Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik azok a jelek amik arra...

Mik azok a jelek amik arra utalnak, hogy nemsokára szülök?

Figyelt kérdés

Jelenleg 37+3 hetes terhes vagyok. A kiírt dátum február 2, viszont az orvosom azt mondta (uh alapján, baba mérete, méglepény érettsége) hogy szerinte korábban fog jönni a kiírt dátumnál.

Nagyon izgatott vagyok, már nagyon várom a picit, voltak párszor jóslófájásaim.. Viszont mi az a jel ami arra utal, hogy lassan elindul a szülés, mert a jóslókon kívül (ami nem sokszor volt) semmit sem érzek, minden ugyan olyan mint eddig volt. Ti mit tapasztaltatok, milyen változásokat?

Remélem érthetöen fogalmaztam (nagyon izgulok napok óta) és köszönöm a válaszokat.



2022. jan. 14. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem először elment a nyákdugó, és asszem másnap elfolyt a magzatvíz. Semmi előjele nem volt, meg este filmeztünk, elmentem aludni es ereztem egy derektol induló fájdalmat, aztan megnéztem a bugyim mert fura volt, es az ajtoban amikor felalltam es letoltam a bugyimat kiömlött a magzatviz (egy resze persze). Komolyan semmi előjele nem volt :) 40. Hétre pontosan jött a kisfiam.
2022. jan. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta, hogy hamarabb fogok szulni, ki se huzom a 37 hetet. Ehhez kepest majdnem 40 hetes voltam, mikor bementunk a korhazba. Nekem csak annyi volt, hogy fajt nagyon a derekam es a fajasok sokkal erosebbek volták ea rendszeresebbek, mint a joslok. Merni is elkezdtem egy ora utan, aztan ugy dontottunk bemegyunk. Magzatvizem ott folyt el a korhazban, de ők repeszettek burkot.
2022. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem sehonnan nem lehetett sejteni. A vajúdás kezdetén, mikor már egyértelműen igazi fájások voltak (40+5), kb két fájás között ment a hasam. De ekkor még csak olyan 10-15 percenként volt egy kisebb fájás.

Egyébként nekem is azt jósolta a doki, hogy korábban jön a kiírtnál, de a lányom már csak azért is lázadó típus 😅

2022. jan. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az ég világon semmit nem észleltem.

A másodiknál az orvos mondta a 37. héten, hogy úgy állok hogy bármikor hívhatom, erre indítani kellett...

(babamoziban is azt mondták, hogy vagy nagy baba lesz vagy előbb jön - egyik sem jött be)

2022. jan. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazából én csak nem tudtam este elaludni, persze ilyenkor amúgy is nehezebb. 11-kor feküdtünk le aludni, éjfélkor meg jött az első fájás. Derékból hátulról jött és sugárzott előre, akkor már tudtam, hogy ez nem jósló pedig előtte nagyon sokat keményedtem már a húszon X hetektől. Aztán ezek olyan 20 percesek voltak. Kb a 3-4.-nél elkezdett ilyen extrán nyálkás és enyhén véres cucc(nyákdugó) távozni. Aztán jött a hasmenés, kórházban 1x még jóval a vége előtt hánytam is. Szóval kipucolódtam alul-felül. 😅 Előtte viszont hetekig székrekedésem volt és az előtte lévő napokban alig volt székletem, már mindent bevetettem(sok rostos étel,saláták olivaolajjal citromlével stb.) hogy végre távozzon belőlem a kaja, de nehezen ment. Szóval talán ez volt nekem előtte, persze nem mondom, hogy a szorulás attól volt, mert már előtte is volt csak ezekben a napokban extrán durván.
2022. jan. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Már szó szerint minden nap az van a fejembe, hogy lehet már ma megindul a szülés. De a válaszaitok szerint akár túl is hordhatom.

2022. jan. 14. 15:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Fiamnál a kiirt elötti napon voltam dokinál. Aztmondta akkor, hogy még ne nagyon tervezzek készülni a kórházba, semmi jele, hogy szülnék.

Semmi nem utal rá, a baba kicsi, a lepény éretlen. Én sem éreztem semmit.

Ejjel mentem szülni, a kiírt napon meg is lett a fiam.


Most lányommal 37 hetesen elment a nyákdugó. Akkor a feje is beilleszkedett. A méhlepeny érett volt már akkor, így mehettem sűrűbben nst-re is. Nekem jóslóim voltak, de olyanok, hogy aztak...a. én a 38.héttől minden nap elmondtam 3 imát, masnapra beinduljon. 39+6-on szültem 🙈🤷‍♀️

2022. jan. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi előjele nem volt. Reggel nst, ultrahang és fizikális vizsgálat szerint zárt és kemény méhszáj. Ítélet: baba még valószínűleg marad a 4 nappal későbbi indításig. A valóságban pedig aznap dél körül kezdődtek a jóslók, délután elkezdett lassan nyílni a méhszáj is. Másnap estére megszületett a baba.
2022. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyákdugfo elmenése,viz elfolyás,fészekrako ösztön,hasmenés,fájások,baba alig mozog,energikus vagy, női megérzés
2022. jan. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!