Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Missed ab utáni terhesség...

Missed ab utáni terhesség alatt ki-hogyan "nyugtatta" le Magát?

Figyelt kérdés

Már van egy nagyfiam, szerettünk volna tesót, de sajnos 7 hetesen missed ab lett a vége. :(

Most újra várandós vagyok, és nagyon félek, hogy ez újra megtörénik. Akik hasonló helyzetben voltak, segítenétek, hogy Ti hogyan próbáltatok pozitívak maradni?

Előre is köszönöm!



2022. jan. 24. 09:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
78%

Sziasztok

2017 ben szúletett a fiam

2018 ban sajnos saját döntés miatt abortuszom volt. Leírhatatlan az érzés és mai napig bánom de nem volt más lehetőség.

2021 ben becsúszott egy terhesség.nem volt zökkenőmentes az itthoni helyzet de eldöntöttük hogy marad. Majd a 8. héten jött a rémálom hogy nem fejlődik. Sajnos műtét lett belőle.a szövettan sem volt a legjobb így még várt rám kemény 3-4hónap h kiderüljön h nem mola terhesség volt🙏

2021 novemerében újra pozitív lett a tesztem. Az első 2 hétben nagyon pozitív voltam majd jött az érzés h ez nem lesz jó nekem megint.....

Karácsony hetén persze kiderült h ez sem fejlődik egy petezsák maradt csak(6hét).

A 10.héten végre elindult a spontán vetélés még mindig tart.csak remélni tudom h nem kell műteni.

A korom miatt már biztos nem lehet/lesz több gyermekem. Ez mindennél jobban fáj de közben szerencsés vagyok mert legalább a fiam itt van nekem!

2 vetélésnél sose tudtam megnyugodni és pozitívan hozzá állni.

Szerintem lehetetlen. Tényleg a sorsa van bízva h mi lesz a vége!

A nőgyógyász mondata csengett a fülembe végig "a fogantatás pillanatában eldől h mi lesz a terhességgel de mi csak késöbb tudjuk meg" és tényleg így van. Ha nem akar megmaradni bármit is teszünk akkor se fog.

2022. jan. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
82%
Nekem az 5ik terhessegem maradt meg. En ugy voltam vele hogy jobb ha nem stresszelek foloslegesen, mert az a picinek nem segit. Ha meg nem marad velunk akkor jobb ha a termeszet vegzi a dolgat es nem szuletik meg egy beteg gyerek.
2022. jan. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
77%

Hát én nagyon ingadozóan éltem meg, hol repestem, hol jött egy sugallat amitől besz*rtam hogy megint történik valami (általában akkor mikor pár napig "nem voltam elég rosszul").

Végül vettünk egy szívhangfigyelőt, két ultrahang között ha rámjött a para behallgatóztam kicsit, hogy még dobog a szíve.

Én így nyugtattam le magam.

2022. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
63%

Szívhangfigyelővel kapcsolatban kérdezhetek?:)

Én is vettem, 9,5 hetesen használtam először, és azóta még vagy 3x és mindig azt gondoltam hogy megtaláltam, viszont ugye nem volt olyan gyors a lüktetés mint UH-n, aztán több helyen olvastam hogy az lehet más amit megtalálok, és már én is elbizonytalanodtam. Mást is meg szoktál vele találni, ami nem szívhang?

2022. jan. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
57%

28 hetes vagyok most, van mar egy 11 eves fiam. 2017ben volt egy terhesség megszakításom egeszsegugyi, de nem nőgyógyászati indokbol, majd tavaly majusban egy kozepidos vetelesem.

Most sem vagyok nyugodt. Majd ha megszuletett. Szerintem kicsit depresszios is lettem, mert egyreszt nem tudom elvezni a várandósságom, masreszt a folytonos aggodas es a jelek figyelese teljesen lesziv.

2022. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
75%

Szia 14:)

Igen azt elfelejtettem odaírni, hogy típustól függően, de csak 12-14 hetes kortól valószínű hogy először megtalálod. Van olyan aminél magát a kis kütyüt kell odatenni, és van olyan aminek külön kábelen van a figyelője (bocsi nem tudom hogy hívják vagy hogy fogalmazzam xD), nekem a 2.-al sokkal kényelmesebb és könnyebb volt.

Amit megtaláltál az csak a saját hasfaladban egy nagy aorta vagy ilyesmi, nekem pont a csontnál középen fut egy, úgyhogy eleinte én is sokszor csak azt találtam meg 😅.

Drukkolok hogy mielőbb meglegyen :))

2022. jan. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy írtatok!

Igazság szerint a kisfiamnál valahogy éreztem, hogy semmi baj nem lesz-nem is volt, és most ez az önbizalom hiányzik belőlem, és nem tudom, hogy újabb rossz megérzés, vagy a tavalyi törés. Mindenesetre igyekszem megfogadni a tanácsokat! ♥️

2022. jan. 24. 20:05
 18/28 anonim ***** válasza:
63%
Köszi 16-os :) én bal oldalt találtam egy ilyet csípőcsonttól kicsit bentebb, meg köldök alatt is hallok valamit az lehet a köldökzsinór? Amúgy angelsound hallgatóm van, tehát egybe van a kütyü, nem külön zsinóros :) na kíváncsi vagyok akkor a valósat mikor találom meg😃
2022. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
75%

A köldökzsinór is valószínűleg még annyira apró, hogy nem valószínű, hogy az, csak itt-ott a nagyobb erek - ergo a saját szívverésed pulzálását hallod :)

Úgy olvastam jókat mondanak az Angelsound-ról biztosan nagyon jó, hamarosan meglesz, csak a türelem amíg eltelik az a pár hét... :P

Az eufórikus érzés lesz 😍 És hihetetlenül megnyugtató 💗

2022. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Na képzeld, ma nekiálltam hogy megkeressem, kb 5-6 percig kerestem nem találtam, majd amikor el akartam rakni, hirtelen meglett, most tuti azt találtam meg, mert nagyon gyorsan vert a kis szíve, szeméremdomb bal oldala körül lett meg🥰😃 csodás érzés❤️ Ma vagyok 11+1 khm :)
2022. jan. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!