Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt antidepresszán...

Terhesség alatt antidepresszáns, frontin?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában nem láttam aktív fórumot a témával kapcsolatban, remélem vannak még, akik hasonló cipőben vannak/voltak és tudnának segíteni, tapasztalatokat mondani.



Jelenleg 6-7 hetes terhes vagyok. 24 éves.


2 és fél éve szenvedek szorongásos pánikzavarral, amire SSRI antidepresszánst szedek: Escitil 15 mg.


Úgy tudom az SSRI-k szedhetőek terheggés alatt. Tavaly próbáltam letenni, szeptember környékén. A vége az lett, hogy a szorongás és a pánik visszatért. Nem ettem, nem aludtam.



Mostanában enyhe szorongás van rajtam.



Kaptam mellé frontint, 4x0,25 mg. Ezt ma már úgy szedem, hogy reggel 0,25 mg, de általában csak a felét veszem be. Este 0,25 fele.


Illetve van még egy altatóm is. Zopigen, 7,5 mg, amit már vagy 3 hete nyolcadolok.


Én hülye az este valahogyan a negyedét vettem be. Ezt mindenképpen le akarom tenni, és a frontint is, de nem lehet egyik pillanatról a másikra.



Van még valaki aki hasonló cipőben van? Vagy volt? Eléggé egyedül érzem magamat ebben a helyzetben :(



2022. márc. 19. 21:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Illetve van itt link:

www.kismamablog.hu/terhesseg/terhesseg-gyogyszer



www.videoklinika.hu/video/gyogyszerszedes_allapotosan_erre_figyeljenek_a_kismamak

2022. márc. 19. 21:03
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Altatót semmiképp ne szedj!!! En 3 hónapja nem alszom a labgorcsoktol, anno is voltak alvaszavaraim, én is kaptam altatót de terhesen be nem venném főleg első trimeszterben!!

Antidepresszanst végig szedtem, sajnis en sem tudtam abbahagyni, nem tudom a tiednek mi a hatóanyaga, enyém sertralin, azt engedik, bár bekerul az anyatejbe, nem tudom fogok e tudni szoptatni így. Van aki szerint lehet, van aki szerint nem🤷‍♀️ én meg rivotrilt szedtem, azt is sikerült elhagynom, ha nagyon szorongós napom van mert természetesen nekem is vannak olyan napjaim akkor beveszek 0.5 mg tablettabol egy negyedet tehát kb veréb mennyiség, nem többet. De a legkarosabb mind közül az altató!

2022. márc. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ 2!

Altatót mindneképp leteszem. :)


Escitaloprám az én gyógyszerem hatóanyaga.

2022. márc. 19. 23:44
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Én éppen le akartam állni vagyis egyre kevesebbet szedni, (scippa 20mg) szedtem, meg mellé alkalom adtán frontin igazából csak, hogy levigye a pulzusomat. Mikor pozitív lett a teszt (nem tervezett) a frontint már csak kb a táskámba hordtam. Beszéltem a pszichiáterrel és megbeszéltük hogy akkor hetente egyre kevesebb 15-10-5 mg gyógyszert szedjek és meglátjuk, szerencsémre kisebb szorongásokkal de sikerült letenni 3 hét alatt. 20 hetes voltam amikor erősebb szorongás gyötört de sokat beszélgettem a pszichológusommal nekiültem sokat kötni (engem ez kizökkent) így végül szerencsére azon is túllendültem. De a vérnyomásom mindig magasabb az orvosoknál, azt sokat kell mérnem és gyógyszert is kaptam rá a 27. héttől. Én a helyedbe mindenképp kerítenék egy pszichológust ha nincs, még most (engem megtanított relaxálni, biztonság érzetet adott hogy heti egyszer beszéltünk) és próbálnék valami olyan tevékenységet keresni ami leköt és kikapcsol.
2022. márc. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szia 4!

Kedden megyek a pszichológusomhoz, holnap ultrahangra, plusz megpróbálom elérni a pszichiáterem.

Elvileg a 0,25 frontin fele szinte semmit nem ér, lehet placebo.


Tudok relaxálni, de nem mindig segít sajnos :(

2022. márc. 20. 19:35
 6/13 anonim ***** válasza:

A frontinról ahány orvossal találkoztam annyiszor kaptam más véleményt, egyáltalán nem egyezik az orvosok véleménye. Bár az is igaz hogy az emberekre is másképpen hat van aki alszik egy féltől,és van aki meg meg sem érez egy egészet.

4.es válaszoló vagyok

2022. márc. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szintén Escitilt szedek, 10 mg-ost, és mellé Rivotrilt. 5+2 hetes vagyok, szerdán megyek majd a pszichiáterhez először azóta, hogy kiderült a terhesség. A rivotrilt mindenképp el kell hagynom, ezt én is tudom, de az Escitilt nem akarom, ezek a modern SSRI-k elméletileg nem károsak a magzatra nézve, én is sokat keresgéltem a témában, és mindenhol mást írnak. Örülök is, hogy megtaláltam ezt a kérdést, ez is egy támpont. :)
2022. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
7es,végig szedtem az antidepresszansom, még mindig szedek egy negyedet, most fogom végleg letenni. Kerek egy hónapja született a makk egészséges kisfiam 🥰
2022. máj. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves, 8-as, gratulálok!

Mit szedtél pontosan? Szabad szoptatnod így?

7-es voltam.

2022. máj. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ma voltam a pszichiáternél, azt mondta, hogy az Escitilt szedhetem nyugodtan, de a Rivotrilt hagyjam abba, tekintsek rá úgy, mintha nem is lenne.

Helyette emeltük az Escitilt 15mg-ra. Reméljük, így nem lesz gond.

2022. máj. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!