Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért félünk az előtej fejéstől?

Miért félünk az előtej fejéstől?

Figyelt kérdés
Rengeteg külföldi oldalon/cikkben stb stb látom, hogy teljesen normális náluk, hogy a 36.-37. héttől elkezdik fejni a kolosztrumot, mert a babának a későbbiekben rengeteget tud segíteni, erről viszont akárhol próbálok magyarul olvasni bármit, semmi. Csak ,hogy ne piszkáld, ne nyomkodd, beindul a szülés,a málnalevél teát meg folyton ajánlják, ugyan emiatt..Én a 40. hét óta elkezdtem gyűjteni mindenesetre, jó lenne találni valami fórumot, vagy akármit, ahol lehet ezzel kapcsolatban MAGYARUL olvasni.

2021. nov. 22. 04:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk mert értelmetlen és valóban megindíthatja a szülést. A női test mindig a csecsemő szükségleteinek megfelelő tejet termeli, ergo ha te lefejed még terhesen, annak a világon semmi haszna nem lesz a szülés után. De csináld, ha neked jól esik.
2021. nov. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Mert tök fölösleges. A tested tudja, mire van szüksége a babádnak, az első napokban az a pár csepp, ami jön, pont elég neki.
2021. nov. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Nekem annó a mostohaunokatesóm azt nyomatta, hogy szülés előtt durva törölközővel dörzsölni kell a mellbimbóimat, hogy hozzáedződjenek a szoptatás kínjaihoz.

A kolosztrum meg jó dolog, de annyi kell belőle, amennyit szülés után meg tud belőle inni a baba.

Teljesen felesleges kínoznia magát az embernek előre ilyen marhaságokkal.

2021. nov. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Mert a kolosztrum NEM EGYENLŐ az előtejjel!!!!

Teljesen más a kettő.


A kérdésed viszont azt sugallja, hogy a terhesség alatti előtej megegyezik a szülés utáni kolosztrummal.

2021. nov. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Folyt.

Ez szándékos félrevezetés, csúsztatás!!,

2021. nov. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Én pl kifejezetten örülnék ha beindítaná a szülést, azért is csinálom, nem kínzom magam,ha rossz érzés lenne/fájna nem erőltetném :D

Ha rosszul tudtam, a nevét nem azért volt hogy félrevezessek bárkit szándékosan, mindössze én is keveset tudok a témáról, ezért is örülnek ha lenne hely ahol ezt jobban kifejtik.

Ha annyira haszontalan, és felesleges akkor külföldön miért olyan bevett természetes dolog ez?

Azt megértem, hogy szükség nincs rá, de azzal nem tudok egyet érteni, hogy nem jöhet jól még a későbbiekben, egy megfázás, betegség alkalmával.

2021. nov. 22. 10:49
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Nekem 8 hónapos terhes koromtól folyt a tejem. De a kolosztrum az az, ami a szülés után indul meg.

Más színű, más állagú, mint a terhesség alatt folyó tej.

Az eláll szülés előtt, és miután megszültél, másfajta tej indul el.

2021. nov. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Ok. Hollandia pl külföld. Itt nem lát nőgyógyász a terhesség alatt egyszer sem, hacsak nincs valódi orvosi oka. Csak a szülésznővel találkozol. Normális, hogy otthon szülsz és az is, hogy ha mégis a kórházban szülnél, 3 óra múlva kitesznek. Az újszülöttedet se látja orvos, ha a szülésznő egészségesnek találja és gyermekorvosa se lesz, a te háziorvosodhoz fog tartozni. Külföld ez is. Bevett és természetes dolog ez.
2021. nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
"Ha annyira haszontalan, és felesleges akkor külföldön miért olyan bevett természetes dolog ez?" "Külföldön" szokás a gyes rövidsége miatt párhónapos csecsemőket is már bölcsibe adni. Ettől még nem lesz követendő példa.
2021. nov. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő ezek olyan dolgok, amikről nem az anya dönt úgy sejtem,hanem a rendszer. Ellentétben az hogy gyűjtse valaki az elotejet az saját döntése minden anyukának :D
2021. nov. 23. 23:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!