Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez így rendben van?

Ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 😊


Talán kissé fura a kérdésem, de az első babánkat várom és annak ellenére, hogy rengeteget olvasok, még mindig aggódom néha (főleg a korábbi veszteségek miatt). Na szóval, nemsokára belépek a 4. hónapba, jól vagyok, megszűntek a reggeli rosszullétek, amik általában egész naposak voltak. 😅 Nem igazán érzek szúrkálásokat. Jelenleg nincs az már (legalábbis nagy ritkán), hogyha hirtelen mozdulok, felállok, akkor pár másodpercig fáj a hasam, mert meghúzom (tudom, ez a hasizom okozza és normális). Ne értsétek félre, nem vágyom a fájdalomra, nem hiányzik. 😀 Csak azt gondoltam, hogy majd egyre erősödik minden, erre igazából jobb lett, egyelőre persze. Mert az elején szurkált a hasam, meg-meg húztam, pedig semmi extrát nem csináltam, csak felálltam vagy megfordultam az ágyon meg ilyenek, erre most ezek nemhogy erősödtek, de igazából alig vannak jelek.


Ez így rendben van? Még 6 nap van a kövi ultrahangos vizsgálatig.


2022. jan. 20. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia :) Én 10 hetes kismama vagyok, tavaly 2 veszteségem volt, gyerekem még nincs. Nekem is van hogy nincs semmi tünet napokig, aztán van, de tudom hogy mivel nem voltam rosszul levős nekem is el fog múlni.


Amit tanácsolni tudok,ha aggódsz, én rendeltem egy szívhangfigyelőt, heti 2x behallgatok, és ha minden oké akkor hagyom is, és megnyugszok :)

Még csak múlt héten vettem, 2x hallgattam be, de megtaláltam és megnyugodtam :) viszont te már előrébb vagy, biztos megtalálod vele.

2022. jan. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sose volt tünetem. Nem jelent semmit. Tünetek jönnek mennek.
2022. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szia 😊 Gratulálok ❤️


Én is gondoltam a beszerzésére, de közben olvastam olyanokról, akiket picit kiidegelt, mert nem találták a baba szívhangját. 😬 Jelenleg nem igazán aggódom, általában a kocsiban jön elő, mikor a vizsgálatokra megyünk, meg a váróban, de főleg mikor a doki elkezdi az ultrahangot. Olyankor úgy érzem hogy egyszerre áll meg és ugrik ki a szívem.

2022. jan. 20. 18:42
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 Igen, a tünetekről tudtam, saját bőrömön is tapasztaltam. Volt, hogy már megörültem, hogy na végre vége, erre rá pár napra visszajött és így felváltva volt egy ideig. 😀 Viszont azt gondoltam, hogy a fizikális része más, ugye ott nő a pocak, tágul a méh stb. Azt hittem azt érezni fogom jobban.
2022. jan. 20. 18:45
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyugi, ha elmúlik egy tünet, annak naaaagyon kell örülni :)

A vérzés és a nagyon nem múló durva fájdalom miatt kell aggódni, a tünetmentesség miatt nem :)

Nekem is úgy volt különben h sokat szúrkált az elején a hasam, főleg ha úgy mozdultam, aztán elmúlt.

38 hetes vagyok most és most kezd csak újra tünetem lenni, görcsölgetés, hátfájás, alhasi szúrkálás, nagyon hamar kifáradás.

Előtte pihentető életmód mellett semmilyen tünetem nem volt.

2022. jan. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a 17.hetben járok, a 10.hettol semmi tunetem (a gyakori pisilesen és az álmatlanságon kivul, de az is elmúlt, mióta a 2.trimeszterbe léptem), a hasam 2x fájt mindösszesen, és pár órán belül elmúlt pihenés után. Jelenleg arra várok, hogy érezzem megmozdulni, egyébként semmi tünete, hogy terhes vagyok, a babóca pedig köszöni, jól van. Még a pocim is alig nőtt, inkább ilyen jóllakott pocak, egyenlőre még jók rám a régi farmerjaim. Élvezd, hogy jól érzed magad, ne idegeskedj ☺️
2022. jan. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#3 De jó. Olyan jó ezt olvasni, megnyugtató. 🤗❤️


A fáradság, ami nálam van, pl. biciklizésnél vettem észre eddig. Hazafelé menet a szupermarketből (megpakolva), alig bírok felhajtani az udvarra. 😅 Pár száz méterre van csak és terhesség előtt ez bizony nem így volt, repültem a bringán. Most meg...🙄👎 Mint aki kilómétereket tekert le, úgy ver a szívem, hogy nocsak. Szuszogok. 😬 Nem a súlyfeleslegtől, mert eddig nem híztam. Illetve a derékfájás, ha pl. 6 kg-nál többet megemelek. Nevetséges, tudom. De már 2x megtörtént, úgyhogy vigyázok, mert utána napokig érzékeny.


Neked már akkor nem sok van hátra! 🥰 Igen, erről hallottam, a vége felé visszajön pár "kellemes" tünet. 😅 Könnyű szülést kívánok neked!

2022. jan. 20. 19:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszi, aranyos vagy 🥰
2022. jan. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#6 Köszönöm a választ. 🤗


Ahogy neked, úgy nekem is "csak" egy jóllakott pocakon van. 😁 Nálam is ez van, jól vagyok és mivel ritkábban van már a vizsgálat/ultrahangos, többet kell várni, nincsenek igazán tünetek kombó add egy kis aggódásra okot. De igazából egyáltalán nem vészes, csak jó róla beszélni, főleg kismamákkal, akik ugyanabban a cipőben járnak. Nálam csak a fáradság van néha jelen, de olyankor, mint mikor bringázom. Írtam is fentebb. Komolyan, mint egy öreg néni, szuszogok, úgy ver a szívem, hogy majd kiugrik, olyan, mintha nem bírnék. Ez terhesség előtt nem volt így és nem bíztam, hogy arra fogható lenne. Valószínűleg a szív van leterhelve? Azt olvastam terhesség alatt kétszer olyan keményen dolgozik a szívünk. Én erre gondolok, hogy emiatt van.


Rám is jók még a farmerek, csak derékban sajna nem kényelmes. 😅 Eddig is szűk volt (persze direkt), főleg a magasabb derekú nagyrágokkal van ez a gond. Azokat nem tudom már hordani, úgy érzem elszorít.


Boldog babavárást kívánok én is neked, na és persze jó egészséget! 🥰❤️

2022. jan. 20. 19:33
 10/10 anonim ***** válasza:
6#-os vagyok, köszönöm szépen ☺️ sokaknál van ilyen fáradság, rám csak néha egy-egy nap tör ugyan, de olyankor kB semmihez sincs erőm. Jobb lesz ez is, hidd el, most még szokja a szervezeted a megváltozott körülményeket.
2022. jan. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!