Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhes vagyok, 9szer...

10 hetes terhes vagyok, 9szer hanytam ma, korhazbol elküldtek. Mit tudok tenni hogy legalabb a viz bennem maradjon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Delutan a surgossegin voltunk mert hajnal ota hanyok folyamatosan. Ket korty vizet ha iszok, egy litert hanyok ki utana 5 perc mulva. Enni delelott probaltam piritost, persze meg 5 perc sem kellett, kijott egybol. Azota enni nem is probaltam.

Delutan bementunk a korhazba, azt mondtak hogy infuziot meg nem adnak, majd maximum ha meg holnap is folytatodik menjek el a nogyogyaszomhoz es majd o megmondja mi legyen. Irtak fel hanyas ellen cseppeket, hiaba mondtam hogy annyit sem fogok tudni meginni. Nyilvan ugy lett ahogy gondoltam, hazajottem, megittam egy deci vizben, 10 perc mulva kihanytam szoval kb felesleges volt a gyogyszer, igy nem fog hatni. Azota mar haromszor hanytam, probaltam kortyonkent colat, husleves levet, teat, mentes es savas vizet is. Semmi nem marad meg.


Mit tudnek tenni? Ugy erzem kiszakad mar a gyomrom a sok hanyastol, remegek, iszonyat faradt vagyok mar tole.

Csak szerintem kellett volna 9 hanyassal benttartaniuk legalabb megfigyelesre? Holnap csak delutan rendel a nogyogyaszom, felek hogy addigra kiszaradok.


Segitsetek kerlek hatha volt valaki hasonlo cipoben, hogy lehet ezt tulelni?!😞



2022. febr. 9. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Szia.

Nagyon sajnállak tudom, hogy milyen borzasztò érzés…

Ami nekem egy picit segített az a jéghideg cola. Nem kell sokat inni belőle csak pici kortyokat, amennyi jòl esik. Tudom, hogy nehéz de pròbálj sokat lenni a friss levegőn, menj el sétálni, nekem ez is segített.

Szerintem ezen a szinten már bent kellett volna tartaniuk de ha holnap is ez lesz(márpedig valòszínű) akkor mindenképp menj be még egyszer de ne aggòdj nem lesz semmi baj!!!:)

2022. febr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is egy másfél nap folyamatos hányás volt. Utána két hétig csak vegetáltam fekve, alig ettem, alig ittam, már fájt a vesém, akkor kezdtem gyorsan többet inni. B6 vitamint szedek azóta, de nekem se tudtak semmi okosat mondani, csak hogy normális, át kell vészelni.

Reggel ébredés után még az ágyban ettem pár szem kekszet, utána még feküdtem egy darabig. Így indítottam a napom. Sokszor keveset kell enni, inkább hidegen mindent. Hideg gyömbért, kólát próbáld (bubit kikavarva). Nekem ezekben a nehéz napokban a krumpli ment a legkönnyebben.

Ha holnap sem enyhül menj vissza, hátha segítenek…

2022. febr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Ja és én nagyon összezuhantam tőle, hogy itt a vég én ezt nem bírom 9 hónapig. De azóta egyre jobb lett, próbálj arra gondolni hogy elmúlik. Néha hánytam azóta is, de korántsem volt olyan rossz, inkább konkrét ételek váltották ki, és egyszer egy nap max.
2022. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
ORS folyadékot próbáltad? Pocsék íze van, de elvileg az is jobban benn marad. Ha koetyonként nem, akkor próbáld 5 percenként 1-1 kanállal. Én csak párszor hánytam terhesség alatt, elképzelni se tudom, min mész át. Kitartás.
2022. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

bármilyen hányás esetén (vírus,terhesség, ételmérgezés)

TILOS EGYBŐL INNI.

Ilyenkor minimum 2 órát kell várni, hogy a gyomor megnyugodjon, akkor is max apró kortyot. Enni megint csak felejtős 24 órát, folyamatos hányás mellett..

utána is max apránként diétásan.

2022. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a 7-17. hétig hánytam. Ebből kb két hét volt olyan rossz, mint amit írsz. A víz belőlem is azonnal kijött, viszont kis kortyokban szívószállal a citromos vitamin víz megmaradt. Óránként két-három pici korty, nem több. Evés tekintetében sok mindennel próbálkoztam, talán a natur sós chips maradt meg leginkább, de az sem mindig. Háztartási keksszel, ropival is próbáltam, kevesebb sikerrel. Kitartás, bár most még nem úgy érzed, de lassan enyhül majd, és egyszercsak elmúlik.
2022. febr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, kóla, gyömbér és társaik nekem sajnos nem segítettek.
2022. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozni kell, mindenkinek más jön be (és van az a nagyon kevés hányad, akinek sajnos tényleg csak az idő). Sokan írják a kólát, én már kb. a szisszenő hangjától hánytam némi túlzással. :) Azóta is, pedig már a 26. héten járok. Egyszerűen nem tudom meginni, pedig régen szerettem.

Nekem pl. tök fura, de a legnagyobb hányás közepén is bent maradt a mandarin pl. Na nem nagy mennyiségben, mindig csak egy-egy cikket ettem meg, az adott egy kis folyadékot. Egyébként az 50+ százalékos baracklé még néha bent maradt, de ez is csak nagyon apró kortyokban. Teljesen véletlenül jöttem rá, illetve csodálkoztam rá, hogy bakker ma már megittam egy pohárral és még nem hánytam.

Tény, hogy infúziót nem adnak egy nap után általában. Nekem anno azt mondták 2-3 nap vészes hányás (a 9 naponta már az) után szokás.

2022. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Hipp Ors alma ital segített.
2022. febr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek, kiprobalom sorba a tippeket! :)

Tegnap 11-nel maradt abba, de szerintem csak azert mert mar annyira kimerultem hogy este 8-kor mar aludtam.

De most ma megint erre keltem, remelem nem lesz annyira durva mint tegnap :(

Boldog babavarast mindenkinek es jo egeszseget❤️

2022. febr. 10. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!