Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert mondjak azt hogy nem...

Miert mondjak azt hogy nem lehet leadni azt a pluszt amit terhesseg soran felszed valaki?

Figyelt kérdés

Maga a varandossag nagyon szep, valakinek nehez is,nekem is az volt foleg hogy veszelyeztetett voltam,egy honapom van a szulesig, es marhara rosszul esik mikor nem azt kerdezik hogy vagy, hogy van a baba,hanem lekezeloen,hany kilot hiztal? Engem ne ertsen felre senki, de most komolyan,olyanok kerdezik meg raadasul akik ezt igenis vegig csinaltak, pont toluk nem ezt varna az ember,ha azt kerdik hogy vagy es elmondod hogy faj a hatad,nem kapsz levegot,vagy eg a gyomrod: oooo nekem semmi ilyen meg olyanom nem volt-szuper,milyen tokeletes,es meg emiatt is erezd magad szarul pluszba, hogy kb mintha egy gyenge fosnak allitananak be..

Regebben is erezni lehetett, a gyengebbik nem abszolut nem osszetarto,es egymaskozt megferhetetlenek mert feltekenyek,versengok egymassal szemben ami gusztustalan,mennyivel jobb a ferfiaknak naluk minden az ellenkezoje,osszetartoak es nem itelkeznek egymas felett,nem versengenek, es le a kalappal elottuk mikor osszekerul egy novel aki idonkent a rossz formajat hozza mikor a hullamvolgyet jarja ..

Visszakanyarodva kicsit a sully dologra nem ertem miert nem lehet a masikat tamogatni,erot adni ahelyett hogy rapakoljunk egy nagy adag negativ rosszindulatu mindenseget? Nincs eleg bajunk a lelkunkkel? En nyugodt szemelyiseg vagyok, es megis elgurult nalam is, parszor beleestem abba hogy elsirtam magam egy mit tudom en,hordozo miatt hogy jo lesz-e,vagy jo anya leszek-e mert en igenis szeretem a kisfiam aki meg bent mocorog,es akkor gyogyitja a lelkem mert jelez hogy itt vagyok NEKED.

Ui: azt se banom es mar nem fog jobban megerinteni, ha valami Norbi fele dongolo lepteku szoveggel jon valaki kommentben,de legalabb most konnyitettem magamon, a lelkemen hogy kiirtam magambol,ugy mindenkinek, ha meg kerhetnek, mi nok,ne legyunk egymas ellensegei konyorgom..


27eves 8honapos kismama



2021. nov. 6. 08:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos nagyon sok ember eléggé debil. Én is azt tapasztaltam már az első terhességemnél és most is, hogy nagyon sokan egyből azzal jönnek, hogy 'de sokat híztál'.. Ezekre általában már oda sem figyelek, le rendezem annyival, hogy szerencse, hogy Én így érzem jól magam.:)

Egyébként az első terhességem során 20kg-ot híztam, kb 1 év alatt a terhességem előttinél is könnyebb voltam. (Nem edzettem, nem sanyargattam magam; szerencsés genetika).

Viszont aztán se jobb, utána meg állandóan azt hallgattam, hogy 'nem is látszik rajtad, hogy szültél' 🤦🏽‍♀️

2021. nov. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Valószínűleg nem a megfelelő a társaságot. Attól, hogy rossz barátaid, ismerőseid, ne adj isten rokonaid vannak, nem minden nő ilyen hárpia. Ahogyan nem minden férfi ilyen hihetetlenül jólelkű egymáshoz, ahogy lefested. Durván általánosítasz.

Az én társaságomban nincsenek ilyenek. Egyébként pl a Gyerünk anyukám! vagy hasonló oldalakon jó kis támogató közeget találhatsz, ha már ez sajnos nem adatott meg a környezetedben.

2021. nov. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Hát szerintem valamit felreérthetsz,mert pld kétlem hogy bárki rosszindulatbol mondaná vagy dicsekvesbol, hogy neki nem voltak tünetei.Az hogy ki hogy viseli a 9 hónapot alkat kérdése,ez nem ad senkinek jó anya, rossz anya státuszt.Én pld jól viseltem a terhességet, tüneteim sem igazán voltak, aztán mégis voltam kórházban mert 1* vereztem és bent tartottak megfigyelésre és ettől nem éreztem kevesebbnek magam.

