Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csed, GYES, GYED helyett...

Csed, GYES, GYED helyett homeoffice?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az mennyire megoldható, ha pl a munkahelyemen le tudom azt zongorázni, hogy nem megyek el csed,GYES,GYED-re hanem homeofficebol dolgozom tovább?

Lehet ilyet? Vagy alapvetően kötelező?

Szerencsére itthonról is megtudnám oldani a munkámat, csak nem tudom lehetséges-e ez.


Kérlek segítsetek ebbe nekem! 🙏🏻



2022. márc. 17. 19:28
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
10 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Jogod van nem igénybe venni ezeket a támogatásokat, vár nem értem miért ne tenned ? Miért hagynad az államnál?


A másik pedig hogy én is így terveztem hogy majd itthonról elpotyogom a melot ha más nem 4 órában ….

Hat nagyon nagy alom világban éltem hogy ezt így egy újszülött meg háztartás, meg szoptatás meg minden mellett majd én kivitelezem!


Szóval elméletben amúgy akar megoldható …. De gyakorlatban nem biztos hogy ezt fogod tudni kivitelezni !

2022. márc. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem 6 hetet kötelező kivenni, mint gyermekágyi időszak, a születés után, de utána akár vissza is mehetsz dolgozni, ez tőled függ. Bár amióta 100% a bruttó fizunak a csed alapja, szerintem a 168 napot kár nem kihasználni.


És igen, én is azt hittem, hogy milyen könnyű lenne megoldani, de uh... 😂 Naiv voltam, maradjunk annyiban.

2022. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Uh,szép álmok...majd rájössz 😁😅
2022. márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is voltak ilyen terveim, de mivel a nettó csed magasabb a nettó fizunál, hamar letettem róla.

Én is úgy tudom, hogy 6 hét szülési szabadság kötelező, de utána mehetsz vissza dolgozni. De én például örülök, ha nappal alhatok egy-egy órát.

2022. márc. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

6 hetet ki kell venni.

Kivéve, ha az ellátások közül nem veszel igénybe semmit.



Viszont esélytelen az első időben, max, ha más vigyázza a dedet.

Később sem egyszerű, szintén kell gyerekfelügyelet.



Vannak nagyon könnyű babák, de gyakoribb, hogy a napi teendő is logisztikát igényel ( azt már nem is merem említeni, hogy olyan baba is van, aki mellett egy hajmosás vagy főzés is problémás)


Ezt pedig előre nem tudhatod milyen lesz.

2022. márc. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
CsED után, GyED és majd GyES mellett lehet nyugodtan dolgozni, így kapod a fizudat és mellette ezt az ellátást is, kár lenne lemondani róla. Az meg aranyos, hogy úgy érzed meg tudod oldani gyerek mellett, lehet olyan álmos, kialvatlan, fáradt leszel, hogy a hátad közepére sem fogod kívánni a munkát.
2022. márc. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Csed alatt nem dolgozhatsz, illetve igen, de akkor nem kaphatod az ellátást. Gyed és gyes mellett nincs megkötés, nyugodtan dolgozhatsz teljes munkaidőben.
2022. márc. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

U.í.:

A férjem itthonról dolgozik, munkaidőben 1 percet sem kell :foglalkozzon a gyerekekkel/ nem is tudna, mert csak tízórai -mosdó; ebéd-mosdó; du. Mosdóra tart szünetet, mégis így is kihívás néha pedig van dolgozószobája, ahova elvonul.

2022. márc. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Huh, csak csatlakozni tudok az elöttem szólókhoz, nem igazán tudom elképzelni, hogy lehet kivitelezni a munkát kicsi gyerek mellett.


Én a férjem vállalkozásába segítek be, meg a sajátomat is akartam folytatni, de nem megy egyszerűen. 11 hónapos a gyerek, ha ébren van, a gépet be sem lehet mellette kapcsolni, mert jön és veri az ölemben, napi 2X45 percet alszik, az semmire nem elég, est3re meg hulla vagyok.

2022. márc. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nagyra értékelem! Elméleti síkon érdekel most csak a dolog… de akkor ezek szerint felejtsem el😅 gondoltam, csak kiváncsi voltam, hogy lehet e esetleg, valamilyen átfedés a kettő között, jut is marad is alapon.
2022. márc. 17. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!