Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdett a bőrötök...

Mikor kezdett a bőrötök (hason, cicin) csíkosodni? Hányadik héten kb?

Figyelt kérdés
Garnier (piros) extra száraz bőrre való testápolóval kenem magam, nem használok semmi spec. erre valót. Nem vagyok vékony, számíthatok sok csíkra? Vagy kenjem még valamivel? 4 hónapos vagyok
2008. dec. 14. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 21 hetesen lett a köldökömtől balra egy csík majd ahogy teltek a hetek egyre több lett...katasztrófális lett sajnos:(( Kenhettem bármivel:( Magas is vagyok, nem is híztam sokat (11kg fele víz) és a fiam se volt nagy (3400 gramm):(

Úgyhogy pusztán genetika:(

Reméljük azért hogy te jó géneket örököltél!! :)

2008. dec. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szinte az első kilóktól kezdve vannak csíkjaim, de nem a hasamon, hanem a combomon és a fenekemen. Hiába kentem testápolóval, nem segített semmit. Sokaktól azt hallottam, hogy nem nagyon használnak ezek a csodaszerek! Én most tiszta csík vagyok, de majd elmúlik. Most ez van, nem tudok ellene tenni,mert hirtelen híztam. A hasamon és a melleimen egy vonalacska sincs!

32 hetes pocakos


Boldog baba várást!

2008. dec. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hajlam kérdése is.De azért kenjed magad.Igy ha hajlamos is vagy rá,nem lesz olyan nagy foku.25hetes vagyok,nagyon nagy a hasam,eddig még nincs csik,remélem nem is lesz.Jonson olajjal kenem naponta 2szer.Megfürdöm és még vizesen bekenem vele az érintett testrészeket.Majd szárazon még a hasamat is.
2008. dec. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A csíkok szerintem csak genetika. Anyukámnak két gyerek után sem volt egy darab csíkja sem, és nekem sem lett a terhesség alatt.

Én ettől függetlenül használtam krémet. A DM-nek a Babylove-s kimondottan kismamáknak terhességi csíkokra. Én azért is szerettem, mert soha nem száradt ki tőle a bőröm.

Boldog Babavárást!

2008. dec. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Genetika kérdése, de azért jól esik a bőrnek, ha kap egy kis krémet. Én a DM-es terhesolajat használtam, tök jó volt, mert viszkettem időnként rendesen.

Egyébként semmi csík nem lett rajtam, de nem az olaj miatt, hanem szerencsére jó a bőröm.

Üdv, 1 hetes baba anyukája

2008. dec. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hálistennek én is megúsztam a csíkokat, de ez tényleg csak genetika. Amúgy kiskamaszkoromból maradtak csíkjaim, mert akkor elég duci kislány voltam, de a terhességtől nem lett a pocimon egy sem. Viszont ha pici a cicid, mint nekem volt, akkor azt is kenegesd, mert nekem az lett zebramintás,mikor hatamlasra duzzadtak a sok tejcitől ;)

Nekem a Juvena egyik testápoló olaja vált be, nem olcsó, de hihetetlenül gazdaságos és nagyon gazdagon tele van minden jóval.

Nagyon boldog babavárást!:)

Anyuka+5 heteske

2008. dec. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben vagyok/voltam, mint az előző válaszoló. 12 évesen egy nyár alatt rengeteget nőttem és már akkor megrepedt a bőröm a felkaromon és a hasamon, a karomon elég durva mértékben. Így nem is álmodoztam arról, hogy terhesség alatt megúszom a további csíkokat...

De szerencsére megúsztam, pedig elég vékony voltam baba előtt, híztam is bőven, a pocakom is nagy volt, a korábban 62 cm-es derekam 123-as lett mire szülni mentem, szóval szó szerint kétszeresére nőtt. Kenegettem kakaóvajas+E vitaminos krémmel, de nem voltam túl buzgó, elég gyakran elmaradt a krémezés.

Az, hogy ki mikor reped meg változó: szomszédasszonyom 22 hetes, neki a mellei már most brutálisan néznek ki, azt meséli, hogy tulajdonképpen mellbimbóig szétrepedt. A pocakján egyenlőre még nincs semmi. Nagyon sok esetben csak a 30as hetekben jelennek meg ugrásszerűen a csíkok (én is akkor féltem a legjobban, ugyanis akkor volt nekem a leggyorsabb a pocaknövekedésem). De a legjobb barátnőm szegény úgy járt, hogy szülést követő napon csíkosodott be, amikor összeesett a pocakja.

Azt, hogy te számíthatsz-e csíkokra nem lehet megmondani, mindegy, hogy vékony vagy-e vagy sem, nem ettől függ, hanem a bőröd típusától. Nézz körül a családodban, hogy anyukádnak repedt-e a bőre, vagy hogy neked voltak-e már a terhesség előtt csíkjaid a derekadon, a lábhajlatodban, melled alatt, ha igen, akkor hajlamosabb lehetsz rá. A testápolózás jó dolog, ne hagyd abba, mert a bőr jobban tud tágulni, nyúlni, ha nem száraz.

2008. dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!