Vagy a hormonok játszanak veled vagy nagyon komoly kissebbsegi komplexusaid vannak amiket kezelni kellene, esetleg már most depizel, minden esetre figyelj oda magadra.

Az meg hogy félsz hogy milyen anya leszel, normális.A legtöbben gondolkodnak ezen 🙂

Jó egészséget kívánok nektek!

2021. nov. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért mondanak neked ilyet, én még soha nem hallottam senkitől, hogy ne lehetne leadni a terhességi túlsúlyt.
2021. nov. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem egy kicsit eltúlzod ezt a dolgot
2021. nov. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
Fuuu mennyi bajod lesz még neked szülés után te jó isten. Na majd akkor látod meg igazán mennyire szemetek tudnak lenni a nők. Szedd össze magad egy kicsit
2021. nov. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nekem van kissebbsegi komplexusom? :d sajnos nem tudom visszajatszani nektek amiket ahogy mondanak, most van aki pl egyutt erzett velem van aki meg egybol ismeretlenul velemenyt alkotott magaban hogy ahh,terhes, biztos a hormonok :D nem kell megerteni meg patyolgatni mert nem azert irtam ki, csak most sokaltam be hogy az elmult heten ezeket tapasztaltam, es nekem nem csak elotte,ezutan is van konkret elhatarozasom mit hogyan szeretnek majd veghez vinni, ugy termeszetesen hogy a szoptatas rovasara se menjen :)
2021. nov. 6. 09:17
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Elmesélem hogy a várandós nők kb 90%a megkapja, végig hallgatja ezeket. Mégse rinyálnak. Szülés után meg bármit csinálsz mindig lesz valaki aki szerint hülye vagy. Jobb ha megszokod és megtanulod nem felvenni ezeket.
2021. nov. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

Anya anyának farkasa, kedves kérdező.

Tegnap ezt a kismamát szerencsétlen szétszedték, nagyon tanulságos.

Nők…..


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..



Mind tökéletesnek állítja be magát, ha te pedig ki mered mondani, hogy bármi bajod van, szétkapnak.

2021. nov. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem mikor valaki általánosít. Annak a kismamának például én igazat adtam, és nem én voltam az egyetlen. Nők vagyunk mi is. Annyi megkeseredett ember van, de nem csak nők. Van itt bőven a másik nem képviselői között is. (Ők meg többnyire fájdalmasan hímsoviniszták.)

Dolgoztam már olyan helyen ahol 90%-ban nők voltak a munkatársaim, és olyan helyen is, ahol 90% férfi dolgozó van. A női munkahelyen sem tapasztaltam túl nagy ármánykodásokat, sőt semmivel több szarkeverés nem volt ott, mint a férfiakkal teli helyen. Azoknak a nagyon jólelkű férfiaknak egy jó része ugyanúgy kibeszél ám más embereket, és nem mindig jóindulattal. Férfiakat is, meg nőket is. Utóbbiakról még ráadásul minimum kissé tárgyiasítva őket...


Rátérve a súly témára:

A terhesség során felszedett súlyt is nyilván le lehet adni, csak sokaknak nehezen sikerül, különböző okok miatt. Biztos rosszul esik, hogy a súlyoddal csesztetnek, de nem kell ebből ekkora ügyet csinálni. Engem is piszkálnak vele, csak azzal, hogy keveset híztam (10-11 kg így a 9. hónap elejére, ami teljesen normális amúgy), és hogy xy több mint 20 kg-ot szedett fel anno, nem most kell fogyókúrázni (WTF? Eszek normálisan.), nem hogy éhezik a baba (ennek a megállapításához komoly élettani ismeretek kellhettek 😂) stb. Nem vagyunk egyformák, mindig van aki "jobban tud" ezt vagy azt, de magamból is kiindulva azt tudom mondani, hogy általában azért jószándék áll a kéretlen tanácsok mögött. Persze ilyenkor érezheti azt az ember, hogy bizonyos téren nem tartják elég kompetensnek, pláne egy ilyen érzékeny időszakban mint a terhesség. Én is így fogom fel, csak leszarom mit gondolnak. Tisztában vagyok vele, hogy jóval mélyebb ismeretekkel rendelkezem az emberi test működéséről mint azok, akik megpróbálnak jobb belátásra bírni 😂

Ha az ember nem érzi úgy a lelke mélyén, hogy van abban igazság amit mondanak neki, azt nem veszi fel.

2021. nov. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!