Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek hamarabb elfolyt a...

Akinek hamarabb elfolyt a magzatvize minthogy erős fájdalmai lettek volna, kevésbé volt szörnyű a szülése mint mikor először a fájások jönnek rá?

Figyelt kérdés
2022. márc. 20. 20:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze egymáshoz a kettőnek.
2022. márc. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam hogy akinek előbb elfolyt a magzatvize hamarabb megszult és nem is volt olyan fájdalmas neki
2022. márc. 20. 20:34
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hajnal kettőkor elkezdett folyni. Nem ömlött, de nem is csak szivárgott. Kb mint a pisi, mennyiséget tekintve.

Semmi fájdalmam nem volt, ezért reggel 9 órakor azt mondta az orvos, hogy nincs mire várni, a baba szivhangja is le-le esett, be kell kötni az oxitocint.

10 percen belül 5 perces fájások, az még csak kellemetlen érzés volt a derekamban.

Jöttek aztán a 3 percesek, amikor már éreztem, hogy ez azért nem csak ennyi lesz :D

Kereken 10-kor elértünk a 2 percesekhez, na ott már hörögtem.

10:30 tolofájások, azt én már nem éreztem fájdalmasnak, nyomni kellett, ahogy kifért a csövön.

Hatodik tolásra kint lett. Gátam megmaradt épen.


Előnye: gyors volt.

Hátránya: nem tudtam hozzászokni a fájásokhoz, mert azonnal lecsaptak a két percesek szinte.


Összeségében a második szülésre is kiegyeznék egy ilyennel, mert a gyorsasága miatt nem éltem meg rosszul.

2022. márc. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem magzatvìz elfolyàsàtòl szûlésig 89 òra volt. Kibìrhatò összehúzòdasaim voltak, mìg oxyt nem kaptam az utolsò pàr òràban. Utàna màr nagyon durva lett.
2022. márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Nem függ össze.


Az szokott problémás lenni, hogy ha elfolyik a magzatvíz az anyuka teljes transzban szalad a kórházba, ahol türelmetlenek éa elkezdik az oxitocynt teljesen feleslegesen adagolni, ahelyett, hogy megvàrnàk a fájások spontán beindulását.


“ mett nem tágul a kismama”


Persze, hogy nem, pert vab, hogy normális, ha eltelik akàr 10-12 h a fájásokig…

( magzatvíz termelődik folyamatosan!)


Azóval a tapasztalatom emiatt, hogy az előbb magzatvízelfolyásos esetek kevésbé pozitívan alakulnak.

De ennek semmi köze ahhoz, hogy milyen lenne, ha hagynák a maga útján haladni a dolgokat, és valóban akkor avatkoznának be, amikor indokolt is.


De ha az ember ezekkel tisztában van, akkor meg tudja védeni az érdekeit.. a legfontosabb az, hogy mindig kérni kell indoklást.

2022. márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

5, hármas válaszoló vagyok.

Nekem is azt mondta az orvos, hogy szépen várjuk a fájásokat, feküdjek nyugton. 7 órán àt így tettem.

Nem is lett volna baj, nem volt terv az oxi, helyesen, de hirtelen a CTG félelmetes hangokat adott ki….na akkor mondta az orvos, hogy nem várunk.

2022. márc. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elfolyt, és mivel zöld volt a magzatvíz, kaptam oxitocint. Borzalmas volt. De persze ezt csak utólag tudtam meg, mert a második szülésem spontán indult, és össze sem lehet hasonlítani a kettőt.
2022. márc. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Éjfélkor elfolyt az "összes" magzatvizem. Úgy,mint a filmeken,ömlött.


Nem tudtam megszülni,mert ki se tágultam. Semennyire. Császár lett 11 óra vajúdás után. Másnap ebédre meglett.


Nyomták belém az oxit, fájások voltak bőven,de tágulás semmi.

2022. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hú, nekem mindkétszer először folyt el a magzatvizem és rá 3 órára lettek meg a fiaim. Mivel kaptam oxit ezért borzasztóan fájt, de persze azért kibírta és visszagondolva annyira nem volt durva, persze az idő szépít, jó lenne tudni milyen nélküle szülni. Én a gyors tágulástól hánytam is, az elsőnél mondtam hogy többet így nem szeretnék, na de a másodiknak is ez volt. Borzasztó amikor nem tudod hogy hány vagy a fájásra figyelj
2022. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem elfolyt és utána indultak a fajasok. Egyből 3 percesek és olyan erősek, mintha valami erő a mehemet egyben akarná kitépni. Semmi bevezetés,vagy mensi szerű görcs,vagy ilyesmi,mint amiket azoknál olvasok akiknek fajasokkal indult (mint amilyenre én is számítottam). Szerencsére összesen 3 és fél óra alatt lett meg, így azért kibirhato volt, de két órás kitolással, fájdalom csillapíto nélkül, másod fokú repedésekkel (állítólag ilyen gyors szülésnél ez gyakori) nem nevezném " kevésbé szörnyűnek".
2022. márc. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!