Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Undorodom a terhes testemtől....

Undorodom a terhes testemtől. Depressziós vagyok. Hogysn fogadjam el magam??

Figyelt kérdés

23. Hétben járok, 7 kg van rajtam, ami igazából csak a hasamon és derekamon látszik de mivel nem végzek hatalmas aerobikokat amióta terhes vagyok, meg nyilván nem csak madáreledelen élek így elégedetlen vagyok magammal. Tudtam hogy nem lesz könnyű, de azt nem hogy minden héten 3x olyan depressziós vagyok hogy a tükörbe se tudok belenézni. Zavar hogy nagyobb vagyok, hogy "mozgáskorlátozottabb" lettem és nem tehetek bármit amit eddig. Nem tudom mi segitene rajtam, de tudom most jön még csak a neheze majd a harmadik trimeszterben... :(

Hogyan lehet ezeket a változásokat feldolgoznom? Lelkileg is megvisel a terhesség, nagyon sokat sírok ..


2022. jan. 2. 19:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%

9

Rubint Rékát ne tolj.

És senki nem akart bunkó lenni. Csak neked magadban kell tudatosítanod, hogy a gyereked nő benned. Ezért áldozatot hozol, átalakul a tested. Másban mi nem tudunk segíteni, csak te magadon.

2022. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem voltam elragadtatva a változó testemtől, főleg hogy előtte kemény edzés és diéta mellett sikerült elérnem egy olyan állapotot, ami tetszett és jól éreztem magamat benne. Tudtam, búcsút kell mondanom annak a testnek és hogy úgy már soha nem fogok kinézni. De avval is tisztában voltam, hogy a terhesség csak egy átmeneti állapot, s utána ha nem is kapom vissza a régi testemet, de vissza lehet állítani hasonlóra. És nekünk nehezen jött össze a kislányunk, és nagyon vágytunk rá, így vmit vmiért alapon tudtam, fel kell adnom régi énemet a gyermekünkért, aki többet ér minden külsőséges dolognál. Persze a hormonok is közre játszanak ennek a depressziós érzésnek. Második gyerekünk születése után még csúnyább lettem, jobban megnyúlt a hasamon a bőr, a nőgyógyász is megmondta, hogy ezen csak a plasztikai beavatkozás segíthet. Ráadásul nagyon stírás is lettem. Egy éve lesz, hogy szültem, azóta sokat fogytam, nem edzettem, mert sajnos szétnyílt a hasizmom és erre speciális torna gyakorlatra van szükség, nem volt rá lehetőségen, de idén mindenképpen szeretném megcsinálni. Már megbarátkoztam a gondolattal, hogy soha nem lesz már a testem a régi, de hát ez szülés nélkül is változna. De van lehetőség rendbe tenni olyanra, hogy el tudja fogadni magát az ember. És amúgy is rengeteget változik a test szülés után, még ha csak lassan is. Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, csak szerettem volna leírni, én hogyan viszonyultam ehhez. :)
2022. jan. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, azt még elfelejtettem írni, hogy Rubint Réka tornát inkább hanyagold, terhesség alatt kismama tornát, jogát ajánlok.
2022. jan. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Rubint Tékának lapos feneke és botsáska lába van, azzal nem leszel kisegítve.
2022. jan. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szép vagy igyis terhesen, a párodnak. Nem lesz baj, ha még depisebb leszel akkor pszhihologus. kismama joga,sport.
2022. jan. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
55%
De hát tudhattad, hogy a terhességgel jár, hogy változni fog a tested. Ebbe nem gondoltál bele előre, hogy nem csak a terhesség alatt, de utána sem lesz ugyanolyan az életed? A tested visszanyered hamar, de a babához aztán majd alkalmazkodni kell és lemondásokkal jár akkor is, ha amúgy pörgős és programozós anyuka leszel. Nem értem, hogy miért nem lehet ezekbe előre belegondolni. Szeretnék, de nehezen tudok ilyenkor együttérezni
2022. jan. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
79%

Alakítsd át a gondolataidat. Én sosem értettem, hogy egy kismama hogyan tudja ilyen ótvarul érezni magát, amikor szerintem a legtöbb pocakosodó kismama gyönyörű!

Most látom a tükör előtt, hogy a hátsóm zsírosabb, narancsbőrösödik a combom, a csípőmre is jött fel és a hasam is gömbölyödik, de nem érdekel, mert egy élet cseperedik bennem. Öltözködj csinosan és koncentrálj erre, a testképedet pedig egy picit engedd el! Csak lazíts. A babára és rád sincs jó hatással ez a depi, próbáld meg élvezni egy kicsit. Ez egy pár hónap, majd utána rendbe szeded magad.

2022. jan. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!