Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden kismamának kötelező...

Minden kismamának kötelező terhességi vitaminokat szedni? 8 hetesen nem késő elkezdeni? Az orvos kell felírja vagy magamtól kell elkezdjem?

Figyelt kérdés
5 hetesen jöttem rá, hogy terhes vagyok. Nem jött meg előtte sem a menstruációm rendszeresen ezért későn kezdtem el gyanakodni. Elmentem a nőgyógyászhoz aki mondta hogy szedjek folsavat és kaptam még hüvelytablettát. Nem mondta hogy szedjek terhes vitamint. De valaki tanácsolt hogy pedig az kell. Még nem volt kisbabám ezért ugymond tapasztalatlan vagyok. Minden kismamának kell szedni terhes vitamint vagy csak akinek indikálja az orvos. Mostmár 8 hetes vagyok. Remélem nem késő elkezdeni. Nagyon félek hogy valamit rosszul csinaltam. Mivel az orvos nem kondta addig mig nem tanacsolta valaki nem gondoltam erre. 164 cm 70 kg. Nem vagyok sovány alkat.

2021. márc. 28. 23:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
ártani biztosan nem fog a terhesvitamin. nem receptre van, drogériában is kapható
2021. márc. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem kötelező, elsőnél én sem szedtem. Makk egészségesen született a lányom.

A baba megszerzi magának s szükséges vitaminokat, ásványi anyagokat a szervezetedből, legfeljebb neked lesz kevés. Nyugodtan elkezdheted most is szedni, legalább mire szoptatsz szépen feltöltöd a szervezeted raktárait.

Semmit nem csináltál rosszul.

2021. márc. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

A terhesvitamin az anyának kell főleg, hogy ne ürüljön ki a raktára amikor a magzat felépíti magát.

Femibion 1 veszel 13.hétig szedhető.

Femibion 2 terhesség végéig.

Femibion 3 pedig szoptatáskor.

D vitamin szedése javasolt mellette mert nem tartalmaz, továbbá én vasat is szedek mellé, mert nekem kevés amit a Femibion tartalmaz, de azt vérvételből fogják majd megallap8tani.


Nagyon fontos a magnézium szedése kb.a 35.hétig.

Ne legyenek görcseid se hasban, se vádliban pl. A fáradságon is sokan segít es a derekfajast is el fogja mulasztani ha esetleg előfordulna.


Kellemes babavarast! :)

2021. márc. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

[link]


[link]

WHO ajánlás 30-60mg vas, 0,4mg folsav és 1,5-2g kalcium naponta. Sajnos nem tudtam letölteni telefonról a friss tanulmányt, de valószínűleg ezek nem változtak, legfeljebb a javaslatok listája bővült.


Ami nincs benne a WHO ajánlásban, azt kezeld fenntartással.

2021. márc. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Nem kötelező, de ajánlott, ha nem akarod, hogy pl. kihulljon a hajad vagy fogad.


Patikában recept nélkül vegyél, még egyáltalán nem késő!


Saját tapasztalatom szerint és ár-érték arányban is a Jutavit terhesvitamin a legjobb!

2021. márc. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia En 19hkm vagyok.

En femibion 2 szedek mar.

De elso trimben is szedtem az 1 et.

2021. márc. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is később kezdtem el szedni, mert évekig szedtem, de nem jött a baba, és azt mondták, nem is lehet természetes úton. A vitaminokra meg már nagyon sokat költöttünk addigra, ezért abbahagytam. Kb. fél évvel később összejött. Haragudtam is magamra, hogy minek hagytam abba, pont előtte jó lett volna. De szerintem így se késő, a baba szépen fejlődik, nekem szép a bőröm, a hajam, azóta nem őszülök. :D Úgyhogy érdemes elkezdeni.
2021. márc. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem késő, én 9 hetesen kezdtem el szedni, akkor állapította meg az orvos, hogy terhes vagyok.
2021. márc. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Folsavat erősen ajánlott mihamarabb elkezdeni. Itt van, hogy miért:

[link]

A többi inkább csak a te szinten tartásodra van kitalálva. Rád van bízva, mit szedsz, vény nélkül kapható sokféle gyógyszertárban vagy drogériában, lehet kismama vitamin, lehet sima multivitamin is, sokszor ugyanaz van benne. Megnézheted neten, melyikbe miből milyen mennyiség van vagy hívd fel a dokidat vagy védőnőt, ha bennük bízol.

2021. márc. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A folsavat csak a 12. hétig szedetik nagyobb mennyiségben, mert addigra bőven lezajlanak (kb. a 6. hétig amúgy) a kritikus fejlődési szakaszok. Ezen felül még D-vitamint nagyon érdemes szedni, de azt már valószínűleg szeded, hiszen egy éve folyik a csapból. Meg valamennyi jódot szelénnel, mert Magyarország nagyon jód+szelénhiányos hely, az pedig kell az agyi fejlődéshez. A terhesvitaminok nagyjából egyszerű multivitaminnak felelnek meg, mindenből tartalmaznak egy picikét, úgyhogy nem sokat oszt vagy szoroz, ha eszed, de sokaknak megnyugvást jelent. Van egy-két jobban összeállított, mint a Trimeszter vagy a GAL, de elég D-vitamin, jód és jól felszívódó szelén csak az utóbbiban van.
2021. márc. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!