Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt halt meg...

Terhesség alatt halt meg közeli hozzátartozód? Milyen hatással volt a sok sírás, aggódás a szulesre, magzatra?

Figyelt kérdés
2022. jan. 11. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám fogom elveszíteni, valószínűleg nem éri meg a fiam születését. Ha gondolod, meséld el a történeted privátban.
2022. jan. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az 5. hónapban voltam mikor kiderült, hogy papám, akivel együtt éltem születésem óta rákos, a szülés előtt 2 nappal volt a temetése.

A szomszéd szobában volt végig, nagyon nem tudtam hogyan kéne kezelnem a helyzetet, próbáltam nem tudomásul venni, ami miatt persze borzalmas lelkiismeret furdalásom van azóta is, de a babára is gondolnom kellett. Nem tudom mi lett volna a jó megoldás, de biztosan nem ez.

A végén már morfiumot kapott, ami miatt sokszor nem volt képben, egyik rokonunk elhozta neki megmutatni a babáját, utána mondta az egyik barátja, hogy azt mondta hogy mi nem akarjuk megmutatni a babámat, gondolom azt hitte hogy az a baba az enyém vagy nem tudom.

A szülésre és a babára semmilyen hatással nem volt, az, hogy ilyen gyorsan megszületett az elvesztése után még segített is, ha nem vele kellett volna folyamatosan foglalkozni akkor valószínűleg összeomlottunk volna.

Nem vagyok sírós fajta, szerintem csak akkor sírtam mielőtt elvitték a testét és elbúcsúztam tőle, de akkor borzalmasan

2022. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

Mégis milyen hatással lenne a magzatra?!

Semmilyen...

2 hozzatartozo is halt meg terhessegem alatt, eléggé megviseltek. Nem lett semmi. Nem is értem, mi lehetett volna

2022. jan. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi sem történt velem sem. Viszont az igaz, hogy könnyebb volt feldolgozni a halált úgy, hogy a babával kellett foglalkoznom
2022. jan. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
#3 Inkább ne írtál volna semmit. Látom nem fogod fel, hogy nem mindenki egyforma, emberek vagyunk, nem a gyárból, a szalagról jöttünk le ugyanazokkal a beállításokkal. Ha nem vagy képes tiszteletben tartani másokat, erőfeszítés tenni a megértésükre, csak húzz a πcsába!
2022. jan. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

5!

A gyásszal tisztaban vagyok. Tiszteletben is tartom. En is igencsak meggyászoltam a szeretteimet.


DE... azert mert az anya gyászol, a babanak megis mi a jó bánattól lenne baja?! Meséld mar el kérlek.

Vagy azt, hol irtam, hogy ne gyászoljon, vagy azt, hogy a gyásszal nem értek egyet?!


Azért mert az anya szomorú, összetört, stb, a magzatnak mégis ettől mi hátránya lenne?! Én csak szimplán ezt nem tudom felfogni, hogy aggódhat valaki ezen?!


3#

2022. jan. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

6!

Nem hallottál még arról, hogy az anya stresszelése kihatással van a magzat fejlődésére?

2022. jan. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

#6 Ne szólj hozzá olyasmihez, amiről nincsen tudásod, fogalmad se igazából! Tartsd magadba a nonsense dolgaidat! Ennyi!


HOW GRIEF AFFECTS PREGNANCY

Grief can affect pregnancy through its impact on hormone balance and production. Pregnancy already has an effect on hormones. When pregnancy and grief take place at the same time, hormonal changes may have more extreme effects.


The impact of grief can be varied, but there are some common patterns. Grief can cause an imbalance in serotonin production. It also raises the body’s cortisol, or stress hormone, levels. Fetuses can be susceptible to these changes. Disruptions in regular chemical production may have effects that last throughout a pregnancy. In extreme cases, these effects may impact the child’s life later on.


Grief can also worsen symptoms that typically come with pregnancy. These could include aches and pains, sleep issues, and digestive problems. Combined with a sudden loss, these symptoms may become more intense. If you are worried about any these symptoms, consult your health care provider.

2022. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!