Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jelenleg terhes kismamák. Ti...

Jelenleg terhes kismamák. Ti mit gondoltok szeretnétek még babát?

Figyelt kérdés

Első babámat várjuk hamarosan érkezik és iszonyatosan akartam őt legszebb álmom válik valóra. Viszont a Férjem már most mondja hogy ő szeretne még gyereket de én el sem tudom képzelni.

Az indokaim:

Félek a vetéléstől

Nem szexelunk terhesség alatt

Nem tudnék 2 gyerekre ugyan annyi figyelmet szánni szerintem

Nem érzem magam nőnek hianyzik hogy csinosan felöltözzek stb

Szóval én nem tervezek még egy terhességet. Olyan fura hogy valaki megse szült és már a masodikat tervezi. Megfog valtozni ez bennem is?

Ti hogy álltok ehhez a témához nektek mik az indokaitok?


2021. dec. 9. 21:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%

Nekem ezek nem lennének kizáró okok.

1. Attól hogy félsz tőle, még egyáltalán nem biztos hogy megtörténik

2. Miért nem? Tiltja az orvos?

3. Dehogynem, mindenki belejön. Ne jelentsd ki ezt csak úgy, ha még az első babád sem született meg.

4. Ez nem a gyerekek számán múlik. 10 gyerekkel is lehet valaki csinos, nőies. Csak rajtad múlik.

2021. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem szeretnél nem lesz. Valaki egy gyermeket sem szeretne valaki meg ötöt is...

Ha te egy gyermekkel érzed azt hogy teljes a család akkor ezt a férjének is el kell/kellene fogadnia.

Lehet h változni fog az érzés, és később 2-3-4 év múlva azt gondolod jo lenne újra ezt átèlni. Lehet h nem...

Egyelőre most még babát vársz és friss az élmény hogy nincs szex, nem érzed csinosnak magad stb..


Úgyhogy ezt nem lehet előre megmondani.


Személy szerint nálam evidens volt h szeretnénk testvért. Én imádtam a terhességet, jó szüléselmenyem volt, szex nélkül meg ki lehet bírni, mi csak a harmadikban nem voltunk együtt.

2021. dec. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%

Mármint a harmadik trimeszterben.


Egyébként a harmadik babánkat várjuk. 2es voltam

2021. dec. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

Én most azt gondolom, hogy nem szeretnék, egyelőre örülök, ha az elsőnél minden rendben lesz. Furcsa nekem is hogy már most van aki kérdezgeti hogy na akkor majd jöhet a következő..

De annak az egynek is meg kell tudni adni mindent, ugy kell állni anyagilag.. Stb. Férjem azt mondja,szeretne még egyet. Majd meglatjuk..

2021. dec. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

Most vagyok 38hetes a 3.babankkal.

Már nem lesz több 2 lány egy fiú :D

Egyébként első terheseg alatt nem, de ahogy megszületett a lányom egyből arra gondoltam hogy újra terhes akarok lenni és babazni :D ez kitartott addig ameddig újra terhes nem lettem ( 22 hónapos volt akkor a nagyobbik lányom )

Na amikor a kicsi megszületett akkor azt mondtam, hogy ok, ennyi elég is volt. Ketten vannak, és egyáltalán nem vágytam egy újabb terhességre. Évekig “tiltakoztam” parom nagyon szeretett volna megegyet.

En igazából a terhességet úgy ahogy volt kihagytam volna, olyan hosszú és aggódásokkal teli időszak.. na meg aztán akkora már már a 2 nagy összenőtt. Szó szerint.. egész nap együtt vannak amikor itthon vannak. Mindent együtt csinálnak. És ez nagyban megkönnyítette az életem. Végre “újra éltem “ :D

Hat ennek most vége. Mert jön a kisfiam. Most már könnyen beszélek mert a végén járok, de egyáltalán nem bánom, és annyira várom hogy itt legyen velünk. Nagyon jó lesz újra egy baba a házban :) ( a nagyok amúgy 8 és 5,5 évesek )

2021. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%

Mi is ez első babánkat várjuk, 18 hetes vagyok.

