Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Negatív toxoplazmózis eredmény...

Negatív toxoplazmózis eredmény esetén mennyire engedjem magamhoz közel a cicákat?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok, 7 hetes terhes, egész életemben szinte mindig voltak kertbe kijáró macskáim, most éppen 4 cica van, ebből 1 velem szokott aludni. Nem akarom tulparázni a dolgot. Nem eszem húst, szóval nyers hústól nem fogom elkapni a vírust, almozni nem kell, mert kijárnak a cicák, kertészkedésre se alkalmas a mostani időjárás. Más dologtól el lehet kapni a fertőzést?

2016. nov. 16. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

akár úgy is l lehet kapni, hogy sz@ros marad feneke, amivel összekeni az ágynemű, még észre se veszed. aztán éjjel a szádhoz érinted a kezed...

nem azt mondom, hogy rakd ki a cicákat, de én biztos nem aludnék terhesen macskával

2016. nov. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vírus, hanem parazita egysejtű.
2016. nov. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg ez a videót, qrva jó! ;) Állatorvos mindent elmond a toxoplazmózisról érthetően és főleg viccesen.


https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI

2016. nov. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapos kézmosás, szádhoz semmiképpen sem, semelyik részét, és én a hálóból is kiraknám őket egy időre. Természetesen konyhában is minden mosva, cicáktól távol. Egyébként elég fura, hogy macskásként nem kaptad még el, ezek szerint nagy baj nem lehet ezekben a hónapokban sem.
2016. nov. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Én nem kísértettem a sorsot és nem engedtem magamhoz őket. Most is így tennék, mert nekem többet ért a kicsi, mint egy macska, pedig rajongok a macskákért.
2016. nov. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld, nem tudom mit csináljak. Én mindig kezet mosok a macskák után. Az egy dolog, hogy nem alszik velem, mert volt, hogy ki volt rakva a hálóból és nagy nehezen megértette, alszik a másik szobában olyankor, de azt nem lehet vele megcsinálni, hogy nem nézheti velem a tévét, mert 7 éve azt csinálja. Nyilván fontosabb a gyerekem, de ha 35 év alatt nem kaptam el és nemcsak a macskától lehet elkapni, hanem mosatlan zöldségtől is, akkor nem vagyok biztos benne, hogy az a legjobb ha többet nem simogstom a cicát.
2016. nov. 16. 13:51
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Vedd a fáradságot és nézd meg a videót és akkor nem leszel bizonytalan.
2016. nov. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

pont tegnap voltam én is!

két írás van IGM negatív, és IGG negatív. ha IGG pozitív akkor az azt jelenti, hogy átestél rajta, de ha olyan mint nekem, az az negatív az azt jelenti még elkaphatod.

amúgy nem csak macskától lehet elkapni, hanem nem rendesen megmosott gyümölcstől is. amit sokan nem tudnak! A macskát tartasz, csak annyi ne te takarítsd az almát, és ennyi. meg rendes kézmosás, és kész.

2016. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Megnéztem a videót, vicces, nagyjából ismertem a tartalmát. Előző kommentre: teljesen negatív vagyok, tehát sosem kaptam el, ami azért arra is bizonyíték lehet, hogy nem könnyen terjed macskán keresztül.
2016. nov. 16. 14:08
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
8 hozzászóló vagyok, nekem is furcsa hogy mindkettő negatív pedig egész életembe 3 macskám volt mindig, néha 4. mégse kaptam még el nem estem át rajta sosem. barátnőm akinek nincs cicája soha nem is volt, pont terhesen lett pózi kapott rá antibiotikumot. egészséges kislányt szült.
2016. nov. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!