Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki aki nehezen viseli...

Van valaki aki nehezen viseli lelkileg, testileg a terhességét?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt a testi-lelki változásokat. Én nagyon rosszul viselem, egyébként is depis tipus vagyok, akinek mindig új élményekre és izgalmakra van szüksége, és elég hiperaktiv vagyok. Na most az élet kicsit "leültetett". Nehezen viselem a növekvő testsúlyom, ami még nem is olyan vészes mert csak a 23. hétben vagyok, de zavar a hasam, az összeérő combom, a hasamra rálógó melleim. Szégyellem ezt mondani de nem érzem magam nőnek, szexinek és rossz az hogy korlátozva vagyok a mozgásomban, pl nem emelhetek nehéz dolgokat már csak óvatosan, pláne hogy volt egy vérzésem is....

Nyilván nem a cicababa kategória akarok lenni, és a párom is elfogad ahogy vagyok, sőt neki tetszik az új "ÉN". Szerencsém van vele, mert az eddigi férfiak akiket megismertem már akkor is bántottak ha +1-2 kg volt rajtam. Úgy érzem magam mint egy mozgáskorlátozott, a reggeli felkelés olyan mint egy rémálom, folyton nyújtanom kell, pilateseznem duplaannyit hogy ne legyen beállva mindenem és ne húzza a görcs a lábaim.

Ezenkivül minden nap felteszem a kérdést magamnak hogy jó anya leszek-e, elfogad-e a gyerekem majd olyannak amilyen vagyok a hibáimmal együtt...

Az elmúlt hetekben ráadásul mindig rossz álmaim is vannak hogy ellopják a babámat, vagy beteg lesz, baja lesz stb. Mindig valami hülyeség ami miatt másnap szomorú is leszek....

Tökre becsavarodva érzem magam.........


Kinek vannak hasonlóak...?


2021. dec. 28. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem voltam depis típus, sőt amikor kiderült, hogy terhesség alatti szorongásom van számtalanszor megkaptam, hogy pont te? Hát te vagy a legerősebb akit ismerek…nem mondom marha sokat segített. Én attól rettegtem, hogy beteg lesz és vagy el kell vetetnem vagy halva születik. Én jobbnak láttam elmenni szakemberhez miután a harmadik éjszaka nem aludtam. Pár hét és gyönyörűen helyre jöttem. A végére teljesen élvezni tudtam a terhességem. Én mindenkinek ajánlom a pszichológust, baromi sokat tud segíteni.
2021. dec. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a karomban halt meg egy közeli családtagom 1 nappal azelőtt, hogy megtudtam, hogy babát várok. Bűntudatom azért is, ha örülök meg azért is, ha nem. Nem így képzeltem a babavárást, lelkileg nagyon megvisel. Rosszat álmodni én is gyakran szoktam, hogy nem tudom szoptatni a babámat, leejtem, elhagyom valahol, kiderül, hogy nem is vagyok terhes. Gondolom normális aggódni, hatalmas felelősség egy ilyen csöppnyi kis emberről gondoskodni. A tested miatt ne aggódj, nem tart örökké ez a változás (egy része talán, de nem lesz mindig ekkora pocid), figyelj az egészségedre, keresd azokat a dolgokat, amiktől csajosabbnak érzed magad. Gondolj arra, hogy egy kisbabát hordani a világ egyik legnőiesebb dolga. Mi lehet ennél inkább az? :) Élvezzétek az együttlétet a pároddal, romantikázzatok, a szexiség nagyon nagy része a kisugárzás. Ha szexinek érzed magad, sokkal inkább annak is fogsz tűnni. Fel a fejjel, valószínűleg csak te vagy túl kritikus magaddal!
2021. dec. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszike ;) Egyébként igy a második trimeszterem valamivel "könnyebb" lelkileg mint az első volt, most leginkább a testi változások miatt omladozom lelkileg, mert csökken az önbizalmam, annak ellenére hogy a párom napi 20x elmondja mennyire szép vagyok. (Hálás lehetek hogy egy érett pasim van aki nem a cicamica nőket keresi).

Az első trimeszterben elutasitottam a terhesség meglétét, borzalmasakat beszéltem, olyat hogy nem kell nekem a gyerek, nem is létezik, rohamaim voltak, sirógörcseim, és nehezen tudtam kontrollálni magam, és folyton öklendeztem mindentől amit ettem.

Biztosan visszavezethető arra hogy egyébként szorongó tipus vagyok és pár éve volt egy pszichózisom is lelki traumák miatt.

2021. dec. 28. 21:13
 4/8 anonim ***** válasza:
hogy vagy kérdező?
2021. dec. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Első trimeszterben nekem is voltak sírógörcseim.

Úgy volt h nehezen fog összejönni a baba, erre az első minekvédekezzünkúgysejönössze együttlétből megfogant a kicsi.

Bulizni akartam a nyáron és még utoljára élvezni az életet (durva dolgokon mentünk keresztül a télen), erre június első hetében ott volt a kezemben a pozitív teszt.

