Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van két macskánk az orvos azt...

Van két macskánk az orvos azt mondta h kerüljem az állatokat! De én nem simogatom csak oda ül mellém vagy a lábamhoz! Attól nem lesz semmi baja a babának? Most vagyok 11 hetes terhes!

Figyelt kérdés
2010. szept. 4. 13:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!!!

Nekünk kint vannak ugyhogy nem kell almot takarítani meg ilyenek!!!

De kicsi koromtól kezdve mindig volt macskánk!!!!!!

Még egyszer köszi a segítséget!!!

2010. szept. 4. 17:43
 12/15 anonim ***** válasza:
70%

Ha helyesen kezeled semmi gondod nem lesz tőle. Nekünk is volt amikor terhes voltam, 10 hónapos volt a babám, amikor a cicát elütötte az autó :(

Ő benti cica volt, az almot a párom takarította. Én simogattam is. A toxoplazma vizsgálat jó lett, többször is nézték, Semmi gondunk nem volt tőle.

2010. szept. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én valahol azt olvastam, hogy aki cicát tart terhessége előtt az úgyis átesik ezen a betegségen és védettséget élvez, így a babát elvileg nem veszélyezteti. De ettől függetlenül inkább kerüld a cicót. Nekem is van, néha azért megsimogatom, ha nagyon könyörög. :S De kerti cica, így a kaksijával abszolút nem érintkezem.
2010. szept. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem attól, hogy odaül melléd, nem lesz semmi bajod.De az nem igaz, hogy ha régóta van macskád, tuti átestél a fertőzésen.Tesómnak van régóta, és szó szerint tesóm mosta ki a kakiból, pisiből egy műtét után amikor még az altatás hatása alatt volt.Mégis negatív lett a tesztje!Azóta havonta nézik nála, hogy terhes.Tehát folyamatosan figyelik, ami azért jó.Neki azt tanácsolta az orvosa, hogy ha nem akarja addig elajándékozni, akkor a cica ne menjen be a házba, vagy ha bennt van, ne engedjék ki.Mert ezt kintről szedik össze!Jól teszed, hogy nem simogatod.Mert bár a széklete fertőz, de azt nem tudhatod, hogy nem maradt -e a szőrén valami, ami a te kezedre kerül.Én szeretem a macskákat, de terhesen nem nyúlok hozzájuk.Nem kockázatnék semmi pénzért.A gyerekemről van szó, aki 100 milliószor fontosabb.
2010. szept. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Snapette ***** válasza:
Ahhoz, hogy meg is fertőződj a bacival a szájadhoz kell kerülnie, és nem csak macskáktól lehet megkapni, illetve macskaürüléktől, hanem nyers hústól, mosatlan gyümölcstől vagy földdel való érintkezéssel is, úgymint kapálás, virágültetés, etc. Ha mindig kezet mosol utána, nem valószínű, hogy megkapod. Egyébként a macskák sokat tisztítják magukat, úgyhogy kicsi a valószínüsége, hogy a hátáról vagy a fejéről macskaürüléket szedsz össze. Kézmosás és tesztelni a toxot terhesség alatt, ennyi. Nem kell parázni és nem kell kidobni a cicákat. Az enyém is megvan :-)
2010. szept. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!