Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan jelentettétek be a...

Hogyan jelentettétek be a baba érkezését?

Figyelt kérdés

Mindenképp szeretnénk párommal megvárni a második trimesztert és csak utána bejelenteni a családnak (szüleink, nagyszüleink, tesóink, unokatesóink) és a barátainknak a kicsi érkezését. Mivel kb 6 hónapos terhes leszek, amikor hazautazunk látogatóba, így sajnos csak online formában megoldható. Addig nem szívesen húznám. Milyen ötleteitek vannak, amik kicsit személyesebbek tudnának lenni?

Mindenképp élőben szerettük volna, de a munkáink miatt nem tudunk korábban hazamenni :/

A két leendő dédi keményebb dió. Őket meg kell lágyítanunk kicsit.



2022. febr. 28. 23:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, az a lényeg, hogy ők szeressék és megbecsüljék egymást, azért 10 év alatt ez kiderülhetett.
2022. márc. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%

Nekem egy játek jutott eszembe, bár ha nem szoktatok játszani, akkor lehet furán fogja kivenni magát. A játékban mindenki kap egy kártyát, amit a homlokához tart. A saját homlokodhoz tartott kártyát nem tudod, csak a többiekét látod és kérdésekkel ki kell találni, hogy mi vagy. Lehetne ezt úgy megoldani, hogy egyesével szóltok az online ott lévőknek és mindenki egy másik ember kitalálandó lapjának a nevét írja fel egy lapra és adja oda neki úgy, hogy az adott illető ne lássa. Esetleg lehet online keresztrejtvényt fejteni, akár olyat is lehet csinálni, amit ti összeraktok egy word-ben/excelben és családi emlékek, szavak vannak benne, a megoldás pedig lehet az, hogy babát várunk.


Ami még eszembe jutott és tudná kicsit pótolni a személyes meglepetés élményét, az az, hogy a baba nemét nem áruljátok el nekik online (már ha tudjátok akkora majd), hanem csak élőben, és oda, az élő találkozásra lehet csomó ilyen meglepit szervezni. Ha jól tudom Amerikában van nagy hagyománya ezeknek a "gender reveal" buliknak, onnan biztos tudtok ötleteket szerezni.

2022. márc. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.


Amúgy nem értjük a nagyik hisztijének az okát. Mindketten félig magyarok, félig svájciak vagyunk. Szóval még az sincs, hogy hazaállítottam egy afrikai férfival (bár ahhoz se lenne túl sok közük)...

2022. márc. 1. 10:42
 14/15 anonim ***** válasza:
66%

Mivel nekem 1.5 év próbálkozás után az esküvő napján lett pozitív a tesztem, ezért mi bejelentettük az esküvői ebéd kezdetekor.

Nem problémáztunk a vetélés kockázatán, nálunk a tágabb környezetben sem fordult elő szerencsére.

2022. márc. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
86%

Biztos nem lágyítanám a nagymama szívét.

Ha nem képes elfogadni, hogy nem a nővéred az első mindenben, hagynám, hogy a vén szipirtyó főjjön a levében.

2022. márc. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!