18 évesen terhes?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy hete derült ki, hogy állapotos vagyok. A párom mindenben támogat, a családom viszont naponta elmondja, hogy tönkre fogja tenni az életemet a gyerek és meg fogom bánni, holott anyukám a legidősebb nővéremet 17 évesen szülte és elmondom nektek, talán őt szereti a legjobban! Még egy évem lenne hátra az iskolából, viszont minden álmom egy kisbaba és egy család. A párom egy évvel idősebb nálam, neki is van még egy éve az iskolában, viszont neki bármikor lenne munkája az apja cégénél. Szerintetek van megoldás erre a helyzetre?

2022. jan. 25. 10:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
62%

Azt vedd figyelembe, hogy 28 évesen garantáltan nem abba leszel szerelmes, akibe 18 évesen.

Magyarul, ezer dolog fog változni az elkövetkezendő pár évben, de a gyerek, akármit is csinálsz, ott marad.

Gyerek mellett lehet tanulni pl, de őrületesen nehéz.

2022. jan. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
92%
el tudod tartani saját magad és a gyermeked? Tudsz neki tetőt a feje fölé? Érzelmileg, szellemileg, fizikailag érett vagy? Hosszú távon gondolkodj, ne csak abban, hogy cuki egy baba, illetve MOST szeretitek egymást a fiúval. Ha ő elhagy, akkor miből tartod el a gyereket? Nem kizárólag az apa dolga eltartani a gyereket és a nőt. Nincsen rendszeres bulizás, kijárás, oda megyek, ahova akarok érzés. Ezt a fiú is tudja? Szülőként az első időszakban 100 %-ban te gondoskodsz a gyerekről. Oké, most lenne munkája az apja cégénél. De mi lesz 5 meg 10 év múlva? Egy nem befejezett iskola, végzettség nélkül a jövőben hogyan találtok állást? A fiú tudja, hogy bizony sz*x megvonással jár egy terhesség és kisbaba születés?
2022. jan. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
68%

Igen


Örökbeadás

Elvetetés



Rettentő gyerekek vagytok.


A szüleink idejében más volt 17-8 èvesnek lenni


( anyukám 14 èvesen màr bejelentett állásban dolgozott, 55 évesen már 40 èv mukaviszonnyal ottnon volt nyugdíjaskènT)



Nulla iskolával

Szülők nyakára


Apuka meg.. majd fizetik a gyerektartàst.. látogat stb de közös életetek nem lesz.. főleg, ha ambíciózus szülők gyermeke.



Ha a fiam ilyen baromsàgot csinálna, akkor mindent megtennék, hogy befejezze a sulit.. menjen még tanulni, nem venném fel magamhoz, csak ha annyit tanult, hogy ha akarja àtvehesse tőlem a céget, amikor ott tart.


Inkább fizetnék a “barátnőjènek magasabb gyerektartást a nevében.


Nyilván lekötni nem tidom, de egy gyerek eltartásához sok pénz kell.. de még több türelem és kitartás, ami a mai fiatalokban nincs meg.

2022. jan. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
28%

Én nem akarlak lebeszélni róla. Szerintem jó mind2-tök hozzáállása a dologhoz. A gyereknevelés megfog próbálni mindkettőtöket, hogy jó pár, jó szülők lesztek e. A gyereknevelés sok áldozattal, sok lemondással jár.

Az jó hogy a párod támogat és az is jó hogy te sem félsz a kihívástól. Szóval bár tényleg nehéz megmondani hogy mit hoz a jövő viszont lehettek fiatal szülők. És a szüleitek is még elég fiatalok ahhoz hogy betudjanak segíteni.

Próbáljátok majd valahogy befejezni a középiskolát, utána meg esetleg majd valami levelezőtagozaton egyetemet ha lesz rá motivációtok.

Anyám is úgy kezdett el egy szakot hogy pici gyerekei voltak mellette.

2022. jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 anonim ***** válasza:
86%
Hahh 20 évesen lettem terhes pharmatex krem mellett, a kedves párom 2 év után jajj de jó majd lelepett.
2022. jan. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
86%
( mármint ekkor már két éve együtt voltunk mikor ez történt)
2022. jan. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim ***** válasza:
26%

1-es, garantáltan????


Anyukám 17 éves volt, amikor apukám udvarolni kezdett neki. 19 éves, amikor összeházasodtak. Most 72 éves, megvolt már az aranylakodalmuk.

Persze 72 évesen már nem szerelmes apukámba, legalábbis nem úgy, mint 19 évesen. :-))) De most is szeretik egymást. Ennyi igazságod van, több nem.

2022. jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező, ha nemcsak a párod, de az ő szülei is mellettetek állnak, akkor szüld meg.

Ha csak a párod, de a szülei nem, az viszont kritikus helyzet.


De lehet, hogy a te szüleid is most ágálnak a baba ellen, de ha megszületik, akkor már segíteni fognak. Végül is normális szülő akkor is segíti a gyerekét ha olyan miatt szorul rá, amitől korábban óva intette.

2022. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim ***** válasza:
90%

7, nem garantáltan, de nagyon nagyon jó eséllyel, akkor úgy fogalmazok.

Ez nekem már a biztos kategória.

Ha a lány érzései nem változnak esetleg, még mindig ott a fiú. Elég ha ő jön rá pár év múlva, hogy még élne.

2022. jan. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
97%

Nem akarok okoskodni. De az biztos hogy 18 évesen nagyon kevesen érettek egy babához. Persze nem kizárt, hogy ti lennétek a kivétel.


Én 30 évesen szültem és 18 évesen biztos nem bírtam volna végig csinálni mindazt ami egy gyerekkel jár. Az évekig nem alvást, a napi megoldadandó feladatok, és most nem a pelenkázásra gondolok, mert nem az a nehéz. A logisztika. És ami fontos hogy azt nem szabad elfelejteni hogy nem a kisbaba kor a legnehezebb. Minél nagyobb annál nehezebb feladatok elé állít.

2022. jan. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!