és persze arra készülünk, hogy minden rendben lesz, de igyekszem felkészülni arra is lélekben, hogy mivan ha esetleg nem...

2021. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Genetikus mondta meg és el kellett mennünk Pécsre, el kellett venni 😢 Több mint valószínű mindketten meghaltunk volna ezt mondta és így be kellett feküdnöm. Ezért kell idén mennem állítólag kevés esély van hogy újra ez lesz és reménykedek hogy minden rendbe lesz a picinkkel. Csak egy sima uh volt, 16 hetes, ott derült ki, küldtek tovább. És most bennem van a félelem nagyon
2021. okt. 21. 14:13
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a válaszod! Próbálj megnyugodni. Gondolj arra, hogy milyen életetek lett volna együtt, ha egyáltalán lett volna, ahogy mondod... Tulajdonképpen próbáld átkonvertálni hálává a kisfiatokkal kapcsolatos érzéseket. Hálás vagy neki, amiért idejében "tudatta veletek", hogy súlyos rendellenesség van a háttérben.

Nagyon nehéz ezt feldolgozni, de talán még mindig jobb így, mintha mindketten belehaltok, vagy egy életet áldoztok fel a beteg gyermeketek nevelésére.

Ha a genetikus szerint kevés esély van arra, hogy ez megismétlődik, akkor fel a fejjel! Minden rendben lesz, csak pozitívan! :)

A legjobb barátnőm 17 hetesen veszítette el a magzatát, spontán. Belecsavarodott a köldökzsinórba és megfulladt. Egy évvel később egy csodálatos egészséges kislányuk született! :)

2021. okt. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, a legjobbakban reménykedek. Mindent be tartok amit mondanak, mert tényleg így van, semmi káros szenvedélyem nincs, koffeint se fogyasztok sőt a cukros dolgokat is kerülöm, mindent megteszek hogy babónk egészséges legyen. Nekem az a lényeg hogy ott ha jót mondanak, teljesen csak akkor nyugodnék meg, mert sajnos azóta nagyon bezárkóztam lelkileg, nem akarom hogy a házasságunkra kihasson. Csak ezért imádkozok hogy Ő a kis kincsünk megszülessen örülünk mert spontán össze jött egy éven belül. Barátnődnek részvétem, át érzem 😢
2021. okt. 21. 14:51
 5/21 A kérdező kommentje:
Igazából arra is kíváncsi lennék mitől alakul ki a magzatnál a policiszta? Vagy mi okozza? Mert mikor voltam tavaly 12 hetes uh-n, ott mindent rendben találtak, a 16 hetesen mondta meg a doki hogy nagy a baj.. 😢 és így kellett 18 hetesen be feküdnöm és megszülnöm mert már a súlya is csökkent, nem nőtt. A lelki fájdalom mindennél erősebb, ezért van bennem a félelem, mert már a dokim akihez járok, célirányosan Pécsre küldött hogy ott legyen genetikai uh. Hozzá teszem hogy az előző kapcsolatomból van egy 9 éves kislányom, aki makk egészséges, kitűnő tanuló, okos, sportol, szóval büszke vagyok rá. Tavaly várta a kistesót, és mikor megtudtam baj van vele, nem is tudtam hogy elmondani hogy Ő a mennyországban van már. Sírtam össze voltam törve... 😢 Most nem mondtuk még meg neki mert tavaly nagyon érzékenyen érintette hogy nem lesz kistesó :( ezért kérdezem ez mitől alakul ki? Lehet elmegyek azt mondják minden oké, pár hét múlva meg kialakul? Nem tudom... Hátha valaki jobban tudja mi ez a genetikai betegség.
2021. okt. 21. 15:19
 6/21 anonim ***** válasza:

Sajnos igen. És nem csak ez, ezer más probléma is kialakulhat, ez benne van. A feldolgozás nagyon nehéz, érdemes segítséget kérni hozzá. Ez nem gáz, szerintem ez lenne a természetes. Az egész családnak óriási trauma egy gyermek/magzat elvesztése, de mégiscsak az anya csinálja végig, az ő testében zajlik, őt teljesen máshogy érinti, mint mondjuk apukát, vagy pl. a nagyobb gyereket. Szerintem fel sem lehet magunktól dolgozni az ilyet.

Az a baj, hogy ezek olyan kérdések, amikre nincs válasz. Vagy legalábbis nem itt.

Az természetes, hogy egy vetélés, illetve genetikai probléma után rögtön "felsőbbrendű" intézménybe küldenek, emiatt ne ijedj meg. Ilyenkor az ember kiemeltebb figyelmet kap!

kitartás!

