Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van két macskánk az orvos azt...

Van két macskánk az orvos azt mondta h kerüljem az állatokat! De én nem simogatom csak oda ül mellém vagy a lábamhoz! Attól nem lesz semmi baja a babának? Most vagyok 11 hetes terhes!

Figyelt kérdés
2010. szept. 4. 13:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%

En ugy hallottam,hogy a macskak a legveszelyesebbek a terhes nokre,tehat en nagy ivben kerulnem oket(foleg,hogy nem is vagyok oda a cicakert).Szerintem ne nagyon simogasd oket.

Boldog babavarast! :)

2010. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát én is messze elkerültem őket! Az almot ne te takarítsd! Sőt naponta kell takarítani.
2010. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én csak "messziről" találkoztam a cicáinkkal, mégis kimutatták a véremben a toxoplazmózist. Szerintem kérj tesztet, én is kértem így derült ki!!!

34 hetes km.

2010. szept. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Fertőzéseket csak az ürülék terjeszt!!!!!

Nekem is van cicám, nem kell ebből olyan nagy ügyet csinálni ...

Ha már régóta megvan a cica, akkor úgyis átestél a toxon, ha meg eddig nem, akkor most sem fogsz már, mert tiszta a cicád! Úgyis rendszeresen van szűrés.

Én is mondtam még az elején a dokinak, hogy cica van, baj? Azt mondta, hogy dehogy baj, csak ne én takarítsam az almot! Simogatom, etetem, beszélgetünk, odabújik, melegíti a pocim (amit a babám nagyon szeret), s semmi bajunk nincs!

34 hetes kismama

2010. szept. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

nekem is van kettő és mióta az eszemet tudom mindig volt cicánk...ha van akkor attól nem valószínű hogy pont a terhességed alatt lesz toxo.-d hacsak nem szeretgetsz idegen cicát...

tény hogy az ürülék a forrás ezért azt most ne te takarítsad! de ezen kívül minden mást csinálhatsz ugyan úgy mint eddig ...

azok akik azt mondják kerüld el vagy passzold a saját cicádat azok eleve korlátoltak a témában!

az én Pici-vacakom most is itt dorombol a lábam mellett és ezt már 13 éve teszi...ha most kitenném a szűrét akkor egy szemétláda lennék!

2010. szept. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el:

[link]

2010. szept. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem kell rögtön halálra ijedni az állatoktól. Nekem mióta az eszemet tudom van macskám, jelenleg is van 2 perzsa a lakásban. Természetesen megnézettem a toxo-t, biztos voltam benne hogy már átestem rajta...láss csodád: nem estem még át a toxoplazmozison! Ettől függetlenül nem raktam ki a cicákat a házból, nem ajándékoztam el. Fel sem merült bennem hogy megváljak tőlük. Az almot a párom takarítja minden nap. Ha megsimogatom őket akkor utána alaposan kezet mosok ill nem simizek idegen macskákat. Mivel a mieink nem mennek sosem ki, így nem is tudják elkapni a fertőzéseket.

Még annyit tennék hozzá, hogy van egy ismerősöm, akinek sosem volt macskája, mert utálja őket, mégis 5 hetes terhesen kiderült, hogy elkapta a toxo-t. Szerencsére antibiotikummal kezelték és gyönyörű kisfia született, aki teljesen egészséges. Ebből csak annyi a tanulság, hogy nem csak a macskától lehet ezt a fertőzést elkapni (mosatlan zöldség, gyümölcs, nyers hús).

Boldog, gondtalan babavárást!

32h km

2010. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Habár mikor én terhes voltam,nem volt cicánk,de egy barátnőmnek ugyanúgy be járt a házba a cicája,mint régen,simogatta,etette stb,még sem lett semmi baja a picinek,egészségesen született.
2010. szept. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha szobacicák és nem nyershúson és egeren élnek, akkor túl nagy gáz nincs.
2010. szept. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Én azt mondom, jobb félni, mint megijedni. Ha csak a lábadhoz dörgölőzik, nem lehet baj, de inkább kerüld, véletlenül is odakaphat, szeretetből. Velem számtalanszor fordult elő. Csináltass tesztet. Én is macskapárti vagyok, de nem éri meg kockáztatni a babit. Egy ideig kórházban voltam, és ott volt ilyen baba, akit ez a baj ért. Szóval egy állatpárti sem tudhatja,hogy az ő macskája mit hordoz, nem igaz hogy nem lehet baj. És a gyümölcsöket is jól mosd meg. :)
2010. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!