Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell közölni a munkáltat...

Mikor kell közölni a munkáltatóval, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
2021. nov. 16. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem KELL. Nincs ilyen jellegű kötelezettséged. Persze a jó kapcsolat érdekében érdemes időben szólni, hogy a munkáltatód tudjon gondoskodni a helyettesítésedről.
2021. nov. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és én a 12 hetes ultrahang után szóltam mindhárom alkalommal.
2021. nov. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ:)
2021. nov. 16. 11:19
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Tényleg nem kell. De azért gondold át. Ha szólsz neki, akkor védve vagy, nem rúghat ki, csak nagyon alapos indokkal. Tehát minél hamarabb szólsz neki, annál hamarabb vagy védve. Ha nem szólsz, akkor nincs védelem.

Viszont ha túl hamar szólsz, és mégsem lesz baba, akkor ugye mindenkitől kapod a szánakozó pillantásokat, plusz felmerülhet a gyanú is, hogy direkt szórakozol, nem is voltál terhes.

Viszont ha olyan a munkaköröd, ami terhesekre ill. a magzatra veszélyes, akkor azonnal szólj, mert akkor kötelessége vagy más munkakörbe pakolni, vagy felmenteni munkavégzés alól (illetve utóbbi esetben szól, hogy irány az orvos, kell egy táppénzes papír).

2021. nov. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Aki babát vár, annak van kiskönyve, nincs olyan, hogy kamuzik, hogy babát vár. :)

Ezt nem tudtam, hogy csak akkor van felmondási tilalom, ha előzetesen tájékoztatva lett a munkáltató a várandósságról, akkor időben kell szólni.

2021. nov. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem rughat ki ha nem szólsz.
2021. nov. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem szólsz, akkor nincs védelem."


Ez nem igaz.

2021. nov. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, hogy csak akkor védett, ha bejelenti.
2021. nov. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Szólj, mert át kell tennie másik munkakörbe. Ill éjszaka nem dolgozhatsz.
2021. nov. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem szólsz, akkor nincs védelem."


De van. Sőt, akkor is él a vedelem, ha nem tudta még hogy terhes a felmondás pillanataban. Tehát teszem azt hétfőn közölte a főnök, higy felmond, kedden meg pozitív lesz a teszt, akkor is védve van

2021. nov. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!