2021. okt. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen próbáltam szakembertől segítséget kérni, de segítség helyett nemhogy lelki támogatást, inkább lenézést kaptam. Szóval a pszichológus sem egy ideális opció. Az a baj akivel/akikkel próbáltam beszélni erről, családtagok, barátok, egy idő után mintha teher lettem volna számukra, ez az érzés a mai napig sajnos így van. Tavaly be kerültem kórházba, hétfői nap. 5 teljes napot voltam a szülőszobán, mire pénteken megszültem a fiamat akit sose láttam, haza se hozhattam, csak egy ultrahangos kép van róla, ennyi az összes emlék. 😭 Aztán mellettem a szobákba sorba születtek a boldog anyák egészséges gyerekei... Lelkileg a teljes megsemmisülés szintjén voltam, marta a lelkemet a bánat, a gyász és egyszerűen nem halványult a mai napig, össze szorul a torkom ha eszembe jut. Más is félne a helyembe, ilyen dolgok után ezért nem értem az egészet, hogy bárki akivel beszélek, ki öntöm a lelkem, látszik rajta hogy unja, magyarán fogjam már be azt húzzak a fenébe nekem sokszor így jött le. Annyira de annyira imádkozok hogy minden rendben legyen, ez minden vágyam. Csak sok minden nem világos számomra, mert az életkorom se indokolja hogy ilyen csak úgy kialakul. 32 évesen nonszensz, bízom a legjobbakban és köszönöm a válaszokat, több értelme volt ide írnom, mint amennyi hülyeséget hallok személyesen másoktól mert mindenki olyan gúnyos, meg szkeptikus sajnos
2021. okt. 21. 16:05
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Nagyon sajnálom ami történt veled korábban. Drukkolok, hogy most minden rendben legyen! Sajnálom, hogy nem tudod valakivel kibeszélni a problémád, mert ez nagyon fontos lenne. Ha környezetedben nincs senki, akkor interneten ismerkedj hasonló helyzetben lévőkkel.

Én se szeretek a környezetemben beszélni másokkal, mert nem értik igazán. Mi 3 vetélésen vagyunk túl, 5 inszemináción, 5 lombikon, több mint 5 éve küzdünk a babáért. Jobb ilyen emberekkel beszélnem, akik értik a helyzetet. Nekem szerencsére korai vetélések voltak (12.hét előtt mind), rettegek attól, hogy nehogy később kelljen ezt átélni. Sokszor mondják a pszichológust is, sajnálom, hogy neked nem segített.

Nem vagyok fent facebookon, de ott is vannak állítólag beszélgetős csoportok. Én itt a gyakorin ismertem meg pár embert, meg a hoxa fórumon.

Sajnos a kérdésedre nem tudok választ adni, én is a genetikust tudom csak írni. De írni akartam neked, hogy nagyon drukkolok!!!!

2021. okt. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy sok ember nem tud mit kezdeni ezzel a témával. Nem tudják átérezni, tabunak gondolják, vagy legyintenek, hogy "sokan túlélték ezt már". Nehéz ezt barátként, családtagként kezelni, mert nem tudja az ember igazán, hogy mi a jó. Csak hallgasson? Mondjon valamit? De mit is mondhatna? Szóval kicsit hülye helyzet ez... Én legjobb barátnőként is nagyon nehezen tudtam kezelni a helyzetet, nehezen találtam meg azt a szerepet, amire a barátnőmnek szüksége volt.

Szóval ne haragudj emiatt a környezetedre, valószínű nem direkt kezelik az emberek ezt olyan sután.


Sajnálom, hogy szakemberrel is rossz tapasztalataid vannak, pedig ha találnál egy jót, ő tudna segíteni a feldolgozásban. Szivárványbabás csoportok is vannak, ott is sokan merítenek erőt egymásból.

Kitartás. Koncentrálj arra, hogy minden rendben lesz a babátokkal, nem történhet ez meg mégegyszer!!! Beszéld ezt meg a babáddal is rendszeresen. Erősítsétek egymást.

2021. okt. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok biztatást. Sajnos az aggódás mellé jött egy olyan gond hogy barnázok is nincs fél órája :( terhesség elején óta szedem amit felírtak, progesteron, no spa és rutascorbin. 12 hétig kell szednem. Szedem is mindent be tartok, erre pont most barnázok :( már nagyon aggódok :(
2021. okt. 21. 18:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!