Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszter alatt egész...

Első trimeszter alatt egész napos rosszulléttel dolgozni?

Figyelt kérdés

Korai még a terhesség, 8 és fél hetes terhes vagyok, de a hét elejétől annyira rosszul vagyok, hogy nehezen tudom titkolni a munkahelyen mi a helyzet, pedig még nem akarom elmondani senkinek. Egész nap émelygek, hányni nem hánytam még szerencsére, fáj a fejem, de a legrosszabb az állandó ólmos fáradtság reggeltől estig. Nem forog az agyam, ma egy egyszerű feladatot képtelen voltam megoldani, amit a főnököm adott. Az émelygés se segít a koncentrálásban. Ma délelőtt egy órát a mosdóban töltöttem olyan rosszul voltam, de nem akartam hogy a kollégák lássák rajtam.


Kismamák, ti hogy bírtátok/bírjátok az első trimesztert? Érdemes lenne elmondani a főnökömnek mi a helyzet? Emiatt menjek el táppénzre?


Minden segítséget előre is köszönök!



2021. okt. 22. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Én ma elmondtam a közvetlen kollégámnak, miután hétfőn én is pont úgy jártam, mint te. Kishíján kitettem a reggelit az asztalra egy megbeszélésen, aztán meg szundítottam negyed órát az irodámban annyira zokni lettem. :) Akkor döntöttem el, hogy mivel úgy tűnik nálam minden egyre rosszabb (9+3 vagyok), elmondom mi a szitu legalább a legközelebbi kollégának. Nem akartam lebukni, az szerintem kellemetlenebb. A közvetlen főnökömnek is elmondtam, bár vele nem találkozom mindennap, így neki nem tűnt volna fel.
2021. okt. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Utolsó napig dolgoztam, hetedik hónapig hánytam minden nap többször, a vége felé már ritkult. De akkor már volt aranyér, magas pulzus, gyomoreges stb. Én szerettem dolgozni, az a kérdés, hogy te akarsz-e, kell-e. Mártírt nem kell csinálni magadból.
2021. okt. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha olyan a munkahelyed kérdező,hogy nem birod meg nincs helyettesed.akkor főnöködet vagy fönökeidet 12.hét előtt be kell avatni,hogy babát vársz
2021. okt. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van egy pont amikor nem számít szeret e dolgozni. A munkát úgy sem szereti jobban mint a gyereket. Remélhetőleg... ismerek ilyet. A lényeg az hogy ha a szervezeted jelez és ennyire rosszul vagy akkor a pihenés a legfontosabb. Plusz stressz amit az okoz hogy dolgoznod kell pedig menni alig tudsz. A stressz árt a babának. Mérlegelni kell. Én ott hagytam addig az irodát. Pedig nem volt helyettesitesem.
2021. okt. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon megtudlak érteni, én szeretem a munkámat, de szerintem a pihenés sokkal fontosabb most, én ma vagyok 9 hetes, annyira szédültem a munkába, hogy nem voltam képes figyelni semmire, 2 hétre eljöttem betegszabadságra, mivel 12 hét előtt nem szeretném elmondani. Nagyon jót tesz ez a pihenés, reggel vagyok mostmár csak rosszul…mondjuk akkor nagyon. Úgy terveztem addig dolgozok ameddig csak bírom, de ha érzem, hogy elég akkor eljövök, valljuk be, legyen bármilyen munkád, a baba 1000szer fontosabb.
2021. okt. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%
Első babánál hasonlóan voltam, hiába "csak" irodai munka. 9 hetesen elmondtam a közvetlen főnökömnek, azután sokat lehettem homeofficeban. Inkább az, mint a táppénz mindkét fél szempontjából, úgy voltam vele. Szívesen dolgoztam ugyanis valamennyit, de nem tudtam persze maxon teljesíteni. Az első 16 hétben háromszor voltam egy hétig kiírva, mikor egyáltalán nem tudtam dolgozni. Ha nem lett volna homeoffice, én sem tudtam volna a munkahelyemen rendesen teljesíteni, pedig nem vagyok egy hisztis lusta alkat
2021. okt. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!