Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenki a 18. heten megy...

Mindenki a 18. heten megy uh-ra? Nekem akkora irta be az idöpontot a vedönö. Az nem késö? Ott mit fognak a nemén kivül nézni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 16. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez lesz a legelső UHd ??? mert az elég érdekes:(

Egyébként ált. az első UH-t 6-7 hetesen csinálják, abból kiderül van e élő terhesség, szívműködés.

a 12.héten a tarkóredő szűrés van ez is UH, megmérik a hosszát a magzatnak, a durvább rendellenességeket ki tudják szűrni.

a 18-20.hét az úgynevezett genetikai vagy nagy ultrahang . Az AFP eredmény birtokában megnézik tüzetesen a babát, gerinc, koponya, végtagok, köldökzsinórban hány ér van, lemérik a combcsontot, haskörfogatot, fejet.

A méhlepény helyzetét és a magzatvíz mennyiségét is nézik.

A milyen nemű az csak a legutolsó szempont:) Szóval NEM ezért végzik ezt az UH-t kifejezetten, hanem hogy egészséges e.

2008. dec. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ez nagyon érdekes!!!!!!!!! én most vagyok 6hetes és már volt uh-om!!!és 2-hét mulva ujra mennem kell...sztem ez igy tuti késö föleg ha neadj isten valami gond van ilyenkor már nem sok mindent lehhet tenni.de bizzunk a dokidban ne aggodj... bizti tudja mit csinál.
2008. dec. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mar voltam 6-12 hetesen uh-on.Csak en ugy tudtam hogy 16 hetesen kell menni nem 18 es ezert aggodtam egy kicsit hogy ha nagyon fontos ez az uh akkor nehogy kesön csinaljak....

De akkor jo ha 18-20 között van a következö a 12. utan!

2008. dec. 16. 11:38
 4/6 anonim ***** válasza:
16 hetesen az AFP vér levétele van, ezzel az eredménnyel a kezedben kell menni a 18. heti UH-ra. Nekem egyébként 20. hétre esett ez az UH.
2008. dec. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj nem vagy elkésve még! Nekem pl.csak 22 hetesen csinálták, annyira nem volt időpont az UH rendelésen.

De ha eddig a 2 UH-n részt vettél és oké volt minden akkor ne aggódj:)

2008. dec. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!!Mindenkinek jo baba várást!!!!!!
2008. dec. 16. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!