Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki terhesen, oltva volt...

Aki terhesen, oltva volt COVID-os, annak hogy zajlott le a betegség?

Figyelt kérdés

24 hetes terhes vagyok, április-májusban kaptam meg a 2 Pfizer oltást. Férjem sajnos COVID-os lett, és próbálunk elővigyázatosak lenni, de fel vagyok készülve rá, hogy nem úszom meg én se a fertőződést.

Aki oltva, terhesen átesett a víruson, annak hogy zajlott? Volt láza, lett komplikáció? A szülészorvosom azt mondta, várhatóan nátha-szerűen zajlik majd le, mert véd az oltás. Mennyire helytálló?

25 éves vagyok, túlsúlyos, de nincs alapbetegségem.


Köszönöm!



2021. nov. 26. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is tavasszal kaptam meg a két oltást, csak én oroszt kaptam. Torok kaparással kezdődött, orrrolyás volt, aztán torokfájás. Fáradság. Csütörtökön kezdődött, hétvégére csak az orrrolyás maradt, majd vasárnap íz és szaglás vesztés. Nagyon pici köhintések voltak azért, de szerencsére semmi komoly. Az érzék vesztés nagyjából 1-1,5 hétig tartott, a takony tovább. De én alapból sokat vagyok taknyos, betegség nélkül is. Láz egyáltalán nem volt. Október végén lettem pozitív. 18 hetesen, szintén túlsúlyos vagyok és 30+, alap betegségem is van. Azóta voltam már UHn 2x is. Szépen nő babó :)
2021. nov. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Örülök, hogy rendben vagytok! :)
2021. nov. 27. 09:47
 3/3 anonim ***** válasza:
64%
Itt gyakori oldalon sokan oltotak terhesen nekik és babáknak sincs bajuk, szüléskor és várandosság alatt sem lett baj.
2021. dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!