A vetélés sajnos benne van a pakliban, de attól, hogy stresszelsz rajta vagy félsz tőle ez nem változik.

Mi sem élünk házas életet, nem önszántunkból, tiltólistán van, DE nálunk ez nem okoz problémát. A férjem nagyon megértő, nincs semmi negatív megnyilvánulása felém amitől rosszul érezném magam. Konkrétan én vagyok amúgy eltiltva, szóval neki tudok kedveskedni :D meg se fordulna a fejében máshoz menni.

Én pl. nem érzem magam kevésbé csinosnak, így se hogy pont abban a helyzetben vagyok, hogy épp nem lehet eldönteni hogy felszaladt pár kiló vagy babát várok :D Én büszke vagyok arra amit a testem csinál és a férjem is elmondja minden nap hogy milyen szép vagyok neki.

Az hogy nem érzed magad hirtelen késznek két gyerekre, az rendben van, de ez nem jelenti azt hogy soha nem is leszel. Én például imádkoztam nehogy ikreim legyenek :D mert le a kalappal az összes ikres anyuka előtt.

Ugye én se szültem még meg és kifejezetten komplikált és nehéz terhességem van, és nyilván először ezt a babát szeretném itt tudni velünk, de újra csinálnám a kistesóért. Remélem lesz lehetőségünk erre, mert nagyon szeretném megadni a gyerekemnek hogy átélje azt hogy van az életben egy szövetségese(ideális esetben ez így történik).

2021. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Szexet nem tiltotta az orvos, egyszeruen nekunk nem konfortos. Nagyon hamar nagy volt mar a hasam 2.trimesztertol kezdve nem voltunk inkabb egyutt meg mi vadabb szexet alkalmaztunk elotte igy feltunk is nehogy baj legyen ,pulzusom meg az egekben volt.

Persze tudom hogy ez a veteles dolog nem igy mukodik ( soha nem volt nekem hala Istennek) de valamiert en iszonyat felek es az egesz elso trimeszterben sirtam es rettegtem az orvos elott. :/ borzalmas lehet!

Hat en nem latom magam csinosnak egyatalan nem tudok ugy feloltozni ahogy en szeretnek mert semmi nem jo ram ami hasban jo lenne labamnal log meg egy csinos cipobe se fer bele a labam ugyhogy ez nem csak rajtam mulik sajnos. :D plusz nyilvan a kenyelem a legfontosabb ilyenkor es hogy ne kelljen feszengeni.


Apuka egyebkent nem erolteti inkabb magamon vagyok meglepodve ugymond hogy szinte biztosra azt mondanam most hogy nem pedig nem is volt nehez terhessegem. Szulesrol meg nyilvan nem tudok nyilatkozni de attol nem felek mondjuk, tul kell rajta esni. De felkeszitettem magam mekkora melo lesz ha itt lesz a kisbabank.

2021. dec. 9. 22:02
 8/25 A kérdező kommentje:
Kivanom hogy aki szeretne meg annak sikeruljon! :)
2021. dec. 9. 22:05
 9/25 anonim ***** válasza:
77%

5# vagyok.

Egyébként terhesség alatt mi sem szexelunk.. eddig mind a háromnál a terhesség feléig el voltunk tiltva, meg volt hogy utána is. A terhesség végén meg már nem volt komfortos.. na mindegy.

Plusz en rengeteget hizok. Terhesség előtt 55kg a végén 85-87 és most már 90 felett vagyok. Tudom hogy visszafogyok, de zavaró. És vízesedek is. Stb..

Engem is zavar, hogy nem tudok felvenni egy csinos ruhát ( mármint a ruha csinos csak en nem ) plusz ilyenkor a cipoim sem jók rám. Aa hosszú :D

2021. dec. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Teljesen megertem. 😆
2021. dec. 9. 22:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!