Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyedülálló anyukák, akik az...

Egyedülálló anyukák, akik az elejétől egyedül maradtatok és nincs segítségetek! Hogyan birjatok egyedül nevelni és eltartani a babát?

Figyelt kérdés

Most tényleg azokra gondolok, akik nulla támogatással egyedül voltak. Akinek albit kell fizetni, apuka nincs jelen, nem fizet semmit stb...


Mert én ebben a helyzetben vagyok és most nem olyan "megmondós mondatokra van szükségem, hogy akkor minek tartod meg, meg add örökbe. " Először próbálok minden eszközt megragadni, hogy velem maradhasson. De ehhez olyanok segítségèt kérem, akik ezen átmentek.


Nyilván annak könnyebb, akinek van tartaléka, saját lakás, vagy családi segítség, szülői támogatás.


2021. okt. 29. 10:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2%
Meg lenne idod elvetetni?
2021. okt. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút senki sincs?? Se szülők testvérek barátok?

Apa hol van?

Ha megszületik a gyerek, azonnal kérni kell a tartasdijat tőle.

2021. okt. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hany eves vagy? Van munkad? Annak se konnyu aki nem alberletben lakik. Annak se konnyu akinek ferje van es szulok. De egyedul alberletben lenyegesen nehezebb. Ha mar nem tudnam elvetetni megtartanam (orokbe nem tudnam adni ha mar megszuletett). De ha meg lenne ido elvetetni megtennem. A legjobbat akarnam a gyerekemnek egy apaval, szereto csaladban. Egy olyan csaladban ahol mindene megvan nem szenvedne hianyt semmiben apuka jatszana vele furdetne stb. Anyuka pihenhet neadjisten otthonrol elmehet egyedul. Ezek olyan fontos dolgok amiket nem tudhatsz meg azert irom le ha jol ertem terhes vagy elso babaval.
2021. okt. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha nincs valami brutál jó, bőven átlag feletti fizetésed, valamelyikőtök vagy épp mindkettőtök úgyis hiányt szenved majd valamiben, ha másban nem, akkor te attól, hogy ne csavarodj be!

Teljesen egyedül, 0 anyagi és mentális támogatással, ráadásul albérletbe, szerintem kimondottan felelőtlenség vállalni a babát. Oké, hogy szeretnéd megtartani, de milyen érzés lesz, amikor majd nem tudsz neki megadni valamit?! Tudom, hogy nem ilyen választ vártál, de sajnos képtelen vagyok pozitívabban nyilatkozni erről az ismertek fényében…

2021. okt. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Védőnőnél kérdezz utána a lehetőségeidnek, támogatásoknak, mindent el fog mondani.
2021. okt. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

24 leszek. Van munkám, étteremben dolgozom.


Nem tudom mi a fontosabb a gyereknek...az, hogy a saját anyja nevelje, vagy az, hogy anyagilag jobb legyen neki..

2021. okt. 29. 11:25
 7/17 anonim ***** válasza:
Kérdező.fiatal anya vagy,ha dolgozol addig dolgozz ameddig tudsz. babának az jo ha az egyik szülő szereti és felneveli.védőnődel beszéld meg.ktiartást
2021. okt. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én nem megmondó ember vagyok, de nekünk nagyon sok anyagi megtakarításunk, vésztartalékunk van, házunk, autónk, stabil házasságunk, családi segítségünk és még baráti is. Ennek ellenére is úgy éreztem, hogy fizikailag de különösen mentálisan 200%on égek, annyira megterhelő volt az újszülött gondozása az elején. Nekünk ugyanis nem "eszik alszik" babánk volt, hanem "eszik üvölt" fiunk. Amíg nem éled át, hogy milyen egy folyamatosan zokogó, hasfájós csecsemő mellett, hetekig alvás nélkül, úgy, hogy nem hogy enni, de vécére is alig jutsz el, addig nem is gondolsz bele, mennyire jól jönne a segítség.


Ha szeretnéd a babát, természetesen tartsd meg, de ne gondold, hogy nincs szükséged segítségre, mert lesz. Én úgy tudom, ha nincs semmilyen segítséged, a védőnő tud intézkedni, és bizonyos önkormányzatok küldenek ki ápolót, aki segít kicsit a baba gondozásban. Erre kérdezz rá, valamint érdeklődj hogy milyen anyagi támogatásokat vehettek még igénybe. Bizonyos önkormányzatok ebben is segítenek, ha rászorulsz. Ezekben a védőnő mind tud segíteni, ha ő egy idióta, akkor a választott gyerekorvos, ha egyik se, akkor a helyi önkormányzatnál vagy anyaotthonnál kérnék segítset. Plusz mindegy, hogy az apa részt akar e venni az életében, vagy sem, a gyerektartást bevasalnám rajta. Ha nem akarja fizetni, a bíróság majd kötelezi rá. De mondom, ha tudsz, intézz már most előre olyan embereket, akik ott tudnak majd lenni veled és néha-néha besegíteni, mert az első fél év nagyon nehéz. Ha problémás a baba, akkor meg egyenesen pokolinak fog tűnni, annyira kimerült leszel.

2021. okt. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekünk az anyagi része volt borzasztó az elején, egy újszülött érkezésére mindent megvenni, hihetetlen kiadás.

És nem vettünk semmi felesleges luxus dolgot, nem volt tízenezerért flancos rácsvédő, meg álom-àgynemű szett neki, stb, amit lehetett, pl babakocsi, légzésfigyelő, mérleg, használtan vettük, de így is durva volt. Nem gondoltam volna ezt előre.

Nekem nagyon súlyos magnézium hianyom alakult ki pl, csak a Magnerot vált be, a 100 darabos, 7000 forintos doboz alig két hétre volt elég. Stb.

2021. okt. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tárgyi dolgokban szerencsére segítenek ismerősök, barátok. Arra nem nagyon kell koltenem.
2021. okt. 29. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!