Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnál mennyi a terhelt cukor...

Másnál mennyi a terhelt cukor jó értéke? Mennyinél kellett a diéta?

Figyelt kérdés

6,4-es terhelt cukorra azt mondta,hogy ebből könnyen lesz terhességi diabétesz,tehát ha a 36.héten 7es vagy feletti lesz,akkor irtó szigorú diétára fog.

Most is napi 5-6x kell ennem,kevesebb szénhidrátot.

6kgot szedtem csak fel,így is nagyon vékony vagyok.


2011. szept. 24. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

A 6,4 tökéletes érték. Azzal nem kell félni. 7,8 felett kell komolyan foglalkozni vele. Nekem az első mért érték a 24. héten 7,2 lett. Annyit mondott a dokim, hogy felejtsem el a cukrot és a fehér lisztből készült kajákat. Én 3 óránként ettem, mindig keveset, nem durranásig. Mindent teljes kiőrlésű lisztből csináltam magamnak, a cukros kajákat pedig minimálisra csökkentettem, helyette inkább gyümölcsöt ettem (banánt és szőlőt csak mértékkel). így a 30. héten 6,8 lett a terheléses érték, a 36-on pedig 6,7. Ha picit odafigyelsz a fent leírtakra nem lesz semmi gond, ne aggódj.

Boldog babavárást!

2011. szept. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 2 órás terheléses nekem 6,7 lett, nem kellett diétáznom egyáltalán. Utána többször megnézettem magán laborban a cukromat éhgyomorra és étkezés után 1 órával, illetve itthon is mértem, nem lett gond. Valóban igaz, hogy 7,8-as érték fölött kell foglalkozni vele, diétázni. Persze, 7 fölött oda lehet figyelni az édesség fogyasztásra.
2011. szept. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Jubilee ***** válasza:
Mindkét terhességemnél terhességi diabéteszem volt, amit diétával sikerült egyensúlyban tartanom. Az első terhességemnél a terheléses vércukorszintem 7.8 lett, a másodiknál már a kezdet kezdetén diétára lettem fogva. Ott nem is terheltek meg, hiszen nem tettek volna vele jót. A cukorszintet 7 alatt kellett tartanom. 160-180g szénhidrátot ehettem, amit napi 6 étkezésre kellett elosztanom. Az első terhességemnél 5 kilót, a másodiknál 8 kilót híztam. Semmi nem maradt rajtam.
2011. szept. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Kenyérből eleve csak teljes kiőrlésűt,vagy bakonyi barnát eszek,nem vagyok édességes,ezért is érdekes ez. Remélem a következő terhelésem is jó lesz.

Első kisfiam cukorbeteg,de 21 hósan lett az egy vírus által,akkor is végig tökéletes cukrom volt.

2011. szept. 25. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!