Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség, inzulinrezisztencia?

Terhesség, inzulinrezisztencia?

Figyelt kérdés
Már a terhességem előtt inzulinrezisztenciám volt, 750mg merckformint szedek rá. Lombikkal sikerült a baba, egyéb okok miatt is. Lombik előtt kb 2 hónappal sikerült, diétával, sporttal és a gyógyszerrel szépen helyreállítani a cukromat. Egészen a 7.hétig jó értékeket is mértem. Most 8 hetes vagyok és a héten 2-szer mértem evés után 7,2-es cukrot, egyszer pedig 8,3-at. Endokrinológiára majd csak szerdára van időpontom. Nem lesz addig baja a babának? Eléggé aggódok, ez miatt. Pedig ugyan úgy szigorúan tartom a diétát.

2021. nov. 5. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Evés után mennyivel mérted? Ezek nem vészes értékek. Éhgyomorra is mérted?
2021. nov. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Evés után 1 órával. Az éhgyomri cukrom az mindig jó 4,1 és 4,8 között van. Lehetséges, hogy már ilyen korán inzulinra fognak állítani? Csak azért mert még ugye szedem a merckformint és ha mellette ilyen cukrot mérek néha, akkor mi lesz ha abbahagyom? 🙄
2021. nov. 5. 18:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi,ilyen ertekek mellett egyenesen KIZART,hogy barmi baja lenne. Raernel aggodni allando 9,10,es afolotti ertekeknel,de ott sem biztos,hogy baj eri a babat. Hat mivel dietazol is,es gyogyszert is szedsz,sajnos nem kizart,hogy elobb,vagy utobb inzulin lesz,magyarorszagon amugy is fetise a dokiknak inzulinozni a kismamakat,illetve az sem kizart,hogy inditott szulesed lesz,hiaba van az,hogy inzulin,es dieta mellett tokeletes cukrokat mersz,tehat ugyan ott vagy,mint egy nemcukros kismama. En most megusztam dietaval,illetve vegefele azt sem,mert mindig hatarerteken belul mertem. Mondjuk nekem a hatarertek alatt volt eppen a cukrom,tehat hubatalosan nem voltam gdm-nem titulalva,de mar elore felek kovetkezo terhessegnel...
2021. nov. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hivatalosan*
2021. nov. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes megfigyelned, hogy milyen ételek után mérsz rosszabb értékeket, mert lehet azokat terhesség alatt nem tolerálod. Nálam a 14. hét után kezdődött, hogy néhány diétás ételt, amit korábban tudtam enni megemelte 7 fölé a cukromat.
2021. nov. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A 7,2-es cukrot a melegszendvics csinálta, a 8,3-at meg a bab leves, hát egyiket sem eszem többet terhesen az tuti. Csak ha még több kajával így járok, akkor lassan semmit se fogok tudni enni. Pl: se a basmati rizst, se a káposztát se a bulgurt nem tolerálom semmilyen formában ☹️ ezeket még terhesség előtt próbáltam többféleképpen elkészíteni és 7-8 fölé emelte a cukromat minden alkalommal. Köretként a párolt zöldségen, egy kis sült krumplin meg teljes kiörlésű kiflin kívül semmit se tudok enni. Ja és 47 kg vagyok össz-vissz.
2021. nov. 5. 18:38
 7/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Átérzem, én is 48 kg vagyok, nekem a barnarizs darából készült tejbegríz (nem tejjel volt) emelte majdnem 9-re a cukromat, aztán a tízóraira evett Knuspi. Nem csak az ebédre evett ételeket figyeld, nálam a tízórai diétahiba az ebéd utáni cukromat tette tönkre. Ugyanígy az uzsonnára evett a vacsorai cukorértékemet. Most reggel, este bulgurt eszek, mellé sok savanyú káposzta. Ezek nekem alig emelik a cukrom, cserébe nagyon puffadok 😂 valamit valamiért.
2021. nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szintén IRes voltam terhesség előtt (bár csak enyhén), és a 14. hétig 1500(!) mg Metformin XR-t szedtem doki kérésére.

Így is 8,5 lett a korai terhelésem, szóval diéta (nálam elég szigorú, 150g-os...), mérés, vissza a Metre, bár "csak" 1000 mg-on vagyok. Voltak jobb-rosszabb időszakok (pedig jobbára ugyanazt ettem) de 8 fölött csak párszor mértem a sok hónap alatt, 34. héttől pedig rohamos javulás állt be. A baba egyébként teljesen jól van, nem túl nagy, jó a méhlepény, magzatvíz, stb. Most vagyok 36 hetes.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy még akárhogy mehet a dolog.


A közvetlen 7 fölötti értékek azért valóban nem a világvége, őszintén. Már csak azért, mert az USAban pld. az evés utáni 1 órás határérték GDMnél 7,8. (És a diéta feleannyira nem szigorú, mint nálunk). De, Dániában élnek orvos rokonok, ott a terhelés is 9-es 2 órás értéktől(!) mutat GDM-et. Tehát általánosságban, itthon azért szigorúak a követelmények.

Természetesen érdemes tartani az itthoni protokollt, de én is durvának tartom hogy itthon mennyire nyomják az inzulint (a met meg mondjuk nem szerepel a protokollban, kivéve, ha van egy jó endokrinológusa az embernek...)


Így elsőre érdemes lehet 180g-os diétát megnézni, mármint arra gondolok hogy az említett köretekből (basmati rizs, bulgur) megfelelő adagot eszel-e, és ha így is valóban nem tolerálod, akkor lehet hogy inzulin lesz a vége, mert enni megfelelően mégiscsak kell hosszútávon a baba érdekében is.


Fontos, hogy érdemes lehet az XR (elnyújtott hatású) Metet kipróbálni, ha eddig nem azon lettél volna. A legtöbb terhest erre rakják.


Az is fontos, hogyha inzulinos leszel, ott valóban indítani szoktak a 38. héten (csak diétával illetve diéta + mettel nem indítanak, csak túlhordáskor).


Pár tipp: igyál sokat, kb 3 liter folyadékot. Bizony sokat befolyásol a vércukor szempontjából, alapvetően terhesség miatt is jó.

Aztán, a magok életmentőek (földimogyoró, mandula, kesudió, törökmogyoró, stb.), mind lassítóak. Elvileg a káposzta is lassító kéne legyen (igaz én a kölest nem tolerálom, pedig az állítólag ilyen tipikus tökéletes diétás köret :D).

2021. nov. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az elnyújtott hatású xr-t szedem. A reggeli, tízórai, vacsora mindig szendvics valamilyen szalámival vagy tojással + zöldséggel, saláta keverékkel, ez után mindig jó a cukrom. Az uzsonnám meg mindig valamilyen gyümölcs (általában alma, kivi, mandarin vagy barack) vagy korpovittal, pisztáciával és dióval. Vagy valamilyen tk sütivel, ezután is mindig jó a cukrom. Egyedül az ebédet variálom naponta, kétnaponta. De pl érdekes az is, hogy ugyan arra az ételre 2 különböző nap ugyan abban az időben is máshogy reagálok🤷‍♀️ nem olyan rég ettem 2 nap ebédre húslevest zöldségekkel és tk sajtos pogácsával. Egyik nap 6 fölé vitte a cukrom, másnap meg csak 5,4 volt.
2021. nov. 5. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!