Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés a kemenyedes?

Milyen érzés a kemenyedes?

Figyelt kérdés
Tudom, volt már ilyen kérdés de valahogy számomra továbbra sem egyértelmű. 25.hetben vagyok, volt már párszor korabban is akkor sem tudtam eldonteni, most két napja ha jövök megyek (fekvés, üléskor megszunik) a hasam kő kemény lesz 30 mp kb de csak az alja. Azt olvastam kemenyedeskor az egész has kemény. Nekem csak alul egy sávban kb és utána sokszor azt érzem hogy pisilni kell. Enyhén fáj a derekam de nincs összefüggésben a kettő ahogy megfigyeltem. Ha alá nyúlok és kicsit megtartom a, pocim akkor el is múlik, olyan érzés kb mint a piroska és a, farkas mesében, mintha valaki telerakna kővel az alhasam. Ez kemenyedes most, vagy a kicsi fiam ficankol? Magnézium szedek magnesium citricii, napi 2x2, 3x2rol csokkentettem, lehet nem kellet volna? Illetve az utóbbi napokban párommal többször szeretkeztunk, lehet az a kiváltó ok?
2022. jan. 2. 19:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni hogy görcs, fájdalom nincs, vérzés, folyás, barnazas sincs semmi. Legutóbb december 8an voltam nogyogyasznal, minden rendben volt a babaval, mocorog is hol többet hol kevesebbet, időjárás függő.
2022. jan. 2. 19:24
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak azért furcsa mert jelenleg külföldön vagyok a, paromnal és nagyjából 4 napja nem csinálok szinte semmit, tehát aktívan pihenek. Csak ma mentünk el viszonylag messzire a párom apukajahoz ebédelni de a napok 90% pihenek, fekszem, filmezunk, olvasok
2022. jan. 2. 19:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Hat, en a masodik terhessegem vegen jarok, de fogalmam sincs h neha amit erzek az kemenyedes e. A dokim mosolyogva annyit mondott elso gyereknel, hogy "kismama, ha meg kell kerdezni milyen a kemenyedes akkor maganak biztos nem volt meg" 😀

Őszintén szolva, en amiket erzek, inkabb ugy irnam le h elfarad a hasam. Napkozben most mar ha tobbet vagyok talpon erzem h mintha a combizmom is felcuppanna es valoban lemenyebbnek erzem, de en meg ebben sem vagyok biztos h ez az :)

2022. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én keményedéskor úgy éreztem, hogy befeszül a hasam, de nem egész, csak egy részen. Nem volt fájdalmas. Nekem a doki azt mondta hogy ez normális, hogy készül fel a méhem. A terhesség végén ezek a keményedések kezdek fájdalmasabbak lenni, de pihenés után jobb lett.
2022. jan. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na akkor lehet nekem is ezt mondaná a dokim 😂 Igen, keresgeltem és mindenhol írták hogy azt tudni fogom ha az de én nem tudom😂😂
2022. jan. 2. 19:57
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is csak alul feszül be, mintha a gyerek csinálna magának több helyet, meg igazából a gyomrom fáj pedig örültem h már megszabadultam tőle, volt két hét amikor napi szinten fájt
2022. jan. 2. 19:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Fogsz még rosszabbakat és rémisztőbbeket is érezni :) nekem a terhesseg utolsó 2-3 hetében nyomott a baba egy ideget ami az egyik lábamba futott és ha úgy mozgott vagy rúgott akkor lebénult a lábam pár másodpercre, egyszeruen nem tudtam lépni. Sokszor volt hogy ezért össze is rogytam.
2022. jan. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 7es,most nagyon megnyugtattal😂😂😂😂
2022. jan. 2. 20:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, a baba majd mindenért kárpótol, azt a pár ,,kellemetlenséget,, túl lehet élni :) visszanézve már semmi nem tűnik olyan szörnyűnek mind akkor tűnt. 7-es voltam
2022. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!