Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Azokhoz szól a...

Kismamák! Azokhoz szól a kérdésem, akik progeszteronhiányban szenvedtek a terhesség elején. Hogyan derült ki? Mik voltak a tünetek? Esetleg volt olyan, hogy semmi tünete nem volt?

Figyelt kérdés

Köszönöm szépen előre is a segítséget.


Holnap megyek kontrollra, első ultrahangos vizsgálat, harmadik terhesség, két vetélés után. Külföldön élünk, nem akarok kisregényt írni, így csak azt írom, ami miatt aggódom. Sokat olvastam arról, hogy Magyarországon nagyon sok kismamának adják vetélés(ek) után a progeszteront, márcsak a biztonság kedvéért is - nyilvánvalóan nem mindig segít, hiszen nem mindig van hiány. Emiatt érdekel a téma. Itt sajnos mintha nem is létezne a dolog, a kismama csoportokban, ahol több ezer anyuka van, egyáltalán nem téma, nincsenek kérdések erről, mintha egy nem létező dolog lenne. A nőgyógyászom azt mondta nekem, hogy bár anno adtak progeszteront a kismamáknak, mára ez megszűnt, mivel klinikailag bizonyítottan nem segít. Illetve azt is, hogyha rendszeresen a menstruációm és nincs pecsételésem, akkor kizárt nincs a progeszteronhiány. Úgyhogy ennyit erről.


Akiknek sajnos kiderült, segítenének hogyan derült ki?



2021. nov. 22. 13:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Voltam hormonvizsgalaton jó pár hónap sikertelen próbálkozás és rendszertelen menstruáció miatt, ahol kiderult, hogy alacsonyabb, bar nem volt olyan vészes. És még annyi volt, h menzesz előtt és után 2-3 napig barnaztam. Mivel az orvos erre még nem írt fel potlast, önszántából elkezdtem ilyen természetes progi krémet használni, következő hónapban teherbe estem, nem mondom, hogy attól, de igy alakult. 6.heten elkezdtem barnazni, bementem ügyeletre, ahol ezeket is elmondtam, kaptam potlast, 2.napra megszűnt a barnazas és később sem volt semmi probléma a terhesség alatt.

Bár kaptam potlast, kicsit szkeptikusnak éreztem az orvost, mintha azt gondolná, hogy hazudok, csak, hogy felirja.. De aztán felirata végül. Nem mondom, hogy az segített, azt sem hogy nem, ez már nem is fog kiderulni, de nálam ez volt a helyzet.

2021. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!