Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A progeszteron pótlás milyen...

A progeszteron pótlás milyen tüneteket okozott?

Figyelt kérdés

Szét tudtatok választani hogy ez annak a mellékhatása vagy a terhességnek?

Iszonyúan rosszul vagyok már pár hete szedem de fogalmam sincs már mit okoz a tabletta és mit a terhesség.


2021. okt. 25. 10:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Semmi mellékhatást nem tapasztaltam. Ha számít, én nem szájon át szedtem.
2021. okt. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem kb. ájulást. De nem mindig. Meg iszonyat mellfájást. Akkor is mikor sikerült, meg akkor is, mikor nem.
2021. okt. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
én már a 11. Hétben vagyok. De mióta szedem nagyon rossz. Bar lehet amugyis rossz lett volna nem tudhatom. Csak jó lenne tudni melyik tünet mi miatt van.
2021. okt. 25. 10:55
 4/18 anonim ***** válasza:
Álmosság, hányinger, szedelges. Nekem ezeket. Alig vártam, hogy abbahagyjam aztán mikor abbahagytam ujrakezdette velem...
2021. okt. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

És miért volna jó tudni? Min változtatna?! Ha szükséged van a pótlásra, úgysem hagyod abba.

Amúgy meg akkor még egy heted van a progiból, utána úgy is el kell hagynod. Szóval ezt már kibírod.

2021. okt. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Miért kell elhagynia 5? Én vagyok a 4es. Nekem pl nem kellett ahogy írtam. Persze tudom, a többségének el LEHET hagyni de nem KELL és nem mindenkinek LEHET. 🤷 Én lettem volna a legboldogabb ha nekem el lehet hagyni de nem lehetett.
2021. okt. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én nem progeszteron hiány miatt kezdtem el szedni. Bár nyilván ez volt a gyanú. Barna folyásra lett felírva. Elmúlt tőle. De nem bizonyítottan vagyok progeszteron hiányos. Ahogy láttam ezt már mindenkinek felírtak aki gyanús...
2021. okt. 25. 11:20
 8/18 anonim ***** válasza:

6-os

Azért, mert a méhlepény a 12. héttől átveszi a progeszterontermelő szerepét, így az esetek nagy részében a pótlása értelmetlen, sőt veszélyes az anyára nézve a későbbi daganatos betegségek esetleges kialakulása miatt.

Persze az orvosod a konkrét helyzet ismeretében dönthet másként DE a bevett gyakorlat az, hogy a 12. héttől fokozatosan csökkentve elhagyatják a progeszteron szedését.

2021. okt. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Értem. Nekem volt egy kozepidos vetelesem és egy koraszulesem, mindkettő esetben a méhnyak idő előtti megrovidulese volt az ok. Emiatt kellett utána a harmadik varandossagban szedni, mellé kaptam egy arabin pesszariumot. Tisztában vagyok egyébként a varandossag endokrinologiajaval, csupán csak a 6.komment előtt nem írta még le a kérdező, hogy miért szedi és ez alapján szerintem nem volt rá feltétlenül igaz az, hogy abba kell majd hagynia. Tény, hogy általában abbahagyatjak, és az is tény, hogy gyakran írják fel rutinszerűen az első trimeszterben. Na mindegy, lényeg, hogy van akinek segít később is, nem feltétlen értelmetlen a szedése.
2021. okt. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Borzalmas almossagot szedulest es emelygest okozott, napi 2x200 mgot szedtem. Most mar epitjuk le, napi 1x200 este, akkor mar nem okoz gondot, szepen alszok tole.
2021. okt. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!