Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utolsó menzesz alapján 5hetes+...

Utolsó menzesz alapján 5hetes+4napos terhes vagyok.Hogyhogy lehetett látni már petezsák+szikhólyag+embriót is?Papírra az van írva "embrióárnyék sejthető"de látni is lehet a fotón.Magánban voltam,lehet a gép fejlett?Az embrió így hány hetes valójában?

Figyelt kérdés
2022. márc. 2. 17:08
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Utolsó menzesz első napja január 22 volt. Ovu napok: február 4-6 mutatja az applikáció.

Március 16-án lesz a következő vizsgálat, a doki szívhangot akar nézni, addigra 7 hetes + 4 napos terhes leszek.

Az embrió valós korát fogantatástól számítjuk ugye? Tehát, ha mondjuk február 16-án fogant, akkor jelenleg 3 hét+ 3 napos, és március 16-ra 5 hetes + 3 napos lesz. Addigra kéne lennie szívhangnak, ugye?

(Elakarom kerülni a felesleges parázást, ha nincs szívhang még, mert túl korai).

2022. márc. 2. 17:16
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Nem, honnan tudná bárki is tökéletes pontossaggal mikor fogant? Max ha évi 1x van együtt a párjával
2022. márc. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Jézusom, most mát nem elég azon parázni, hogy túl korán nincs szívhang, most már azon is kell, hogy korán látnak embriót? Eszem megáll.

5+4 hetesen egy normális UH készülékkel, optimális szonográfiás viszonyok esetén és egy nem látássérült vizsgáló esetén pontosan ezt lehet látni, nincs ezen semmi csodálnivaló.

Szerencsés esetben 5+6 hetesen lehet látni szívműködést is.


Az embrió kora értelemszerűn két héttel kisebb, mint a terhességi kor, de az az égvilágon senkit sem érdekel, ugyanis az UH is terhességi kort ír ki, nem embrionális kort, és amikor valaki azt mondja, hogy 7 hetesen látni kell szívműködést, az is terhességi korról és nem embrionális korról beszél. Ugyanis az embriológia könyvön kívül soha, sehol nem használják az embrionális kort.

2022. márc. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

5 hetesen egyaltalan mi a feneert kell orvoshoz rohangalni ??

Teljesen felesleges.

2022. márc. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó: Hát látod: azért, hogy ha látnak petezsákot, szikhólyagot meg embriót, akkor azon aggódjon, ha meg nem látnak, akkor azon:DD
2022. márc. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

6!

Ez mindent elárul rólad...

2022. márc. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem tökéletesen értelmes, megalapozott és helyes választ adtam a kérdésedre (nagyon szívesen), a stílusoddal pedig éppen, hogy neked van problémád.
2022. márc. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
Hú de nőies vagy kérdező...
2022. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%

Hát ne is haragudj, de ilyen alpári tahó stílussal inkább ne nevelj gyereket.

Mi is egy évet vártunk a fiunkra, mégse foglaltam hamar időpontot, sőt, azt se tudtam, hogy épp kihez fogok menni. Ráadásul r*hadtul nem sz*rtam rá. A pozi tesztre rá 2 héttel mentem és igen, nyilván aggódtam/kíváncsi voltam, hogy mi a helyzet, de attól még nem írtam ki felesleges kérdést róla, mert az internet másik feléről senki sem tudja megjósolni, hogy mi lesz a terhességgel.


Amúgy utolsó mensi alapján számolnak és a 12. uh-n pontosítanak a méretek alapján. De még így is előfordulhatnak eltérések, ráadásul a PONTOS fogantatást max a jóisten tudná bárkinek is megmondani.

2022. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
12%

Akinek a stílusával probléma van, az a 4-es, 5-ös és az arrogáns 7-es válaszoló.

Miért baj, hogy a kismama feltett egy teljesen normális kérdést? Miért nem lehet kritizálás és burkolt hülyének titulálás helyett építő jellegűen válaszolni vagy ha ez nem megy, akkor másik kérdésre átmenni?

Mindezeken felül, miért baj, ha a kismama ilyen korai időszakban orvoshoz megy? Hála égnek, hogy vannak még felelős kismamák, akik már az első pillanattól figyelemmel kísérik a magzat fejlődését. Egy random megeső, "5 hetesen egyaltalan mi a feneert kell orvoshoz rohangalni ??

Teljesen felesleges." beállítottságú, faragatlan stílusú, éretlen gondolkodású alak pedig ne akadjon ki a kismama utólagos válaszán, mert a fent említett válaszadók előbb voltak bunkók és lekezelőek.

A 8-as meg csak ne irogassa, hogy szívesen! A pontszámából is látszik, hogy mennyire "tökéletesen értelmes, megalapozott és helyes választ adott". Kis önkritika és szerénység nem ártana! Nevetséges ez a felhozatal!

A kismamának üzenem, hogy úgy és olyan gyakran járjon orvoshoz, ahogy neki és a dokijának megfelel és hagyja figyelmen kívül a válaszadásra alkalmatlan alakokat!

2022. márc. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!