Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Négy hónapos terhes vagyok és...

Négy hónapos terhes vagyok és akadt egy problémám, mit tanácsolnátok nekem? Minden tapasztalatot szívesen veszek!

Figyelt kérdés

Munkahelyem sajnos eléggé stresszes lett, mióta bejelentettem, hogy állapotos vagyok! :(

Ha elmennék táppénzre a szülésig, akkor a fizetésem több, mint 50.000 nettóval csökkenne havonta. Ezt nem engedhetem meg magamnak!

Mit tanácsoltok? Van valami plusz szabadság, vagy egyéb lehetőség, ami külön csak a kismamáknak jár egy melóhelyen? (gondolok itt valami segélyre, mondjuk, aki elmegy táppénzre)


2010. szept. 11. 08:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Sajnos csak a táppénz a megoldás vagy ha nem veszed a lelkedre a dolgokat! Én is mindent magamra veszek és stresszeltem is a terhesség alatt (rajtam kívül álló okok miatt) de a babucim nagyon-nagyon nyugodt kiegyensúlyozott!!! Ismerem ezt az érzést, hogy mindenen aggódni!!! Nyugalom és ha nem szeretnél az anyagiak miatt táppénzre jönni, akkor mindenképpen tojjál le mindent és mindenkit csak a munkád végezd el!!! Most azon gondolkozom, hogy az én bruttóm 143,000 ft volt ebből kikaptam 101,600ft-ot, a táppénzem meg nem volt 50E ft-al kevesebb!!! Úgy emlékszem, hogy annyi volt mint a gyedem kb. 70,000-73,000 ft??? !!!!
2010. szept. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

ha fizetsz egészségpénzárat, esetleg béren kívüli juttatásban részesültél és tettél rá pénzt, akkor elvileg a táppénz és a nettó fizud közötti eltérést megtéríti az egészségpénztár az egészségpénztári egyenleged mértékéig.

Havi 50.000 Ft különbséggel azért kell lennie jócskán a számládon pénznek.

2010. szept. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A rosszindulatú embereken nézz át vagy csak a munkával kapcsolatos dologról beszélj velük. Még ha bánt is valami, ne mutatsd ki hanem viselkedj úgy mintha nem érdekelne. Aztán menjk ki wc-re és lélegezz egymás után 3-szor mélyeket, nyugodj meg és menj vissza mosolyogva. Le fognak szállni rólad ha azt látják rólad lepereg a szemétkedésük. Kitartás!
2010. szept. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Biztos hogy annyival kevesebb pénzt fogsz kapni?

Egyszerűen megnézheted.

Vedd elő az igazolásod amit a 2009. évi adóbevalláshoz kaptál.

Ott találsz egy olyan sort, hogy egyészségbiztosítási

alap, vagy valami ilyesmi.

Az ott lévő összeget oszd el a biztosítási időben letöltött napokkal (ha egy év akkor 365 nap),majd vedd ennek a 60 %-át (ha megvan a 2 év ledolgozott időd).

Ennyi táppénz jár egy napra. Ebből csak adót vonnak, kivéve ha elég rá az adójóváírásod, akkor pedig semmit.

Átlagban 28 nappal számolj egy hónapban, mert 2 hétre adják ki a tp.s papírt, és egy hónapban 2 tp. papírt tudsz időben leadni.

Én netto 104.000 -et kaptam és most 28 napra kapok 82.000 ft tp.-t.

De én azt mondom mindenképp megéri itthol maradni, a babáért mindent.Én legalábbis így döntöttem, mikor hasonló helyzetben voltam mint te.

29 hetes km

2010. szept. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
UGyanígy voltam, mint te! Amint elmondtam, vagyis kiderült a terhesség elkezdtek velem szenyózni. Mérlegeltem(volt egy vetélésem, szenyóznak velem, ideges vagyok viszont kevés pénzem lesz) és a mérleg nyelve a táppénz felé hajlott. Nem érdekelt, h kevesebb lesz(40,000 ft-al) de ezt a babát nem akartm elveszteni. Jól döntöttem, igaz lehet h szűkösebben éltünk, de választottam inkább ezt, mint a beteg v éppen semmilyen babát.
2010. szept. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok. Most számolgatok nagyon. 2009-ben nem volt meg a 180 napom (szerencsére, mert akkor kevesebbre voltam bejelentve), így akkor a táppénz első napjától visszaszámolnak 180 napot és ez alapján számolják. (nekem ez sokkal jobb).


viszont azt nem tudtam, hogy a táppénzből csak adót vonnak. Biztos ez?

2010. szept. 11. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!