Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudhatjuk, hogy a...

Honnan tudhatjuk, hogy a magzatvíz szivárog?

Figyelt kérdés
Jelenleg 23 hetes terhes vagyok. Az utóbbi időben azt tapasztalom, hogy erősebb folyásom van (igen, tudom, hogy terhesség alatt előfordul). Vizes állagú, és számomra beazonosíthatatlan szagú... egyszerűen nem tudom leírni, hogy milyen a szaga. A fehérneműm átnedvesedik, van, hogy a tisztasági betét is kevés. A pici rendszeresen mozgolódik, eddigi vérképek jók. Méhszájamat 21 hetesen vizsgálta a doki, akkor teljesen zárt volt. Akkor kérdeztem is róla (bár akkor még szagra nagyon kellemetlen volt), azt mondta, hogy csökkentsem a szénhidrátot, gyümölcsöt, édességet. Mióta ezeket visszafogtam (bár nem zártam ki), már nem olyan "büdi", de nem tudom, mire emlékezetet. Azt tudom, milyen, mikor elfolyik a magzatvíz, mikor felállok, nem tapasztalom, hogy nagyobb mennyiség távozna, mégis folyáshoz én sokallom a mennyiséget. Ti tapasztaltatok már ilyet?

2022. jan. 19. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Azt hiszem létezik ilyen betét, ami kimutatja.
2022. jan. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az egyetlen ilyen betét, amit találtam, majdnem 9 ezer ft 5 db :(
2022. jan. 19. 13:16
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Vegyél betetet, az kimutatja, amúgy a szaga édeskés én úgy tudom, és meleg. Amúgy nekem is nagy, mennyiségű folyasom, van napok óta, hiába a tisztasági betét, annyira nincs tele, mégis atazik a fehérneműm is, ezért most vettem vékony betetet igy jó és vettem huvelyflora helyreallito kupot az nekem mindig segít
2022. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Igen, a betét annyi de ha biztosra akarsz menni csak meg kell venni
2022. jan. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a gyanúd, hogy a magzatvíz szivárog, menj be a körzetes kórházba, hogy orvos vizsgáljon meg. A betét tudtommal nem mindig megbízható. Engem vizsgáltak anno 23 hetesen szintén ezért, nézték a méhszájat, miközben enyhén nyomta a hasamat, illetve köhögtetett is (ezek azért, hogy lássák, fokozott nyomásra szivárog-e valami). Lakmusz papírral pH-t is néztek. Engem ez jobban megnyugatott, nem utolsó sorban pedig egy Ft-ba se került. Ha pedig kiderül, hogy mégis a magzatvíz, akkor helyben vagy a segítségnél.

Én ennyiből amúgy nem gondolnám, nekem is volt ilyen időszak, aztán elmúlt.

2022. jan. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz? Egy betétet tudok adni.
2022. jan. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
A kórházban mondták hogy gyakorlatilag ha leköpködöd a betétet is bejelez. Éjjel rohantam be hogy elkékült, aztán kiderült hogy egy kis vizelet volt. Én nem bíznék benne ezek után.
2022. jan. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A magzatvizem nekem egy az egyben víz állagú volt! szaga nem volt és nagyon hív volt, tényleg mint a víz!

Ha nem vagy biztos benne irány a kórház, mindig jobb egy extra út, minthogy tényleg valami baj legyen :)

Ha kiderül, hogy foloslegesen mesz is be, ne érezd rosszul magad, első terhessegnel teljesen normális, hogy bizonytalan vagy! Szurkolok, hogy minden rendben legyen

2022. jan. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, amúgy terhesseg alatt nekem is nagyon nagyon bő folyásom volt.
2022. jan. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha beteszel papirzsepit, es 1 ora alatt 5-6 atazik, az nagy valoszinuseggel magzatviz.
2022. febr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!