Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség...

Terhességi cukorbetegség esetén ezekkel az értékekkel baj lehet?

Figyelt kérdés
10 hetes terhes vagyok jelenleg, terhesség előtt is volt inzulinrezisztenciám és hiperinzulinémiám. Mikor kiderült, hogy terhes vagyok, azonnal abba kellett hagynom a Meforalt, amit szedtem naponta 2x (500mg), és naponta kell mérnem a cukromat itthon minden étkezés után 1 órával. Mivel az első trimeszterben vagyok még, elég gyakran van ételundorom, úgyhogy nem sokat eszek, de ha eszek, figyelek a mértékekre, s eddig 7 alatt volt mindig a cukrom. Egy alkalommal volt 9.8, annak megvolt az oka, most viszont tegnap este vacsi után 7.2 lett, ma reggeli után 7.1, a mai ebéd után pedig 7.3, pedig alig eszek. Azt mondta a dokim, hogy ha 7 fölé megy tartósan, soron kívül jelentkezzek. Most ezzel már vissza kell mennem? Aggódom!

2020. febr. 12. 17:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem a tartósan azt jelentette, hogy 2-3 nap. Után a kellett mérni pár napig a reggel éhgyomorra is és amikor az is emelkedett volt 2-3 napig, akkor kaptam inzulint.
2020. febr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Miért kellett abbahagynod? Hatalmas kockázat.
2020. febr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, ez magas.
2020. febr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A diabetológus mondta, hogy hagyjam abba. Meg a gyógyszer leírásában is az van, hogy terhesség esetén abba kell hagyni.

Most akkor vissza is kell mennem? Vagy még mérjem 1 napig?

2020. febr. 12. 18:15
 5/14 anonim ***** válasza:
Dehogy kell szedni a gyógyszert. Minél hamarabb menj orvoshoz, aki beállítja az inzulinkezelésed.
2020. febr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Miket eszel? Tartod a GDM diétát és amellett mérsz ilyeneket? Tehát csak teljes kiőrlésű lisztes dolgokat eszel, nem eszel sima fehérrizst, csak basmatit vagy barna rizst, nem eszel egyáltalán olyan dolgot, amiben akár csak kevés hozzáadott cukor van, délelőtt csak lassú felszívódású szénhidrátot eszel?


Az biztos, hogy ha 10 hetesen ilyen értékeid vannak, akkor 24-28 hetesen biztos gond lesz és nagyon komolyan foglalkozni kell vele! Mivel a terhesség előrehaladtával folyamatosan romlanak a cukorértékek, nő az inzulin igénye a szervezetnek. Ha folyamatosan (nálam a folyamatos heti 7-8 rossz mérés volt a kritérium) rosszakat mérsz, az a magzat hasnyálmirigyét terheli, ő fog inzulint termelni helyetted. Az inzulin a magzatnak növekedési hormon. Ezen kívül a magas vércukorszint miatt megnő a lepény öregedésének kockázata, a toxémia kockázata, ezáltal a koraszülés. Nem játék!

Lépj be a terhességi cukorbetegség fb csoportba! Nagyon sok segítséget tudsz kapni. Főleg arról, hogy miket egyél. Sok sikert!

2020. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem eszek szinte semmit. Teljes kiőrlésű dolgokat eszem, ha eszek, lisztnek teljes kiőrlésű barna rizslisztet eszek. Azt nem értem, hogy sok helyen olvasom, hogy nem is árt a gyógyszer a magzatnak. Akkor velem miért hagyatták abba?
2020. febr. 12. 18:39
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem 13 hetesen kellett abbahagynom a meforalt. Nekem 7,2 mondott a doki hogy a fölé ne menjen. Diétával végig kb 6,8-7,2 között volt. A helyedben még mérném egy két napig reggel is és étkezés után is. Ha 7 felett marad mindenképp menj orvoshoz!
2020. febr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Az lesz a baj hogy nem eszel eleget. A 160 gr azt jelenti hogy azt KOZELEZO megenni. (Vagy 180 attól függ, mire vagy beállítva). Ha nem eszed meg az elegendő és jó szénhidrátot az is meg fog szivatni. De lehet, hogy kapsz majd inzulint ha már eleve is gyógyszeres voltál. Terhesseg alatt elég nehéz kontroll alatt tartani a cukrot.
2020. febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Én is inzulinrezisztens vagyok. Az endokrinológusom (dr. Tűű Làszló) javaslatára a 12. hétig ugyanúgy szedem a Meforalt, mint eddig. Ezt követően 14. hétig leépítem majd elhagyom. Az első trimeszterben szerintem szedd Te is. Nagyobb baj lesz abból, ha elhagyod.
2020. febr. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!