Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most vaok 21 hetes terhes es...

Most vaok 21 hetes terhes es pisivizsgalaton volt cukor a vizeletemben mar 2x. Annyira nem viszem tulzasba az edesseget, szerintetek minden rendben van?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
az már nem jó jel,ha cukor van a vizeletben.mindenképp figyelj oda jobban,nehogy cukros legyél.
2010. szept. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Figyelj oda, ne csak az édességet korlátozd, hanem minden szénhidrátot, kenyeret, főleg a fehéret, és nem lesz gond.
2010. szept. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem küldtek további vizsgálatokra? Azért a cukorvizelés elég komoly cukorbetegségre(GDM, terhességi cukorbetegség)utal. A vér magas cukortartalma, nem csak rád, hanem a babára is veszélyes lehet. Ha nem küldenek tovább akkor keress valakit aki komolyan veszi. Nem elég már csak a cukrot csökkenteni, diétáznod kellene. Csodálkozom, hogy semmi nem történt az első cukorvizelés után.
2010. szept. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
koszonom lanyok a valaszokat.itt vaok kint angliaban es mondta a midwife h elkuld vizsgalatra de hat varok a telefonhivasara.
2010. szept. 11. 13:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Itthon első körben diétára fognak. 200gr szénhidrátnál többet nem ehetsz naponta. Főként húst lehet enni és zöldségeket.
2010. szept. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is (majdnem) ugyanannyi idős terhes vagyok, mint te. (20.hét) Isten ments, hogy elbagatelizáljam a dolgot, de nálam a terhesség legeleje óta mindig cukor van a vizeletemben. Elküldtek már 8 hetesen terheléses cukor vizsgálatra, ott valóban magas lett a cukrom. Aztán beutaltak a kórházba egy napra cukorprofil vizsgálatra, ami annyit jelent, hogy rendesen kell étkezned, és 2 óránként vért vesznek. Na, nekem az semmilyen cukorproblémát nem mutatott, pedig direkt úgy kajáltam, mint rendesen, itthon. Nem iktattam ki a szénhidrátot, de még kekszet is ettem. Kíváncsi voltam, hogy mennyire lesz "brutális". Tökéletes vércukorprofilt produkáltam, egyetlen egy magas érték sincs benne, és a cukrom azóta is normális. (Van itthon vércukormérő, időnként megmérem) Cukor azóta is van a vizeletemben... Persze nem azt mondom, hogy ész nélkül kell zabálni, de pici odafigyeléssel szerintem nem lehet gond. Kívánom, hogy ne legyen problémád! :) Azért egy-két vizsgálatra elküldhettek volna, ezen én is csodálkozom...
2010. szept. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Továbbadnék néhány információt a GDM-ről, azaz terhességi cukorbetegségről.A várandósság ideje alatt sok olyan hormon termelődik az édesanyában, amelyek az inzulinnal ellentétes hatásúak.Ha ekkor nem tud lépést tartani a megnövekedett igénnyel a hasnyálmirigy inzulintermelése, kialakul a szénhidrát anyagcsere zavara.A terhesség alatti szénhidrát anyagcsere-zavar, bár nem fáj, de veszélyt jelent mind a babára, mind az anyára.Az anyánál gyakrabban fordul elő magas vérnyomás és terhességi eclampsia, a magzat pedig túlságosan nagyra nőhet, a belső szervei is megnagyobbodhatnak. Lepényi rendellenességek miatt nagyobb az esély a koraszülésre. Gyakrabban alakul ki a magzatnál szívrendellenesség.Születés után viszont sokszor alacsony vércukorszint jelentkezik az ilyen újszülötteknél, ami kezelést igényel. Ez azért történik, mert a magzat nem nem cukorbeteg, viszont az anya magas cukortartalmú vérére válaszképpen az ő hasnyálmirigye is termeli ész nélkül az inzulint. Viszont a köldökzsinór elvágásakor megszűnik a cukorpótlás, még a hasnyálmirigye még mindig a magasabb igénynek megfelelően termeli az inzulint. A baba vércukra leesik és ez kómához vezethet. Éppen ezért fontos, hogy a vércukrot folyamatosan megfelelő értéken tartsuk. Ha cukorvizelés van, az kiugró cukorértékre utal. Ha terhelésre eltér a normálistól a vér ch tartalma, akkor terhességi cukorbetegségről beszélünk. Ilyenkor a kismamát befektetik egy úgy nevezett cukorprofilra, ami arra szolgál, hogy a diéta hatékonyságát ellenőrizzék. Tehát ilyenkor már a kismama cukorbeteg!!! Ha a magas cukorszint diéta betartása mellett is fenn áll, akkor a kismama inzulint kap. A terhesség előrehaladtával a cukorbetegség mindig erősödik. Ezért fokozott ellenőrzés szükséges. A Gestatios diabetes mellitus (GDM)-es kismamák veszélyeztetett terhesek! Elnézést, ha hosszú voltam, de az a tapasztalat, hogy a kismamák nagyon kevés információt kapnak a terhességük alatt erről a szerencsés esetben átmeneti betegségről. Érdemes otthon mérni a vércukorszintet, akár minden nap éhgyomorra és reggeli után egy órával, akkor ellenőrizhető hogy helyesen van-e beállítva a diéta és jobban elkerülhetők a szövődmények. Boldog babázást mindenkinek.
