Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 évesen terhes vagyok, mit...

20 évesen terhes vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Exemmel lefeküdtem 1 hónappal ezelőtt. Vele amúgy is érdekes jelenleg a viszonyunk, de a lényeg, hogy nem vagyunk együtt. Teherbeestem, és nem tudom mit tegyek. A családom támogat, a munkám is egész jó, mellette egyéni vállalkozóként elkezdtem otthonról külföldre dolgozni, szóval az anyagiak most a legkevesebbek. Nem így terveztem. Exem egy nagyon jó ember, de kijelentette régebben, hogy neki nagyon fontos, hogy házasságból szülessen a baba és úgy, hogy tervezett legyen. Félek ,hogy most azt hiszi ezzel akarom megfogni, átvertem őt és egy életre megutál. Nem szeretnék csak emiatt vele lenni és nem akarom ,hogy kényszerítve érezze magát. Én nem várok tőle semmit, az én nevemen lenne a baba és az anyagiakat is megoldom nélküle. Nem fogok hazudni, nagyon szeretném ezt a babát, gondolni sem bírok az abortuszra, de félek, hogy még nagyon gyerek vagyok hozzá. Mit tegyek? Elmondjam az exemnek egyáltalán? Kétségbe vagyok esve.
2021. okt. 21. 13:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Az exednek mindenképp mondd el!
2021. okt. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Mond el! Azt is, hogy nincs rá szükséged, gondolkodjon és ha téged akar akkor jelentkezzen, de csak a gyerek miatt nem fogsz vele lenni. Az is ok ha csak a gyerekkel akar kapcsolatot, de az is ha innentől elfelejti hogy léteztek. Nekem 20 évesen már 2 gyerekem volt ok házasságban, de sosem gondoltam, hogy korai volt.
2021. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
1%
Abortusz!!!
2021. okt. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod, nem vagytok együtt de félsz, hogy megutál.


A család támogat. Anyagiak nem jelentenek problémát.


Nem látom mi a gond.


Mind el az " exednek ", joga van tudni. Azt is közöld vele, hogy nem tartasz igény a bele egyezésébe. Ha abortuszról hadovál küld a búsba.


Ha vállalja a gyereket, akkor a következményeit.


Azt is írod, hogy attól félsz mi van ha azt hiszi átverted őt.


Védekeztetetek valamilyen módon? Ha igen, hol az átverés?


Ha nem, ott mindketten felelőlesek vagytok.


20 évesen semmi gond nincs azzal ha anya leszel. Mivel van támogatottságid, a család, szülők is el látnak majd hasznos tanácsokkal, segítséggel. Ezért attól nem kell félned, hogy gyerek vagy még hozzá.

2021. okt. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
ha nem opcio az abortusz,akkro exedel közöld, hogy teherbe ejtett. megszakitja kapcsolatot veled vagy tartás dijat fizessen majd.jo anya leszel,kérdező ügyes vagy
2021. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen mondd el az exednek. Ez nem egy olyan dolog, amiért egy ember lenne felelős, így ha emiatt megutál, akkor az azt tanúsítja, hogy ő a gyerek, nem te. :)

Mondd el neki, hogy semmit nem vársz tőle. Ha szeretne a gyereke életében jelen lenni, azt örömmel fogadod, ha nem, akkor nem fogod erőltetni. Kettőtök kapcsolatát csak emiatt nem kell erőltetni.

Neked azt kell elfogadnod, hogy valószínűleg egyedül, apuka nélkül kell ezt az egészet végigcsinálnod és még szülés után a hátralévő életet is. Ami nem lesz könnyű, ezt garantálom. De van segítséged, ez már pozitívum.

2021. okt. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira fontos neki hogy házasságból, tervezett gyerek szülessen akkor mi az istenért nem tudott gumit húzni?
2021. okt. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Nekem egyáltalán nem tűnsz gyerekesnek.

Tartsd meg szerintem. 100% biztos vagyok benne, hogy nem fogod megbánni.


Az exednek mondd el, és hagyd, hogy ő is átgondolja.

Vagy kiveszi a részét és lehet a gyerek apja (pénz, érzelem, név stb)

Vagy hallani se akar róla és akkor nem kell kényszeríteni, megoldod egyedül.


Ne döntsd el helyette, ennyivel tartozol neki, hogy meghozhatja a döntését.


Kitartást! Kemény időszak lesz, de ígérem, hogy nagyon nagyon boldoggá fog tenni a gyerek.

2021. okt. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz egyszerű, de ha vágysz rá, a családod melletted lesz, az anyagiakat is biztosítani tudod, és elfogadod, hogy ezzel nagyot változik az életed és a fiatalságod másként fog alakulni, mint a legtöbb korodbelinek,de ezzel együtt sem bánod, akkor legyen sok örömed ebben a piciben! Az exednek mindenképp mondd el, joga van tudni, hadd lehessen az édesapja, ha szeretne.


Szép várandósságot neked!:)

2021. okt. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Neki épp ugyan úgy jpga van a gyerekhez,mint a gyereknek az apjához.
2021. okt. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!