12ik hétig csak embriónak voltam hajlandó hívni.

Úgy érzem h ez az egész terhesség egy gyászfolyamat is, ahol meggyászolom az életemet, amit már soha de soha nem fogok visszakapni.

7 hét múlva érkezik a baba, de még mindig nem zártam le mindent 100%-osan.

A nem alvástól fáradt vagyok, lusta és kedvetlen. De meg kell barátkoznom ezzel az érzéssel, mert baba mellett se leszek kipihentebb (sőt!!) ez egy pár évre maradandó állapot.

Oh és második trimeszterben szinte végig rettegtem a babától. Hogy mennyire fog minket kinyírni ha megjön. Azért sírtam esténként mert fórumokon mindenki azt írta h a babázás maga a pokol és az életünk tönkre fog menni, kibírhatatlan szenvedés lesz.

2021. dec. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát én is félek pl hogy kivan ha sír és nem tudom mi baja, amikor mindent megpróbálsz de semmi- hallok "rémeket" pl hasfájós babák anyukájától hogy se éjjele se nappala, már wc-re se tud elmenni mert a gyerek nem alszik csak sír. Amíg nem voltam tsrhes, ezeket a témákat fel se fogtam, de mivel van elég önismeretem igy tudom hogy alvas nélkül én bolond vagyok és remegek, szorongok.

Plusz a mindennapi dolgok amiket meg kell majd tanitsak és elmagyarázzak nehogy bekapjon vmit, lenyeljen, kint ne hagyjak ezt azt... mindig minden nap eszembe jut valami hogy majd erre is arra is figyelnem kell.

Mindig valami más.

Lehet jobb előre szorongani picit és felkészülni ilyenekre.

2021. dec. 28. 23:44
 7/8 anonim ***** válasza:

#5 vagyok

Jaj igen a sírás..

Ha 0-24-ben síró babánk lesz, nem tudom mi lesz velünk, mert panelban lakunk. Amellett, hogy ki leszek borulva a sírás miatt, még a szomszédok miatt is idegeskedhetek, hogy a fél ház kel éjjel 2kor miattunk...

2021. dec. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A testi változások kevésbé zavarnak. 20 hetes vagyok. Ma reggel pl. rádöbbentem, hogy egy harisnyába már most sem tudok csak úgy beleugrani, mint korábban, atyaaaúristen... És még alig van hasam. Nagyon csinos rucikat, kismama rucikat vettem/hordok, amiben jól érzem magam, így a külsőségekkel nincs bajom. A bőröm szétrepedezésétől félek, így mániákusan kenegetem magam, hátha megúszom, de ennyi. Nem eszek túl sokat, sőt az első trimeszterben szinte alig valamit, így gyakorlatilag most annyi a súlyom, mint amikor megtudtam, hogy terhes vagyok. A hasam gömbölyödik, de más irányban nem híztam, így ez segít a testképemen. Megjegyzem csak engem idegesít marhára, hogy mindenki azonnal a hasamat mustrálja, ha találkozunk?

Az első trimeszter jobban megviselt, mert nagyon pörgős életszakaszomat éltem előtte. Mindig mentem, edzeni kezdtem, stb. Aztán bumm, jön a baba. Az edző letiltott és két hét múlva megérkezett az állandó émelygés is, amitől életkedvem sem maradt túl sok, lemondtam minden programot. A pörgés nullára esett. Bennem volt az is, hogy úristen ki mit fog szólni, egyáltalán hogyan és mikor mondjuk el szülőknek, munkahelyen, barátoknak, stb. (Benne vagyunk a korban, így nem is tudom ez miért foglalkoztatott annyira. :D)

Aztán stresszeltem azon is mennyire átalakul a megszokott életem. Ez mostanában már valahogy elmarad. Lélekben sokat változtam, valahogy átkerült a fókuszpont a babára. Már nem érdekel ki mit szól, vagy hogy mi lesz a munkámmal, karrieremmel.

Most azon agyalok viszonylag sokat, hogy néhány hónap és vége a nyugis, kettesben töltött életünknek. Hogy fogom én ezt bírni? Nem vagyok túl önző ahhoz, hogy ellássak egy kisbabát? Ez állandó kérdés a fejemben.

Elkezdett már a szülés is foglalkoztatni. Sosem voltam kórházban, menni fog? Megtudom csinálni ezt úgy, hogy ne legyen életre szóló trauma? Jesszus, mennyire fog ez fájni!? Milyen picike egy kisbaba... Hogy fogom megfogni egyáltalán, hogy ne törjem össze?

Mindenesetre ha ilyen gondolatok jönnek, akkor próbálom kikapcsolni őket és nem még tuningolni magam rajtuk.

Egy dologtól rettegek, de ezt végképp próbálom teljesen kizárni. Ilyen nem fordulhat elő. Az, hogy nekem heteket kelljen kórházban töltenem szülés előtt/után, olyan nem lehet!

2021. dec. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!