Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért félünk az előtej fejéstől?

Miért félünk az előtej fejéstől?

Figyelt kérdés
Rengeteg külföldi oldalon/cikkben stb stb látom, hogy teljesen normális náluk, hogy a 36.-37. héttől elkezdik fejni a kolosztrumot, mert a babának a későbbiekben rengeteget tud segíteni, erről viszont akárhol próbálok magyarul olvasni bármit, semmi. Csak ,hogy ne piszkáld, ne nyomkodd, beindul a szülés,a málnalevél teát meg folyton ajánlják, ugyan emiatt..Én a 40. hét óta elkezdtem gyűjteni mindenesetre, jó lenne találni valami fórumot, vagy akármit, ahol lehet ezzel kapcsolatban MAGYARUL olvasni.

2021. nov. 22. 04:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hajrá.
2021. nov. 24. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%

Gyűjtheted, de abban nincs annyi és olyan tápanyag, mint a szülés utáni tejben.

Az a tej, ami szülés előtt csordogál, az üresebb. Én max a későbbi ételeihez tudnám elképzelni, hogy felhasználom.

2022. jan. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
“Külföldön” (gondolom amerikai YT és insta mommykat követsz) nagyon sok mindent nyomatnak, ami abszolút bugyutaság. Mellesleg legtöbbször káros is. Nem gondolnám, hogy pont az a nép követendő példa.
2022. jan. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
73%
#8 Honnan szeded ezt a h*lyeséget? A sógornőm ott aludt szülés után (nem este szült meg!), de még másnap is azt mondták neki, hogy nyugodtan maradjon erre (még egy) az éjszakára is. Sima szülés volt, komplikáció nélkül. A szülésznő Hollandiában más kategória, mint Magyarországon. Sokkal tanultabbak, a kisgyermekeket is visznek hozzájuk rendszeresen, nem csak babákat. Ok nélkül eleve ki jár nőgyógyászhoz vagy bármilyen orvoshoz bárhol is a világon? Szóval sok mindenben nagyon elvagy tévedve, vagy nincsen rendes biztosításod, vagy nem értetted mit mondanak neked. Én is terhesgondozásban vagyok jelenleg, tudom, hogy mit beszélek.
2022. jan. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

14!


Onnan drága, hogy itt élek és az elmúlt 10 év alatt ezt tapasztaltam. Nem nyitok vitát róla.

2022. jan. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
73%
#15 Én sem, csak nem szeretem a hazugságok és az egyéni negatív tapasztalatok tényként való leközlését. Rengeteg kismama van a baráti körömben, senkit nem kergettek haza szülés után. Nonsense.
2022. jan. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16!


Tényt közöltem.


"Als zich geen bijzonderheden voordoen, mag u enkele uren na de geboorte van uw baby in overleg met de dienstdoende arts naar huis. Na een keizersnede kunt u na minimaal 48 uur naar huis."

[link]


"De verloskundige belt de kraamverzorgende voor de bevallingsassistentie. Verloopt alles goed dan mag je 2 uur na de bevalling weer naar huis. "

[link]



"Verliep de bevalling op de Geboortekamer goed? Dan mag je een aantal uur daarna naar huis."

[link]



Ter informatie, je mag in de zorghotel blijven, maar als er is geen medische indicatie, jouw verzekeraar betaalt de kosten niet.

2022. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
# 17 Tehát így döntöttél, haza akartál menni szülés után, avagy beleegyeztél ebbe, de utólag panaszkodsz, hogy nem érezted fairnek, hogy haza küldtek? Hát ez már késő bánat. Nekem csakis holland barátaim, rokonaim vannak itt, de érdekes módon senki sem lett közülük hazaküldve szülés után.
2022. jan. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!