2010. szept. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tegnapi 9:30-as válaszoló vagyok. Az előző hozzászóló szerintem nagyon hasznos dolgot írt, azonban ezek szerint (az én példám is jól mutatja) vannak kivételek. Mert nekem MINDIG cukor van a vizeletemben! Akár a védőnőnél, akár a laborban, stb... Ennek ellenére a vércukorszintem teljesen normális, tehát NEM vagyok cukorbeteg. Tisztában vagyok vele, hogy a cukor a vizeletben nem jó, és hajlamosabb vagyok a cukorbetegségre, de jól látszik, hogy egy kis odafigyeléssel ki lehet küszöbölni a gyógyszert, vagy az inzulint. Engem is riogatott az orvos, hogy olyan korán (8hetesen) cukrot találtak nálam, akkor valószínűleg már a terhesség előtt is cukorbeteg voltam, ezért készüljek fel, hogy a cukorprofil vizsgálat is azt fogja mutatni, hogy gyógyszert kell szednem, stb, stb... Hát nem így lett. És örülök neki. Még akkor is, ha csak ritka kivétel vagyok ezek szerint. De kívánom a kérdezőnek, hogy neki se legyen több baja a cukrával, mint amennyi nekem van!
2010. szept. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ma 08:00! Én is találkoztam már olyan kismamával, akinek rendszeresen volt cukor a vizeletében a cukor profilnál minden rendben volt. Hozzá teszem, hogy a cukor profil kizárólag a diéta hatékonyságát igazolja a cukorbetegséget a cukor terhelésnél (ami nálad meg is történt) állapítják meg. Ezért nálad a GDM már nem kérdéses, diagnosztizálva van. Kismamák egyébként, mert ezt sem mondják el sehol, nem kaphatnak cukor betegeknek szánt gyógyszert, a magas cukorszintet náluk, egyből inzulinadással korrigálják. Az jó, ha a cukorszinted mindig rendben van cukorbetegség szempontjából , de egyéb vizsgálatok javasoltak szülés után. Az ép vese 9-10 mmol/l vércukorszintig nem engedi át a cukrot a vizeletbe! Ha a vizeletben ennek ellenére kimutatható cukor jelenléte, akkor vese-rendellenességről lehet szó, ha egyebekben rendben zajlik a terhesség, akkor szülés után kellene kivizsgálni, hogy mi az ok. Ám úgy gondolom, hogy mivel a terhelés kimutatta a cukorbetegséget az áll a háttérben. Talán a jobbik eset is az, ha egy terhességi cukorbetegség van mely diétával ebben az esetben rendben tartható és terhesség után nagy százalékban megszűnik.
2010. szept. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ez egy korrekt leírás volt, köszönöm szépen! Se az orvos, se a védőnő nem mondta ezeket nekem. Úgy gondoltam, hogy mivel a vércukrom rendben van, ezért nincs is gond. Ezért is "bagatellizáltam" el a dolgot. Nagyon precízen leírtad egyébként, hogy mi állhat a háttérben, gondolom hozzáértő vagy. Jövő héten megyek a védőnőhöz, mindenképpen megkérdezem tőle, hogy akkor most mi van... Tényleg köszi! :) Mai 8:00-s.
2010. szept. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!